Monday, April 22, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Time: Człowiek Roku 2017: Kobiety, które przerwały ciszę

Time: Człowiek Roku 2017: Kobiety, które przerwały ciszę

Dowiedz się, kto został Człowiekiem Roku 2017

Człowiekiem Roku 2017 wg „Time”, zostały kobiety, które przerwały zmowę milczenia / okładka „Time”

Kobiety, które przerwały zmowę milczenia i uruchomiły w Internecie lawinę wyznań #MeToo zostały nagrodzone tytułem Człowieka Roku 2017, przyznawaną przez tygodnik „Time”

Człowiekiem Roku 2017 wg „Time”, zostały kobiety, które przerwały zmowę milczenia / okładka „Time”

Silence breakers czyli kobiety, które przerwały ciszę, to m.in. Alyssa Milano, Lady Gaga, Emily Ratajkowski, Taylor Swift, Ashley Judd, Björk i miliony niekoniecznie znanych kobiet i mężczyzn, którzy odważyli się powiedzieć osobiste historie o tym, że zostały skrzywdzeni.

Na okładce tygodnika znalazły się: aktywistka Adama Iwu, aktorka Ashley Judd, piosenkarka Taylor Swift, Meksykanka – Isabel Pascual, inżynierka Ubera Susan Fowler i fragment ramienia kobiety, który symbolizuje miliony osób, które doświadczyły molestowania seksualnego, ale z różnych przyczyn, nie mogą o tym powiedzieć.
W filmie „Time`a” jedna z kobiet wypowiada zdanie: „Jestem tu po to, by dać ci pozwolenie na bycie wściekłą”, kolejna mówi o czasie, w którym odzyskała swoją dawną siłę. Akcja udowodniła, że nie chodzi o bezcelowy ekshibicjonizm – jak bardzo pragnęliby by tego adwersarze kampanii. Tego typu ruchy są społecznie ważne i mają realny wpływ na dyskurs. 

Na fali oskarżeń producenta filmowego Harveya Weinsteina o gwałty i molestowanie seksualne, wypłynęły inne skandale dotyczące nie tylko sławnych i bogatych. #MeToo nareszcie wskazał katów i ofiary, które dotąd bały się opowiedzieć, o tym co je spotkało.

#MeToo był jednym z najczęściej udostępnianych hasztagów w Internecie.

Dowiedz się więcej o akcji #MeeToo

AK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ