Media niedawno obiegła informacja, że Cristiano Ronaldo wstrzyknął sobie toksynę botulinową w miejsce intymne. Czemu ma służyć taki zabieg i czy jest on bezpieczny? Czy u kobiet również się go stosuje? O tym pisze dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki L’experta.
Botoks miejsc intymnych
Zabiegi miejsc intymnych stają się coraz bardziej popularne, nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. Jednym z preparatów, który, jak się okazuje, może być podawany w okolice krocza, jest toksyna botulinowa. Z takiego zabiegu miał skorzystać nawet popularny piłkarz. W jakim celu? Jak mówi dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki L’experta, wskazań do wykonania zabiegu toksyną botulinową w miejscach intymnych, może być kilka.
U mężczyzn, celem ostrzykiwania moszny toksyną botulinową, jest jej ujędrnienie wizualne. Ten zabieg, ma nawet swoją nazwę, jest to tzw. scrotox. Z wiekiem wszystkie tkanki wiotczeją, a więc ta otaczająca jądra również. Gdy podamy w nią botulinę, jądra mogą być lepiej wyeksponowane, bardziej mobilne w obrębie moszny i optycznie powiększone.
Poza tym, ponieważ jest to tkanka, która zaczyna się u podstawy penisa. jeśli trochę ją napniemy, to można optycznie go wydłużyć – tłumaczy lekarz. Dodatkowo, jak się okazuje, toksynę botulinową można podawać również w prącie. Jak tłumaczy dr Marek Wasiluk, członek ma tzw. ciało jamiste z mięśniami gładkimi. Pod wpływem bodźców, mięśnie te rozkurczają się, tworząc przestrzeń na to, żeby krew zbierała się w ciele jamistym, a także zaciskają naczynka krwionośne, które tę krew doprowadzają. Gdy krew dopływa i nie ma jak odpłynąć powstaje wzwód.
„Podanie toksyny botulinowej w prącie, a dokładniej w ciało jamiste, powoduje, że mięśnie te stają się trochę luźniejsze. Może to być więc metoda wspomagania leczenia zaburzeń erekcji. W tym przypadku, toksyna botulinowa nie służy do powiększeniu penisa, tylko łatwiejszego wywoływania erekcji. Zabieg może zastępować inne farmakologiczne metody leczenia zaburzeń erekcji, lub wspomagać ich działanie. Jak wynika z badań, efekty takiego zabiegu są dłuższe niż np. zastosowanie toksyny na zmarszczki i utrzymują się nawet 6-8 miesięcy. To nie jest nowa metoda. W piśmiennictwie medycznym, występuje już od wielu lat, tylko mało się o tym mówi.” – dodaje dr Marek Wasiluk.
Zobacz także:
/botoks-na-bruksizm-testujemy-zabieg/
Toksyna botulinowa i leczenie nadpotliwości
Jak wiadomo, jednym ze skutków działania toksyny botulinowej, jest zmniejszenie potliwości, która też może występować w obrębie miejsc intymnych i to zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Jeśli więc preparat zostanie podany w odpowiednie punkty, potliwość zostanie czasowo zablokowana. Poza tym, efektem takiego zabiegu jest również zmniejszenie intensywności wydzielania nieprzyjemnego zapachu, związanego z poceniem się w miejscach intymnych, co również może być zaletą dla wielu osób. Innym wskazaniem, głównie u kobiet, do zastosowania toksyny botulinowej w miejscach intymnych, może być zmniejszanie bolesności trudnokorygowalnych, dojrzałych blizn po nacięciu krocza.
„Jeśli podamy toksynę botulinową, w tkankę znajdującą się pod taką blizną, miejsce staje się mniej bolesne” – wyjaśnia specjalista kliniki L’experta. Należy pamiętać, że podanie toksyny botulinowej, to zabieg medyczny.
Wymaga on więc dobrej kwalifikacji pacjenta. Przy dobrze wykonanej procedurze, czyli prawidłowo podanemu preparatowi, w dobrych dawkach i dobrej jakości (oznacza to, że preparat koniecznie musi mieć certyfikaty i musi być podany przez lekarza, który jest do tego uprawiony i zna doskonale anatomię), zabiegi tego typu są bezpieczne. Poddawane nim mogą być osoby w każdym wieku. Efekty pojawiają się po ok. 7-10 dniach.
Polecamy:
Laser frakcyjny ablacyjny na twarz – rytuał odmładzania