Monday, November 29, 2021
Home / Kultura  / The Herbaliser już niedługo w Polsce!

The Herbaliser już niedługo w Polsce!

Zapraszamy na koncert The Herbaliser. Legendarny band wystąpi w naszym kraju z pełnym składem, a nie jako skład djski. Potężna sekcja dęta, klawisze, bas i perkusja gwarantuje poważny ogień

The Herbasier w Polsce już wkrótce!

The Herbasier w Polsce już wkrótce!

Zapraszamy na koncert The Herbaliser. Legendarny band wystąpi w naszym kraju z pełnym składem, a nie jako skład djski. Potężna sekcja dęta, klawisze, bas i perkusja gwarantuje poważny ogień. Zespół przyleci promować swoją najnowszą płytę, której premiera będzie miała miejsce na początku maja

The Herbasier w Polsce już wkrótce!

The Herbasier w Polsce już wkrótce!

Trzon The Herbaliser stanowią dwaj Londyńczycy – Jake Wherry i Ollie Teeba – twórcy wyśmienitych, żywiołowych produkcji z pogranicza jazzu, funku i muzyki hip-hop. Przez lata zespół w różnych konfiguracjach osobowych nagrywał dla kultowej wytwórni Ninja Tune, by w 2008r. przenieść się pod skrzydła równie uznanej oficyny !K7 Records.

Po ponad 15 latach muzycznej przygody, The Herbaliser nadal udoskonalają swoją formułę. Początki ich działalności sięgają lat ‘90, gdy Jake Wherry i Ollie Teeba, pochodzący z zachodniej części Londynu duet, zafascynował się muzyką hiphopową, funkiem i jazzem. James Brown, DJ Premier, Lalo Schifrin, David Axelrod i Serge Gainsbourg to postaci, które wymieniają dziś jako bohaterów z czasów młodości, na których mieli się potem wzorować.

Ich pierwszym instrumentem było… studio. Jako zapaleni kolekcjonerzy płyt winylowych, Jake i Ollie zaczęli korzystać z najświeższych w tamtym czasie technik samplingu, a gitarowe partie były jedynie dopełnieniem tworzonego przez nich brzmienia. Z czasem do zespołu dołączyła grupa raperów oraz wokalistów, a na samym końcu The Herbaliser stał się pełnowymiarowym koncertowym bandem z rozbudowaną sekcją smyczkową oraz dętą. Tak oto DJ Malachi oraz muzycy Easy Access Orchestra, Ralph Lamb i Andy Ross, zostali stałymi członkami zespołu, wzbogacając znacząco ich brzmienie.

Na debiutanckim albumie Very Mercenary z roku 1999, Jake i Ollie postanowili sięgnąć po bardziej organiczne brzmienie, samplując dźwięki nagrywane przez ich własnych muzyków sesyjnych. To na tym krążku pojawili się też przyszli tytani wyspiarskiego hip-hopu – Blade i Roots Manuva. Rok później ukazała się płyta Session One, będąca zapisem występu na żywo. Ten krążek pokazał w pełni moc koncertowego brzmienia The Herbalisera. Something Wicked This Way Comes ukazała się w 2002 r. a grupa raz jeszcze zaskoczyła nowym spektrum dźwięków. Wśród gości znaleźli się między innymi MF Doom, Phi Life Cypher oraz Rakaa Iriscience z formacji Dilated Peoples. Trzy lata później ukazuje się płyta Take London, wielokulturowy manifest będący mieszanką soulu, hip-hopu, reggae i funku. Na płycie raz jeszcze gości sam Roots Manuva.

 Co? Koncert The Herbaliser, Gdzie? Warszawa, 1500 metrów do wynajęcia, Kiedy? 12.05.2012, godz. 21.00

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach