Sunday, April 21, 2024
Home / Moda  / Design  / To już pewne: rodzaj końcówki ma znaczenie

To już pewne: rodzaj końcówki ma znaczenie

Dobry odkurzacz działa efektywnie, ale to dopiero połowa sukcesu. Poznaj wszystkie rodzaje ssawek i naucz się z nich korzystać!

fot. materiały prasowe

Ssawka dywanowa, ssawka do podłóg twardych, mini turbo szczotka – nazw końcówek od odkurzacza jest bardzo dużo i brzmią zaskakująco. Każdą wykorzystuje się do innych powierzchni. Jak łatwo rozpoznać zastosowanie wszystkich akcesoriów? Zobacz, jak i czym odkurzać poszczególne rodzaje podłóg

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Sprzątanie kojarzy Ci się głównie z przykrym obowiązkiem? Pomimo długiego odkurzania na Twoich dywanach i meblach nadal pozostają drobinki kurzu i sierść zwierząt? Może problem tkwi w złej końcówce urządzenia? Dobry odkurzacz działa efektywnie, ale to dopiero połowa sukcesu. Poznaj wszystkie rodzaje ssawek i naucz się z nich korzystać!

Akcesoria małych urządzeń AGD Hoover – firmy, która na rynku funkcjonuje już od ponad 100 lat – można podzielić na dwie kategorie: te, które pojawiają się przy wszystkich odkurzaczach, oraz te specjalne, rzadziej stosowane, lecz tak samo użyteczne.

 1. Ssawki do podłóg i dywanów

Tradycyjne, najczęściej występujące końcówki odkurzaczy to:

 • Ssawka dywanowa – wyciągnie kurz z każdej powierzchni

  fot. materiały prasowe

  fot. materiały prasowe

Ssawki dywanowe są przystosowane do dokładnego zbierania całego kurzu z dywanów nawet o bardzo długim i grubym włosiu. Ich szeroka oraz zamknięta powierzchnia z silikonowym wałkiem obrotowym sprawia, że kurz wyciągany jest z głębi dywanów, nie unosi się do góry, tylko zostaje pochłonięty bezpośrednio do wnętrza urządzenia. Odkurzanie dywanów specjalną ssawką jest dużo lżejsze niż korzystanie z końcówki nieprzeznaczonej do tego typu powierzchni.

 • Ssawka do podłóg twardych – zadba o twoje panele oraz drewno

Prostokątny kształt końcówek i silikonowy wałek obrotowy zamiast szczotki sprawiają, że ssawka dokładnie przywiera do odkurzanej powierzchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu odkurzanie staje się szybsze i efektywniejsze, gdyż kurz jest pochłaniany bezpośrednio do wnętrza urządzenia.

 • Ssawka uniwersalna – ty wybierasz, jak odkurzasz

Końcówkę uniwersalną można stosować zarówno do dywanów, jak i podłóg twardych. Na ich zewnętrznej obudowie umieszczono przycisk dostosowujący ssawkę do powierzchni. Ssawka uniwersalna jest bardzo praktyczna, gdy np. w jednym pokoju znajdują się zarówno dywany, jak i powierzchnie z samymi panelami lub parkietem. Odkurzacze z ssawkami uniwersalnymi znajdziesz tutaj.

 1. Ssawki specjalne w odkurzaczach

  fot. materiały prasowe

  fot. materiały prasowe

Marka Hoover nie mogłaby powstać, gdyby nie Murray Spangler. Ten nocny portier z Ohio, który chorował na astmę, zbudował maszynę wysysającą cały kurz bez unoszenia go w powietrze. Patent na genialną maszynę przeszedł w ręce Williama Hoovera. Firma Hoover wciąż poszukuje nowoczesnych rozwiązań poprawiających jakość sprzątania. Z tego względu w niektórych odkurzaczach są dostępne ssawki do zadań specjalnych:

 • Szeroka szczotka do parkietów Caresse – dbamy o delikatne podłogi.

Co może być lepszego od szerokiej ssawki do parkietów? Jeszcze szersza ssawka do parkietów Caresse z delikatnym naturalnym włosiem, która zbierze więcej kurzu i pielęgnuje podłogi! Jej zastosowanie sprawi, że czas odkurzania skróci się do niezbędnego minimum, a naturalne włosie i filcowe kółka zminimalizują ryzyko porysowania parkietu.

 • Mini turbo szczotka do usuwania sierści – czy tu mieszka jakiś zwierzak?

Zwykła ssawka nie jest w stanie poradzić sobie z sierścią Twojego pupila? Teraz to nie problem. Wystarczy, że wybierzesz odkurzacz z mini turbo szczotką do usuwania sierści i już po kilku minutach nie znajdziesz w swoim domu ani jednego włosa. Zwykła Turbo szczotka okazuje się skuteczna do odkurzania dywanów, a do mebli tapicerowanych oraz materaców, koców i poduszek wybierz poręczną mini turbo szczotkę, najlepiej z powłoka antybakteryjną z jonami srebra.

 • Ssawka szczelinowa – dociera tam, gdzie wzrok nie sięga

Z pewnością nieraz się zastanawiałeś, jak w prosty sposób odkurzyć wąskie szczeliny, np. zagłębienia fotela, lub zakamarki za sprzętami AGD i RTV czy w innych niedostępnych szczelinach. Odpowiedzią na Twoje pytania jest wąska ssawka szczelinowa. Dzięki niej bez problemu odkurzysz wszystkie zakamarki w domu. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla alergików, którzy nie mogą przebywać w zakurzonych pomieszczeniach.

Najlepsze odkurzacze z wybranymi przez Ciebie końcówkami znajdziesz na www.hoover.pl.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ