Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / THE HUMAN BODY EXHIBITION – wystawa w Krakowie przedłużona do 3 listopada!

THE HUMAN BODY EXHIBITION – wystawa w Krakowie przedłużona do 3 listopada!

Wystawa THE HUMAN BODY, która wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym miejscu na świecie, pojawiła 12 marca br. w Polsce. Jako pierwsi tajemnice ludzkiego ciała zobaczyli mieszkańcy Krakowa.

Wystawa THE HUMAN BODY, która wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym miejscu na świecie, pojawiła 12 marca br. w Polsce. Jako pierwsi tajemnice ludzkiego ciała zobaczyli mieszkańcy Krakowa.

THE HUMAN BODY

Zdjęcie 1 z 4

fot. materiał prasowy

 

Wystawa THE HUMAN BODY swoim rozmachem przekracza wszystko to, co do tej pory można było zobaczyć w Polsce. Organizatorzy zapraszają w fascynującą podróż w głąb ludzkiego ciała, która pozwoli na szczegółowe poznanie naszego organizmu – począwszy od układu kostnego, poprzez układy mięśniowy, rozrodczy, oddechowy, krwionośny aż po inne, nawet najdrobniejsze, części ludzkiego ciała. Dzięki tej wystawie to, co do tej pory można było oglądać wyłącznie w atlasach anatomicznych, znajdzie się na wyciągnięcie ręki.

Jedyna rzecz, którą mamy wspólną, to nasze wyjątkowe ciało. W ciągu stuleci stało się ono obiektem badań lekarzy, którzy zgłębiali jego tajniki w trakcie operacji i sekcji. Dzisiaj możliwość poznania jego tajemnic otwiera się przed każdym. Wystawa, która wkrótce zostanie otwarta w Polsce, to najnowocześniejszy na świecie podręcznik ludzkiej anatomii, który na zawsze zmieni nasze postrzeganie organizmu ludzkiego, podkreśla rzecznik firmy GForce Exhibitions, właściciela wystawy THE HUMAN BODY.

Eksponaty na wystawie są prezentowane w różnych pozycjach tak, aby jak najwierniej przybliżyć zwiedzającym to, co się dzieje w ich ciałach podczas codziennego ruchu, odpoczynku i uprawiania sportu. Co więcej, wystawa pozwala naocznie przekonać się, jakim uszkodzeniom ulega ludzkie ciało, gdy narażone jest na brak ruchu czy niezdrowe jedzenie. Zwiedzający będą mieć możliwość np. porównania zdrowych płuc ze sczerniałymi płucami nałogowego palacza. Realne i niejednokrotnie szokujące przykłady stanowią znacznie silniejszy bodziec do zastanowienia się nad własnym trybem życia niż jakikolwiek artykuł czy ilustracja w podręczniku. Każdy zwiedzający będzie mieć okazję nie tylko szczegółowego zapoznania się z ludzkim ciałem i mechanizmami jego funkcjonowania, ale również uświadomienia sobie jego wrażliwości i konieczności odpowiedzialnej troski o własny organizm.

Zwiedzającym wystawę towarzyszyć będą przewodnicy – studenci kierunków medycznych, którzy udzielą wyczerpujących odpowiedzi na pojawiające się pytania.

[Not a valid template]

Wystawa THE HUMAN BODY:

Kraków, Fabryka, ul. Zabłocie 23, od 12.03.2013 do 03.11.2013

godziny otwarcia (pn-nd): 9-19

Ceny biletów indywidualnych (od poniedziałku do piątku):

Dorośli – 50 zł

Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat – 40 zł

Dzieci (6-15 lat) – 35 zł

Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) – 125 zł

Osoby niepełnosprawne 35 zł

Ceny biletów indywidualnych (weekend):

Dorośli – 60 zł

Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat – 50 zł

Dzieci (6-15 lat) – 40 zł

Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) – 145 zł

Osoby niepełnosprawne 40 zł

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ