Sunday, July 14, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Thrillery psychologiczne: pięć książek, które trzymają w napięciu do końca

Thrillery psychologiczne: pięć książek, które trzymają w napięciu do końca

Coś z dreszczykiem do poduszki?

thrillery Miasto Kobiet

Thrillery dobre do poduszki / fot. Pixabay

Thrillery psychologiczne to książki, po przeczytaniu których czasami trudno zasnąć. Ale w końcu tak być powinno ‒ dobra powieść to taka, która wywołuje gęsią skórkę, ciężko ją odłożyć na potem i zostaje w głowie na długo po przeczytaniu. Co cechuje najlepsze thrillery psychologiczne: dziwne incydenty, upiorne zbiegi okoliczności, pełni tajemnic bohaterowie, gęsta atmosfera, które przeradza się w prawdziwe niebezpieczeństwo. Lubisz dreszczyk emocji? Czytaj najlepsze thrillery! Przygotowaliśmy zestawienie pięciu ekscytujących i mrożących krew w żyłach książek, które trzymają w napięciu do ostatniej strony

 

Czarownice nie płoną, Jenny Blackhurst

thrillery miasto kobiet

fot. materiały prasowe

„Czarownice nie płoną” to thriller psychologiczny w nurcie domestic noir z elementami horroru, który czyta się z zapartym tchem! Główną bohaterką książki jest psycholog, Imogen Reid, która po zwolnieniu się z pracy wraca do swojej rodzinnej miejscowości. Podejmuje pracę w szkole, gdzie poznaje jedenastoletnią Ellie Atkinson. Jej rodzina zginęła w pożarze, który udało się przeżyć tylko dziewczynce. Kiedy w otoczeniu Ellie zaczynają dziać się dziwne rzeczy, momentami trudne do wyjaśnienia, dystans między jedenastolatką a resztą społeczności miasteczka stopniowo się pogłębia. Ludzie zaczynają się jej bać… Imogen postanawia odkryć prawdę kryjącą się za plotkami, wierząc, że dziewczynka to po prostu kolejne nieszczęśliwe, zagubione dziecko. Czy tak faktycznie jest? Sprawdź tutaj!

Kształt serca, Dolores Redondo

thriller miasto kobiet

fot. materiały prasowe

Hiszpańska autorka Dolores Redondo nazywana jest królową literackich thrillerów. Nie bez powodu. Kolejny raz zaserwowała czytelnikom niezwykłą, wielopłaszczyznową i bardzo tajemniczą historię. „Kształt serca” to powieść, która trzyma w ciągłym napięciu, a jednocześnie jest pełna emocji, niełatwych historii głównych bohaterów. To niesamowita historia, która zostaje w pamięci na dłużej. Amaia Salazar, podinspektorka policji w Nawarze, odnosząca duże sukcesy w pracy, zostaje zaproszona na szkolenie do Quantico. Tam bierze udział w zajęciach prowadzonych przez FBI. Zespół tropi mordercę rodzin, który atakuje tuż po klęskach żywiołowych, a młoda policjantka zostaje włączona do śledztwa. Podczas gdy Amaia próbuje zagłębić się w umysł zabójcy, na pierwszy plan wysuwają się mroczne, dotąd tłumione wspomnienia z dzieciństwa. Dotyczą nie tylko traumatycznych przeżyć, ale również relacji z ojcem, który teraz jest na granicy śmierci.

Gra w morderstwo, Rachel Abbott

książka do poduszki miasto kobiet

fot. materiały prasowe

„Gra w morderstwo” to wysoko oceniany thriller o niezwykle wyraźnym zapleczu psychicznym. Autorka skonstruowała historię, w której panuje ciężka i gęsta atmosfera, nie brakuje intryg i tajemnic. Na samym początku poznajemy młode małżeństwo – Matta i Jemmy. Wybierają się na ślub ich przyjaciela, zjeżdżają się także inni przyjaciele pana młodego. Niestety wydarzył się tragiczny wypadek. Siostra Lukasa została znaleziona martwa… Po roku wszyscy ponownie spotykają się w tym samym miejscu, w położonej nad samym morzem, malowniczej rezydencji w Kornwalii. Jeszcze nie wiedzą, po co zostali zaproszeni… Lukas wymyślił pewną grę. Każda osoba, która bierze w niej udział musi mówić prawdę. W przeciwnym razie Lukas zacznie zdradzać sekrety każdego z gości.

Kto je porwał? Cara Hunter

powieść psychologiczna Miasto Kobiet

fot. materiały prasowe

Cara Hunter kolejny raz podnosi poprzeczkę autorom thrillerów psychologicznych. Ponownie serwuje czytelnikom emocjonującą lekturę, której nie odłożymy dopóki nie poznamy finału tej historii. Tym razem zostajemy zaproszeni na przedmieścia Oksfordu. To właśnie tutaj dochodzi do zaginięć młodych kobiet. Gdy jedna z nich zostaje odnaleziona, mogłoby się wydawać, że zagadka została rozwiązana. Sprawą zajmuje się inspektor Adam Fawley, ale ma utrudnione śledztwo, ponieważ poszkodowana dziewczyna nie chce złożyć zeznań i opisać zaistniałej sytuacji. Dlaczego porywacz wypuścił Faith? Dlaczego dziewczyna nie chce współpracować z policją?

W cieniu zła, Alex North

thrillery Miasto Kobiet

fot. materiały prasowe

Masz ochotę na dobry thriller, który bardzo powoli wprowadza w wykreowany przez autora świat, buduje napięcie i podszeptuje strachem? Musisz przeczytać „W cieniu zła”! Mija dwadzieścia pięć lat od tragicznych wydarzeń w Gritten. Ginie wtedy młody chłopak, James, którego brutalnie zamordowali koledzy. Zbrodnia nosiła rytualne przesłanki, a zaangażowani w nią chłopcy byli zafascynowani świadomym snem. Do miasteczka wraca Paul Adams, który znał zarówno ofiarę jak i morderców. Przeszłość wychodzi z cienia i kolejny raz pozostawia krwawe ślady w teraźniejszości. Historia zatacza koło, w okolicy dochodzi do serii morderstw zainspirowanych przeszłością. Należy tylko odpowiedzieć na jedno pytanie… Co jest prawdą, a co snem?

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ