Sunday, May 19, 2024
Home / Kuchnia  / Thermomix ‒ czy warto kupić?

Thermomix ‒ czy warto kupić?

Nowoczesna kuchnia to oszczędność czasu

Thermomix

Thermomix rzeczywiście zajmuje niewiele miejsca / fot. Unsplash

Gotowanie, smażenie, mielenie mięsa, zagniatanie ciasta, mieszanie to główne funkcje, jakie posiada popularny Thermomix. Na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się jego wersje, rozbudowując się o dodatkowe funkcje, które umożliwiają użycie Thermomixa w różnych, nawet najbardziej wyszukanych, przepisach. Czy warto inwestować kilka tysięcy złotych w robota kuchennego, gdy możemy kupić zwykły robot za dziesięć razy mniej?

Multifunkcjonalny Thermomix

Warto pamiętać, że Thermomix to nie zwykły robot kuchenny. Aby przygotować surówkę, ugotować zupę, usmażyć powidła czy zrobić drinka, potrzebujemy kilku urządzeń. Jest to po pierwsze koszt, a po drugie miejsce, które zajmują te sprzęty w naszym mieszkaniu. Thermomix to urządzenie w sumie niewielkie, które zastępuje wszystkie te urządzenia. Możecie w nim i ugotować zupę i zrobić drinka, przygotować ciasto, drugie danie i zmielić mięso. To niewątpliwie ogromne udogodnienie. Co więcej, nowoczesne wersje Thermomiksów ułatwiają gotowanie nawet tym osobom, które z kuchnią mają niewiele wspólnego. Wystarczy połączenie z internetem, bądź przeniesienie przepisów do Thermomiksu, aby w ciągu chwili uruchomić gotowanie nawet najbardziej wymyślnych potraw. Pamiętajcie także o oszczędności czasu. Do misy wrzucacie wszystkie niezbędne składniki, a resztą zajmuje się Thermoimix. Gdy skończy gotować, usłyszycie sygnał, co oznacza, że czas zasiąść do stołu.

 

Jak to się dzieje? Wystarczy kierować się wskazówkami, które widoczne są na ekranie wyświetlacza, gdzie jasno jest napisane, co trzeba dodać, w jakiej ilości i kiedy. Thermomix sprawdzi, czy rzeczywiście składniki, które wskazał, zostały dołożone do misy. Wiele osób powie, że wydatek rzędu 5 tys. złotych za robota kuchennego jest przesadą. Pamiętajcie jednak, że Thermomix jest urządzeniem na wiele lat, dlatego też, z pomocą kredytów pozabankowych, możecie pozwolić sobie na to urządzenie. Na pewno będziecie zadowoleni.

Thermomix kontra robot kuchenny

Nie można zapomnieć, że konkurencja Thermomixa jest dość silna. Wiele firm próbuję wyprodukować coś na kształt tego urządzenia, oferując je do sprzedaży na przykład w znanych sieciach dyskontowych. Warto sprawdzić najpierw, czy funkcje są na pewno dokładnie takie same, jak w oryginalnym Thermomiksie, a także czy wielkość urządzenia jest porównywalna z Thermomiksem. Okazuje się bowiem, że niektóre z robotów oferowanych w sieciach dyskontowych są dość znaczących rozmiarów, co skutecznie utrudnia ich wygodne ulokowanie w niewielkiej kuchni.

Thermomix natomiast, szczególnie w obecnie promowanej wersji Friend, jest urządzeniem bardzo kompaktowym. Zmieści się w niewielkiej kuchni, na małym blacie, umożliwiając przygotowanie wszystkich potraw, jakie tylko chcecie. Pamiętajcie także, że na rynku dostępne są Thermomiksy starsze niż ten, o którym mówimy. Thermomix TM31 jest urządzeniem, które bez problemu można wykorzystać do przygotowania wszystkich potraw, ale wtedy wymagana jest książka z recepturami, którą możecie kupić z pomocą kredytów pozabankowych.

 

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Roksana 28 lutego, 2023

    Według mnie oczywiście że warto, sama mam i jest to totalne ułatwienie życia, do tego jest dużo super przepisów i wszystko wychodzi na serio smaczne, jesli ktoś ma wątpliwości to niech wejdzie na stronkę https://supergarnek.pl/prezentacja-thermomix

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ