Wednesday, February 1, 2023
Home / Inne  / Testujemy: Rzęsy z norek syberyjskich

Testujemy: Rzęsy z norek syberyjskich

Każda kobieta wie, ile czasu zajmuje poranny makijaż. A gdyby tak super długie rzęsy zdobiły nasze oczy przez całą dobę? Gdybyśmy mogły pływać w basenie lub wylegiwać się na plaży nie kłopocząc się o stan

Rzęsy do nieba

Rzęsy do nieba / fot. materiały salonu Art Nail

Każda kobieta wie, ile czasu zajmuje poranny makijaż. A gdyby tak super długie rzęsy zdobiły nasze oczy przez całą dobę? Gdybyśmy mogły pływać w basenie lub wylegiwać się na plaży nie kłopocząc się o stan makijażu?

Rzęsy do nieba

Rzęsy do nieba / fot. materiały salonu Art Nail

W ofercie krakowskiego salonu ArtNail, pod nazwą Double X Efect Lashes, kryje się nowatorska metoda przedłużania rzęs futrem norek syberyjskich lub rzęsami z jedwabiu. Zdecydowałam się na to pierwsze, ale dopiero po tym, jak pani Gosia uspokoiła mnie, że żadna norka przy tym nie ucierpiała. Jak się dowiedziałam, włosie otrzymuje się poprzez ostrożne wyczesywanie futra żywych norek hodowlanych, bez zagrożenia dla ich życia. Fanką tego typu przedłużania rzęs jest m.in. amerykańska celebrytka Kim Kardashian.

Zabieg rozpoczyna się od demakijażu i przyklejenia pod oczy specjalnego płatka kosmetycznego, mającego „rozdzielić” powieki oraz zapobiec przyklejaniu się do siebie dolnych i górnych rzęs. Następnie do każdej mojej naturalnej rzęsy są doklejane aż dwie nowe (metoda 2:1). To dość pracochłonne i wymaga czasu. Na szczęście obsługiwały mnie dwie panie kosmetyczki: Gosia i Kaja, dzieki czemu przedłużanie żęs trwało tylko niecałe półtorej godziny. Jeśli zabieg robi jedna z pań, czas wydłuża się automatycznie do 2,5-3 godzin, dlatego warto wcześniej zaznaczyć, czy nam się śpieszy czy nie.

Sama metoda Double X Efect Lashes jest bardzo przyjemna. Leży się na wygodnej sofie, słucha relaksującej muzyki, a nawet… zasypia. Za to efekt, jak się okazuje, przechodzi moje najśmielsze oczekiwania. Rzęsy są teraz długie, czarne, gęste, zalotnie podwinięte. I ma tak być aż przez 2 miesiące. Już zapomniałam o robieniu makijażu…

Joanna Depa

Art Nail, ul. Zwierzyniecka 25, 31-105 Kraków, tel. 662 844 690, 12 357 10 66, www.artnail.pl, e-mail: salon@artnail.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • ignou reports 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More here on that Topic: miastokobiet.pl/testujemy-rzesy-z-norek-syberyjskich/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ