Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Tkanka tłuszczowa – rozwiązanie idealne

Tkanka tłuszczowa – rozwiązanie idealne

Z tłuszczem jest tak, że w pewnych miejscach chcielibyśmy mieć go zdecydowanie mniej, a w innych marzymy o tym, aby mieć go więcej. W tym artykule dowiesz się, jak nowoczesna chirurgia estetyczna radzi sobie z

Tkanka tłuszczowa u kobiet

Interesuje cię trwały efekt odchudzenia części ciała opornych na inne działania np. dietę czy sport? Rozwiązaniem będzie liposukcja. / fot. materiały prasowe

Z tłuszczem jest tak, że w pewnych miejscach chcielibyśmy mieć go zdecydowanie mniej, a w innych marzymy o tym, aby mieć go więcej. W tym artykule dowiesz się, jak nowoczesna chirurgia estetyczna radzi sobie z tymi indywidualnymi potrzebami

 

Od najdawniejszych wieków człowiek dążył do idealnego ciała. Na przestrzeni wieków definicja ideału co prawda zmieniała się, jednak jedno pozostało niezmienne – chęć samodoskonalenia.

Obecnie obserwuję trend, który z jednej strony zachęca moje pacjentki do odchudzania się w okolicach brzucha i ud, z drugiej jednak strony same pacjentki komunikują potrzebę powiększenia lub korekty kształtu piersi i pośladków.

Naga kobieta bez tkanki tłuszczowej

Obecnie obserwuję trend, który z jednej strony zachęca moje pacjentki do odchudzania się w okolicach brzucha i ud, z drugiej jednak strony same pacjentki komunikują potrzebę powiększenia lub korekty kształtu piersi i pośladków / fot. materiały prasowe

Na rynku znaleźć można wiele rozwiązań, które są pomocne w wyszczuplaniu, ujędrnianiu i kształtowaniu sylwetki. Są to między innymi urządzenia z wykorzystaniem podciśnienia, radiofrekfencji czy fali uderzeniowej. Aby zaobserwować satysfakcjonujące efekty należy wykonać serię zabiegów łącząc ją ze zmianą nawyków – zarówno żywieniowych, jak i sportowych. Zabiegi te są szeroko znane i uwielbiane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Interesuje cię trwały efekt odchudzenia części ciała opornych na inne działania np. dietę czy sport? Rozwiązaniem będzie liposukcja. W tym wypadku przewagą nad innymi metodami będzie efekt po 1 zabiegu. I faktycznie mam to na myśli. W trakcie 1 zabiegu możesz pozbyć się do 2,5 kg tłuszczu, a więc realnie zmienić wygląd wybranej okolicy ciała. Czy efekt jest trwały? Komórki tłuszczowe raz usunięte już się nie odnowią, dlatego właśnie efekt jest tak widoczny i trwały.

Które obszary reagują najlepiej na liposukcję? Co jest najbardziej popularne?

 • brzuch
 • uda
 • talia
 • pośladki
 • plecy
 • kolana

Co jednak z powiększeniem lub wymodelowaniem pośladków i piersi? Tu z pomocą przychodzi zabieg lipotransferu (inaczej nazywany lipofilingiem). Składa się z dwóch etapów:

 1. Liposukcji, o której pisałem powyżej
 2. Przeniesienia pobranego tłuszczu w inne, wybrane miejsce

Czy można sobie wyobrazić coś lepszego? Chirurgia estetyczna jest w stanie usunąć tam gdzie za dużo, a dołożyć tam gdzie za mało.

Wśród najbardziej innowacyjnego sprzętu medycznego do wykonywania liposukcji w czołówce znajduje się LipoLife 3G. To właśnie dzięki niemu można w bardzo szybki, precyzyjny sposób pobrać tkankę tłuszczową. Zabieg jest bezpieczny i niebolesny. Dodatkowo LipoLife 3G wykorzystuje laser, który od wewnątrz bezpośrednio podczas zabiegu zabezpiecza i stymuluje tkanki do ujędrniania i napięcia. Skóra więc mimo pobrania sporej ilości tłuszczu naturalnie przylega do ciała pozostawiając je w dobrej kondycji. To różnica w porównaniu do sprzętów starszej generacji – zwykłych liposukcji a liposukcji laserowych. Laser diodowy emitujący falę o długości 1470 nm to obecnie najnowocześniejszy laser wspomagający liposukcję. Za sprawą tak innowacyjnych technologii zabieg jest komfortowy, efektywny i w pełni kontrolowany przez lekarza chirurga.

Zabieg lipotransferu daje efekt natychmiast – widoczna jest poprawa objętości i owalu wybranego fragmentu ciała. Powiększyć i wymodelować w ten sposób można np.:

 • piersi – mogą być większe, wyrównane, jędrniejsze
 • pośladki – podobnie jak w przypadku piersi, można je powiększyć, nadać bardziej okrągły kształt
 • twarzy – odzyskuje młodzieńcze, delikatne rysy, zmarszczki są zmniejszone, poprawiony zostaje owal twarzy

Rezultat po zabiegu liposukcji utrzymuje się długo – nawet do kilku lat. 

Kobieta i mężczyzna bez tkanki tłuszczowej

Efekty są więc nieprzerysowane, naturalne, a co może najważniejsze dobrze tolerowalne przez organizm / fot. materiały prasowe

Zabieg świetnie wpisuje się w trend eko i zachowania naturalności w trakcie pielęgnacji. Podczas zabiegu wykorzystujemy naszą własną tkankę tłuszczową. Efekty są więc nieprzerysowane, naturalne, a co może najważniejsze dobrze tolerowalne przez organizm. Twój własny tłuszcz nie spowoduje uczulenia. 

Pewnie zadasz sobie pytanie, czy to bezpieczne? Zdecydowanie. To mały zabieg chirurgiczny niewymagający hospitalizacji. Dzięki wcześniejszemu naświetlaniu medycznymi lampami LED obszar poddany zabiegowi goi się szybko, a ty już po tygodniu możesz wrócić do codziennych biurowo-domowych zajęć.

Aby dowiedzieć się więcej o zabiegach liposukcji i lipotransferu zapraszamy na konsultację z lekarzem chirurgiem w Instytucie Zdrowia i Urody Aspazja w Poznaniu. Dysponujemy doświadczonym zespołem specjalistów i najlepszym sprzętem. Wszystko po to, aby zagwarantować tobie komfort, bezpieczeństwo i efekty o jakich marzysz.

Lek. med. Przemysław Trzeciak

dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 14 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

Instytut Aspazja… z zamiłowania do zdrowia i urody

www.aspazja.pl

www.facebook.com/InstytutAspazja

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Anna344 10 kwietnia, 2019

  Sama w ostatnim czasie sporo schudłam i właśnie problem miałam z tkaną tłuszczowa w dwóch miejcach
  na pupie
  oraz na brzuchu
  Nie było dla mnie problemem schudnąć bo ćwiczyłam na siłowni i to dość regularnie, jednak problemem było pozbycie się tłuszczu w tych konkretnych miejscach na ciele. I dlatego zdecydowałam sie na liposukcję. Ale nie taką tradycyjną bo obawiałam sie efektów niepożądanych ale liposukcję wodną, która jest zdecydowanie bardziej polecana z uwagi na niewielka ilość efektów ubocznych:
  https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/bezpieczna-liposukcja-body-jet/

  Wykonywalam w tej klinice w Krakowie, możecie sobie na stronie poczytać jak zabieg wyglada.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ