Tuesday, June 18, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Polki już wybrały

Polki już wybrały

Niespodziewane wyniki rankingu Top 100 Facetów do Zaadoptowania.

Po raz trzeci Polki głosowały na mężczyznę, którego najchętniej by przygarnęły. Ranking Top 100 Facetów do Zaadoptowania, zorganizowany przez ZaadoptujFaceta.pl, już drugi raz z rzędu wygrywa bloger. Tegorocznym zwycięzcą jest Kamil Pawelski, znany jako Ekskluzywny Menel.

Top 100_2015

fot. materiał prasowy

Kamil Pawelski od dwóch lat prowadzi bloga zatytułowanego Ekskluzywny Menel. Jest pierwszym Polakiem tak zawzięcie pokazującym, że facet może być męski, a jednocześnie zadbany i dobrze ubrany. Długą brodę nosił znacznie przed tym, kiedy popularne stało się w Polsce pojęcie „lumberseksualizm”.

Organizatorzy rankingu z portalu ZaadoptujFaceta.pl zauważają, że wyniki w Polsce pokazują pewien ogólnoeuropejski trend. – Jako kobiety dość mamy stuningowanych Kenów, picujących sportowe bryki w obcisłych koszulkach. Z drugiej strony, trudno zaakceptować nam trzydziestolatków, którym ubrania kupują i piorą mamusie – uważa Francuzka Clara Bizien. – Ale na ZaadoptujFaceta.pl nie boimy się zmian, więc poprosiłyśmy swoje klientki i inne internautki, aby wybrały 100 facetów, których chętnie by zaadoptowały. Ponad 30 tysięcy kobiet broniło swoich faworytów jak niepodległości! – mówi Bizien z założonego we Francji portalu.

Podczas tegorocznej, trzeciej edycji rankingu Top 100 Facetów do Zaadoptowania, głosowaniu towarzyszył hasztag #100facetow. Kandydaci do adopcji byli wyjątkowo aktywni w mediach społecznościowych, co być może wpłynęło na rezultaty. Jak kształtowała się czołówka?

Marcin Dorociński zajął 2. miejsce i utrzymał tym samym pozycję z 2014 roku, potwierdzajac swoją popularność wśród kobiet. Jako jedyny z zeszłorocznej czołówki utrzymał się tak wysoko. Maciej Zakościelny spadł z miejsca trzeciego na szóste, a ubigłoroczny zwycięzca, Kuba Jankowski, powędrował aż o 34 miejsca w dół. Największe spadki zanotowali Karol Paciorek (o 44 pozycje) i Włodek Markowicz (o 49).

W samej czołówce znaleźli się debiutanci w Top 100: prócz zwycięzcy Pawelskiego, trzecie miejsce zajął 28-letni aktor Stefan Pawłowski, znany choćby z głośnego filmu „Jack Strong”, czwarte – aktor Aleksy Komorowski, a piąte – multiinstrumentalista Sławomir Uniatowski. Dobre wejście miał też Radosław Mróz z 1. miejscem w kategorii dziennikarze (23. w klasyfikacji ogólnej). Radzimir Dębski w kategorii muzycy z miejsca 4. skoczył na 3.

Daleko w tyle zostali Sergiusz Ryczel i Michał Kędziora. Pocieszać ich może tylko fakt, że i oni zostaliby adoptowani – nie ma bowiem w rankingu faceta, na którego nikt by nie zgłosował.

Pełne zestawienie dostępne na: https://www.zaadoptujfaceta.pl/top-100-2015-results

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ