Sunday, June 16, 2024
Home / POLECAMY  / Tik Tok. O co chodzi z Imperium Rzymskim?

Tik Tok. O co chodzi z Imperium Rzymskim?

Zapytałaś już o to swojego faceta? A ty, o czym myślisz codziennie?

mężczyzna myslący o imperium rzymskim

Zaskakująco często mężczyźni myślą o Imperium Rzymskim / fot. Canva / Generator obrazów AI

W ostatnich tygodniach hitem na Tik Toku były filmiki, w których kobiety pytały swoich partnerów o to, jak często myślą o Imperium Rzymskim. Odpowiedzi były zaskakujące.

 

Jak często mężczyźni myślą o Imperium Rzymskim?

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Gaius Flavius🌿🏛 (@gaiusflavius)

Trend o Imperium Rzymskim zapoczątkował szwedzki internauta, prowadzący na Instagramie konto pod nazwą – nomen omen – Gaius Flavius. Pod koniec sierpnia umieścił post w którym napisał:

Drogie panie, nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak często wasi mężczyźni myślą o Imperium Rzymskim.

Nie trzeba było długo czekać, żeby pytanie o starożytny Rzym stało się światowym trendem na Tik Toku. Okazało się, że większość pytanych mężczyzn myśli o cesarstwie dość często, niektórzy nawet raz dziennie. Do trendu odniósł się ostatnio żartobliwie nawet Donald Tusk. Na swoim oficjalnym koncie umieścił wideo, gdzie czyta książkę „Upadek Imperium Rzymskiego”. W tym przypadku raczej chodziło o metaforyczny przekaz.

@wiktoriaadas

O CO CHODZI Z TYM IMPERIUM RZYMSKIM #imperiumrzymskie #romanimpire

♬ dźwięk oryginalny – Wiktoria- studytok 📚

 

Może też cię zainteresuje:
Mansplaining – co to jest i jak go rozpoznać?

 

Kobiety w komentarzach nie mogły zrozumieć, dlaczego prawie każdy z zapytanych panów mówi, że zastanawia się co jakiś czas nad starożytnym Rzymem. Pojawiły się teorie, że ma to związek z byciem macho, z walecznością legionistów, z prostymi i jasnymi zasadami, które wtedy panowały. Jedna z koncepcji odnosiła się do kwestii męskiego ego – mężczyźni po prostu muszą mieć zdanie na każdy temat, i nie pozwolą sobie na przyznanie się, że na jakiś temat nie mają choćby częściowej wiedzy.

O czym myślą kobiety?

@sophisticatedspreads

#romanempire #romanempires

♬ original sound – emmy

Nie trzeba było długo czekać żeby pojawiła się kobieca wersja tego trendu. Emmy Rener – Amerykanka mieszkająca w Los Angeles – zawodowo zajmująca się cateringiem, zapytała na swoim Tik Toku:

„A wy, drogie panie, o czym najczęściej myślicie?”

Jej filmik natychmiast stał się viralem, który do tej pory obejrzało ponad 600 tysięcy osób. Jesteś ciekawa, co odpowiadają kobiety? O ile odpowiedz mężczyzn mogły zdawać się zaskakujące, o tyle refleksje kobiet są zatrważające. Otóż wiele użytkowniczek Tik Toka pisało, że dość często myślą o tym, że… może stać im się krzywda. Najczęściej pojawiającą się obawą kobiet jest to, że zostaną przez kogoś porwane.

Inne tematy, które się powtarzały to: życie księżnej Diany i… milotologia grecka. Pytanie pojawiło się też na portalu społecznościowym znanym obecnie jako „x”, kiedyś funkcjonującym jako Twitter. Tam z kolei jako temat rozmyślań pań królowała Taylor Swift. Zważając na popularność piosenkarki i to, że rzesze jej fanek nazywających siebie „swifterkami” są nieprzebrane szczególnie w Stanach Zjednoczonych, ta odpowiedź nie dziwi aż tak bardzo. Jak do tej pory podobnego pytania nikt nie zadał jeszcze na polskim Tik Toku, więc redakcja „Miasta Kobiet” może wyprzedzić trendy i zapytać:

„A wy, drogie panie o czym myślicie najczęściej?”

Ciekawe, czy data 15 października i wybory będą w czołówce. Jako mężczyzna nie mogę się już doczekać odpowiedzi.

 

Przeczytaj teraz:
Histeria, omdlenia i mikrotrzęsienie ziemi na koncertach Taylor Swift

absolwent aktorstwa na łódzkiej filmówce i dziennikarstwa na UW. Jego dwie największe pasje to kino i literatura, głównie sztuki Szekspira, których kolejne tłumaczenia kolekcjonuje. Pasjonat sportów walki. Jako dziennikarz pisał min. do dwutygodnika „Viva”, „Wysokich Obcasów”, dla portalu „Newoncesport”

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ