Saturday, July 13, 2024
Home / Kultura  / Titanic – 5 teorii spiskowych, o których nie wiedziałaś

Titanic – 5 teorii spiskowych, o których nie wiedziałaś

Zjawiska nadprzyrodzone czy błąd ludzki – dowiedz się jak było naprawdę!

Hotel Forum, Krakow Otwarcie słynnej wystawy „Titanic the Exhibition” która na kilka miesięcy zagościła w Polsce / fot. materiały prasowe

W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku doszło do jednej z najtragiczniejszych katastrof morskich w historii. To właśnie wtedy zatonął Titanic… Ale czy to na pewno był on? Co przyczyniło się do tragedii? Może klątwa tajemniczej mumii? Na te i inne pytania stara się odpowiedzieć otwarta w Krakowie wystawa Titanic – prawdziwa historia

Hotel Forum, Krakow
Otwarcie słynnej wystawy „Titanic the Exhibition” która na kilka miesięcy zagościła w Polsce / fot. materiały prasowe

1.

Titanic jest na ustach całego świata. Najwspanialszy, niezatapialny. Jednak czy na pewno? Szybko okazuje się, że niestety nie. Do dziś trudno w to uwierzyć, dlatego wciąż szukamy wyjaśnień. Nie zawsze naturalnych. Cóż mogło spowodować zatonięcie niezatapialnego statku? Według niektórych… klątwa egipskiej mumii. Jedna z plotek twierdzi, że Titanicem transportowana jest mumia, należąca do kapłanki Amon-Ra i to ona winna jest całemu nieszczęściu.

2.

Nie każdy wierzy w zjawiska nadprzyrodzone. Dlatego powstaje wiele teorii o motywacjach czysto ludzkich, takich jak chęć zysku. To ona kieruje właścicielami White Star Line, kiedy pozwalają na wypłynięcie z portu statku, który nie jest gotowy. Dzięki katastrofie, Linie mogą liczyć na ogromne odszkodowanie. Na pieniądze liczy także rodzina Rotshildów, zwolenników powstania Banku Rezerw Federalnych. Niestety przeciwników inwestycji jest wielu – znany biznesman Guggenhaim, bogaty hotelarz Astor, przedsiębiorca Strauss. Oni wszyscy płyną Titanicem, co jest bardzo na rękę Rotshildom. Wielu wierzy, że postawili oni swoje interesy ponad życie wielu niewinnych pasażerów.

3.

Poza ludzkim czynnikiem wymieniane są również przyczyny techniczne. Według jednej z teorii Titanic… nigdy nie zatonął! Jego miejsce zajmuje siostrzany statek Olympic, ponieważ Titanic nie zostaje ukończony na czas. Części przeznaczone na budowę Titanica oddano na remont Olympica po niefortunnym zderzeniu z HMS Hawke. Burta statku jest naruszona, przez co uderzenie w górę lodową okazuje się tragiczne w skutkach.

4.

Koniec XIX wieku i początek XX to okres intensywnych prac nad okrętami podwodnymi. Wiele wojskowych projektów jest tajnych, dokumenty do dziś nie są ujawnione. Jedna z teorii opiera się właśnie na tym fakcie. Według nich Titanic nie wpływa na górę lodową, ale zderza się z USO – niezidentyfikowanym obiektem podwodnym. Czyżby katastrofa miała szansę doprowadzić do przedwczesnego wybuchu I. wojny światowej?

5.

Podobnych teorii i zagadek jest wiele. Odpowiedź na wiele z nich można znaleźć na wystawie Titanic – prawdziwa historia. Przedstawiono tam całą historię firmy White Star Line oraz opowieści o podróżnych, Guggenhaimie, Astorze i innych. Wystawa otwarta jest codziennie w budynku hotelu Forum w Krakowie, przy ul. Konopnickiej 28.

CO: Wystawa Titanic – Kraków 2018
GDZIE: Budynek Hotelu Forum, ul. Konopnickiej 28
KIEDY: Otwarcie: 9 lutego

Bilety dostępne są za pośrednictwem strony: www.eventim.pl oraz www.ebilet.pl
Organizator: JVS Group
FB

Więcej informacji o wystawie: www.wystawatitanic.pl oraz www.facebook.com/titanicprawdziwahistoria

 

Czekamy na was na pokładzie Titanica już od 09.02 na wystawie Titanic – prawdziwa historia. Kto chciałby chociaż raz popłynąć legendarnym parowcem…? ⛴ #wystawatitanic #justviewtheshow #titanic

Post udostępniony przez JVSGroupPL (@jvsgroup.pl)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ