Saturday, June 22, 2024
Home / Miasto Miłości  / TOP 4: Muzyczne prezenty, dla tej, którą kochasz

TOP 4: Muzyczne prezenty, dla tej, którą kochasz

Kupuj emocje!

muzyka na prezent

Okładki płyt: Małgorzata Ostrowska Ania Rusowicz, Mikromusic, Karolina Czarnecka, Olga Kora Sipowicz / fot. materiały prasowe

Muzyka jest językiem miłości. Czasami potrafi wyrazić, to czego sami nie umiemy powiedzieć, stworzyć klimat, może być też tłem wielu romantycznych wspomnień. I nie mamy na myśli pościelów! To nie jest typowy przegląd płyt o miłości. Tym razem, podpowiadamy nowości muzyczne, które możesz wykorzystać jako inspiracje do walentynkowych prezentów albo podarków bez powodów

 

Ania Rusowicz, Przebudzenie

Ania i jej mąż Hubert po inspiracje polecieli do Nowego Orleanu. Ta podróż otworzyła ich na świat nowych dźwięków i najnowsze piosenki bujają funkowym rytmem, bluesową zadumą, soulową harmonią i rockandrollową mocą. Ania dołożyła ciekawe teksty o życiu ludzi po trzydziestce i zaprosiła do współpracy Paulinę Przybysz i Natalię Grosiak.

Małgorzata Ostrowska, Na świecie nie ma pustych miejsc

Po dwunastu latach znów możemy posłuchać premierowych piosenek dawnej wokalistki Lombardu. Ostrowska pokazała tym razem inną twarz – zaśpiewała łagodnie o miłości do kompozycji Macieja Muraszko, znanego ze współpracy z Maćkiem Maleńczukiem i Stanisławą Celińską. Nie towarzyszą jej tym razem dźwięki gitar, ale fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, harfy czy fletu.

Mikromusic, Z dolnej półki

Tytuł odnosi się do instrumentów z dolnej półki, czyli takich, które muzycy kupili na targowiskach, od rzemieślników czy sami zrobili. Nietypowy był też sposób nagrania, bowiem nie zrobili tego w studiu, a w zaprzyjaźnionej kawiarni, w lesie koło Milicza, w wieży matematycznej czy na werandzie domu siostry gitarzysty. Wynik rewelacyjny.

Karolina Czarnecka, Cud

Czarnecka jest aktorką, a niektórzy mogą znać ją z żeńskiego zespołu Gang Śródmieścia. „Cud” to jej druga solowa płyta, na której udanie połączyła hip hop z elementami folku z rodzinnego Podlasia, a także liberalizm wielkiego miasta (mieszka w Warszawie) z konserwatyzmem ściany wschodniej. Zderzenie różnych światów wypada emocjonująco i ciekawie.

Kora. Miłość zaczyna się od miłości

Prawie półtora roku po śmierci Kory pojawia się pięknie wydana książka, składająca się z intymnych zapisków słynnej wokalistki i poetki. To wyjątkowa pozycja, która pozwala prześledzić jej twórczość. Znajdziemy tu luźne myśli, odwołania czy cytaty. Są także pełne utwory, ale dzięki skreśleniom widzimy, jak się zmieniały, aby osiągnąć ostateczny kształt.

 

Leszek Gnoiński

Dziennikarz muzyczny o imponującym dorobku: autor książek muzycznych i biografii, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych o tematyce rockowej. Publikował między innymi w: „Machinie”, „Newsweeku”, „Wprost”, czy w portalach cgm.pl (był red. naczelnym), onet.pl czy t-mobilemusic.pl. Członek Akademii Fonograficznej przyznającej Fryderyki. Prowadził też autorskie audycje w Radiu 94 i krakowskim ExFM.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anna Radwanska 20 lutego, 2020

    Wstyd się przyznać, nie znam żadnej z tych artystek 🙁

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ