Saturday, December 9, 2023
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / The Weeknd wystąpił na pandemicznym Super Bowl 2021

The Weeknd wystąpił na pandemicznym Super Bowl 2021

Wiemy kiedy The Weeknd wystąpi w Polsce

the weeknd super bowl

Super Bowl 2021: występ The Weeknd / fot. materiały prasowe

Abel Makkonen Tesfaye czyli The Weeknd jeszcze dekadę temu był początkującym artystą zaczynającym od zera. W minioną niedzielę wraz ze swoją armią zabandażowanych tancerzy uświetnił swoim występem najważniejsze wydarzenie telewizyjne na całym świecie. Kanadyjski gwiazdor muzyki pop wystąpił w przerwie finału Super Bowl, a jego muzyczny popis jest oceniany za taki, który z pewnością przejdzie do historii jako jeden z lepszych w ramach Halftime Show. Słusznie?

 

The Weeknd na Super Bowl 2021

Tegoroczną gwiazdą Super Bowl był The Weeknd. W trakcie kilkunastominutowego setu wokalista wykonał swoje największe hity – „Call Out My Name”, „Starboy”, „Can’t Feel My Face” czy „House of Balloons” oraz single z najnowszej płyty The Weeknd, „After Hours”: „Save Your Tears” czy „Blinding Lights”. Ze względu na pandemię, na widowni zasiąść mogło jedynie 25 tysięcy widzów i… prawie 30 tysięcy kartonowych figur, które miały na celu ułatwić zachowanie dystansu społecznego i zapełnić puste miejsca. Jak podają pierwsze statystyki, koncert The Weeknd Super Bowl śledziło w telewizji aż 100 milionów widzów!
Artysta do występu nie zaprosił żadnych gości specjalnych, za to towarzyszył mu chór robotów-tancerzy w zabandażowanych twarzach.

via GIPHY

W rozmowie z „Variety”, piosenkarz wyjaśnił znaczenie charakteryzacji:

Bandaże są odzwierciedleniem absurdalnej kultury hollywoodzkich celebrytów i ludzi, którzy manipulują sobą nawzajem z płytkich i powierzchownych powodów, tylko po to, aby kogoś zadowolić i zdobyć uznanie 

Co ciekawe, The Weeknd samodzielnie sfinansował swoje show. Występ w przerwie finału Super Bowl miał kosztować artystę ponad 7 milionów dolarów. Zainteresowanie fanów wzbudził także czerwony garnitur w stylu Michaela Jacksona. Marynarka pokryta była tysiącami lśniących rubinów i została zaprojektowana przez Matthew M. Williamsa dla Givenchy. Nietrudno przewidzieć, że po tym występie wzrośnie zainteresowanie czerwonymi garniturami!

Zobacz cały występ The Weeknd podczas Super Bowl Halftime Show 

 

The Weeknd wystąpi w Krakowie

The Weeknd w minionym tygodniu ogłosił szczegóły After Hours World Tour. Trasa obejmuje 104 koncerty i rozpocznie się 14 stycznia 2022 w Vancouver, a zakończy 18 listopada w Glasgow. Kiedy i gdzie The Weeknd wystąpi w Polsce? 7 listopada 2022 artysta zagra w TAURON Arena Kraków. Bilety na wydarzenie trafiły do sprzedaży. Więcej informacji o koncercie, znajdziesz TUTAJ.

Występ na Super Bowl Halftime Show daje gwiazdom wiele korzyści, jak przykładowo, znaczne zwiększenie sprzedaży płyt. Dwa dni przed występem The Weeknd na Super Bowl, do sklepów i serwisów trafiła kolekcja „The Highlights”, która otrzymała notę 6/6 w serwisie Onet Kultura:

„The Hightlights” daje nam możliwość zatrzymania się przed finałem Super Bowl i przypomnienie sobie, dlaczego to właśnie The Weeknd wystąpi w tym roku w przerwie meczu oraz dlaczego chłopak śmiało może być nazywany Artystą, przez wielkie „A”.

– zrecenzował Bartosz Sąder dla Onet Kultura.

 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ