Monday, April 22, 2024
Home / Kultura  / TOP 10 seriali, które lubimy oglądać ze zwierzakami

TOP 10 seriali, które lubimy oglądać ze zwierzakami

Netflix & Hau czy Netflix & Miau? Serialowy maraton jest dla psów, kotów i nie tylko

Wybierz serial dla swojego pupila/ fot. materiały prasowe

Miłość do zwierząt domowych przybrała niespotykane dotąd rozmiary – po ulicach Bombaju jeżdżą specjalne taksówki dla czworonogów, we Włoszech można wziąć zwolnienie lekarskie na chorego pupila, a w USA pawie są emocjonalnym wsparciem. Nic więc dziwnego, że nasi czworonożni przyjaciele (i nie tylko, bo nawet ptaki!) coraz częściej stają się partnerem w kwestii rozrywki. Wyniki nowego badania Netflix potwierdzają, że większość z nas najchętniej zasiada przed telewizorem i oddaje się seryjnemu oglądaniu w towarzystwie merdających lub miauczących przyjaciół

Wybierz serial dla swojego pupila/ fot. materiały prasowe

Spójrzmy prawdzie w oczy: oglądanie programu ze zwierzakiem może mieć sporo zalet. Na przykład nasz towarzysz nie wykorzysta spoilerów i nie dopuści się serialowej zdrady. Zwierzaki nie tylko nie toczą z nami walk o pilota ani nie oceniają naszego gustu (no dobrze, może czasem), ale są po prostu wymarzonymi partnerami do oglądania i przytulania, a nawet rozmowy

– Zwierzęta chętnie uczestniczą we wspólnym oglądaniu seriali czy filmów, ponieważ wyczuwają, że jesteśmy wtedy spokojni i odprężeni, co zachęca je do zbliżenia się i nawiązania kontaktu. Jedne zwierzaki wybierają wtulanie się w człowieka tak, aby dotykać go jak największą powierzchnią swojego ciała, a inne czują się najlepiej leżąc przy łóżku czy kanapie. Pamiętajmy, że podczas wspólnego odpoczynku, w organizmie naszego zwierzaka uwalnia się serotonina odpowiedzialna za jego dobry nastrój – mówi Piotr Wojtków, behawiorysta i trener szkolenia psów.

Ale pochłanianie seriali z pupilem u boku to nie tylko przyjemne wrr-ażenia. Ponad połowa respondentów z Polski musiała ustąpić miejsca swoim czworonożnym towarzyszom, zachęcało ich do cierpliwego oglądania programu nieco dłużej za pomocą smakołyków, a niektórzy posunęli się nawet do wyłączenia programu, jeśli nie przypadł on do gustu ich pupilom.

To o jakich programach szczekają, miauczą i ćwierkają wszyscy wokół? Właściciele psów chętnie sięgają po House of Cards oraz po filmy i seriale akcji, takie jak Narcos, czy Jessika Jones. Kociarze wolą mrrr-aczej Czarne lustro, The Crown czy Stranger Things (umówmy się, że pewnie chodzi im o Mews’a, kota Dustina). A kiedy miłośnicy ptaków rozsiadają się w fotelach, to oglądają komedie takie jak Przyjaciele z uniwerku czy pełną pięknych pejzaży ekranizację Ani z Zielonego Wzgórza, czyli serial Ania, nie Anna. Ale to jeden program gromadzi przed ekranami wszystkich widzów jednakowo (i nie tylko tych czworonożnych) – Orange is the New Black.

Jaki serial pokocha twój zwierzak? /fot. materiały prasowe

TOP 10 seriali, które lubimy oglądać ze zwierzakami:
1. House of Cards
2. Black Mirror
3. Narcos
4. Stranger Things
5. Star Trek Discovery
6. Dark
7. Marvel’s Daredevil
8. 13 Reasons Why
9. Marvel’s The Punisher
10. The Last Kingdom

A Ty jakie oglądanie wybierasz?
Netflix & hau, Netflix & miau, Netflix & chrum czy może Netflix & ssssssss?

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anime Mobile 13 lutego, 2019

    The Last Kingdom is my all time favorite series. I have watched all the episodes of it. All the remaining series are also pretty cool.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ