Sunday, November 29, 2020
Home / Kultura  / TOP 10 – najlepsze świąteczne filmy

TOP 10 – najlepsze świąteczne filmy

Lubisz świąteczne filmy?

świąteczne filmy

Najlepsze filmy na święta / fot. Aswathy N

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami… Masz wszystko przygotowane oprócz listy ekranizacji, które w świąteczne wieczory oglądniesz razem z najbliższymi osobami. Świąteczne filmy sprawiają, że w sercu zawsze robi się cieplej. Poniżej znajdują się wigilijne klasyki tzw. „must see” ale po za nimi kilka propozycji, których może jeszcze nie widzieliście a warto!

 

1. Randki od święta (2020)

Wyobraźcie sobie, o ile wszystko byłoby prostsze i przyjemniejsze, gdyby od czasu do czasu można było wynająć kogoś na rodzinną imprezę i nie słyszeć po raz kolejny: „znalazłabyś sobie kogoś”? Sloane (Emma Roberts) i Jackson (Luke Bracey) spotykają się w wyjątkowo nieudane Święta, podczas których postanawiają, że przez następny rok będą swoimi partnerami… od święta. W tym układzie nie było mowy o stałym związku i seksie. Wszystko w granicach przyjacielskich relacji. Po czasie odkrywają, że wspólnie spędzony czas bardzo ich do siebie zbliżył a życie mocno zaskoczyło.

 

 

2. Upalne święta (2019)

Kate (Kristin Davis) próbuje wziąć sprawy w swoje ręce i ratować rodzinę. Decyduje, że razem z mężem wyjadą na świąteczny urlop do Afryki. Niestety, okazuje się, że jej mąż również ma dla niej niespodziankę – chce się rozwieść… Wigilia w rezerwacie dla słoni sprawiła, że główna bohaterka znalazła miłość, której nikt się nie spodziewał.

 

 

3. Święta na zamówienie (2018)

Zapracowany architekt Steven (Jonathan Bennett) dowiaduje się, że z powodu awarii w domu jego siostry tegoroczne święta odbędą się u niego w domu. Zatrudnia dekoratorkę wnętrz Gretchen (Alexa PenaVega), która wnosi w jego życie znacznie więcej niż świąteczny nastój.

 

 

4. Święta jak malowane (2018)

Heidi (Emily Osment) bierze urlop w pracy na parę dni przed świętami i jedzie pilnować siostrzeńców w swojej rodzinnej miejscowości Pleasant Valley. Niespodziewanie wpada na swoją licealna miłość – Chrisa (Ryan Rottman), któremu pomaga zorganizować świąteczny bal w szkole. Krótki pobyt w w domu odmienia główna bohaterkę, nie dając jej zapomnieć o mężczyźnie.

 

 

5. Holiday (2006)

Dwie kobiety chcąc odpocząć od problemów i nieudanej miłości zamieniają się domami. Iris (Kate Winslet) leci do oddalonego o ponad 4 000 kilometrów Los Angeles, a Amanda (Cameron Diaz) trafia do wiejskiego domku w Surrey. Los sprawia, że obie kogoś poznają. Amanda nawiązuje relację z bratem Iris, Grahamem (Jude Law), a Iris – z Milesem (Jack Black) dobrym przyjacielem amerykanki.

 

 

6. The nightmare before christmas (1993)

Dyniowy Król, jest już trochę znudzony rutyną i pragnie nowych wrażeń. Pewnej nocy odkrywa sekretne drzwi przez, które dostaje się do bożonarodzeniowego świata. Podekscytowany, postanawia zorganizować mieszkańcom Halloween swoją własną wersję Gwiazdki… Nietuzinkowe połączenie animowanej baśni z elementami musicalu i czarnej komedii w reżyserii Tima Burtona.

 

 

7. Zamiana z Księżniczką 2 (2020)

Kontynuacja popularnego filmu świątecznego pt. „Zamiana z Księżniczką”. Księżna Margaret (Vanessa Hudgens) nieoczekiwanie dziedziczy tron Montenaro. Związek z Kevinem (Nick Sagar) staje pod znakiem zapytania. Jej dublerka Stacy będzie musiała wziąć sprawy w swoje ręce, żeby kolejny sobowtór nie zepsuł tajnego planu.

 

 

8. Kochajmy się od święta (2015)

Cztero-pokoleniowa rodzina Cooperów spotyka się co roku przy świątecznym stole. Ukrywane sekrety różnych członków rodziny wychodzą na jaw, co może mieć wpływ na świąteczna atmosferę. Każdy z nich chcę jak najszybciej wracać do codziennego życia ale nie w te święta… W rolach głównych: Diane Keaton, Amanda Seyfried, Jake Lacy, Ed Helms

 

 

9. Listy do M. (2011)

Dziennikarz radiowy Mikołaj (Maciej Stuhr) wychowuje sam synka – Kostka (Jakub Jankiewicz).Przypadkowo poznaje Doris (Roma Gąsiowska). Jego kolega z pracy Melchior (Tomasz Karolak) ma romans z zamężną Kariną (Agnieszka Dygant). Te święta dla wszystkich będą wielką niespodzianką i nieoczekiwanym zwrotem akcji.
Polski film, który w 2020 roku doczekał się swojej 4 części.

 

 

10. Cztery gwiazdki (2008)

Kate (Reese Witherspoon) i Brad (Vince Vaughn) nie cierpią świąt, dlatego co roku wyjeżdżają w tropiki. Pewnego razu plany pokrzyżowały im niefortunne zdarzenia. Para musi spędzić świąteczny czas z rodziną i w ciągu jednego roku przeżyć cztery wigilie.

 

Znaleźliście swojego faworyta? Piszcie w komentarzach swoje ulubione filmy, które co roku oglądacie w świąteczne wieczory.

Zuza Chmura

miasto prezentów

Kliknij w baner i dowiedz się więcej o szczegółach oferty

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach