Saturday, June 15, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Testujemy botoks dla włosów

Testujemy botoks dla włosów

Słyszałam o botoksie na zmarszczki, na pocenie się, a nawet na zgrzytanie zębami. Ale botoks dla włosów? O czymś takim nie miałam wcześniej zielonego pojęcia. Dlatego nie dziwcie się, że szłam na ten zabieg delikatnie

Botoks dla włosów w Salonie Urody Gabriel Professional

Botoks dla włosów w Salonie Urody Gabriel Professional / fot. fotolia

Słyszałam o botoksie na zmarszczki, na pocenie się, a nawet na zgrzytanie zębami. Ale botoks dla włosów? O czymś takim nie miałam wcześniej zielonego pojęcia. Dlatego nie dziwcie się, że szłam na ten zabieg delikatnie przerażona…

Botoks dla włosów w Salonie Urody Gabriel Professional

Botoks dla włosów w Salonie Urody Gabriel Professional / fot. fotolia

Na szczęście na miejscu, w salonie Gabriel, okazało się, że botoks dla włosów wcale nie oznacza ostrzykiwania skóry głowy. W rzeczywistości jest to bardzo przyjemny, czteroetapowy zabieg kapilarny, „rozprasowujący” i odmładzający włosy. Stąd nazwa.

Na początek (etap 1) pani Iwona myje mi włosy specjalnym szamponem oczyszczającym. Jak mi potem tłumaczy pani Kasia, właścicielka salonu Gabriel, nie jest to szampon przeznaczony do codziennego stosowania, ale do profesjonalnego leczenia. Ma na celu dokładne usunięcie zanieczyszczeń i otworzenie łuski włosów, aby przygotować je do kolejnego etapu. A jest nim aplikacja „regeneratora”. Produkt okazuje się białym kremem o delikatnym, kokosowym zapachu. Pani Iwona aplikuje mi go na osuszone ręcznikiem włosy (etap 2). Dokładne nałożenie kremu, kosmyk po kosmyku, zajmuje chwilkę, ale na szczęście mam dzisiaj czas dla siebie. W końcu włosy mają być nawilżone, zregenerowane i połyskujące, więc warto spróbować. Przez ok. pół godziny czekam, aż produkt się wchłonie, po czym jego resztki zostają zmyte szamponem wolnym od siarczanów (etap 3). Jest to kolejny, bardzo przyjemnie pachnący kosmetyk, który ma zapewnić włosom świetlistość i miękkość aż na kilka tygodni. Na koniec (etap 4) pani Iwona nakłada mi jeszcze odżywkę zawierającą witaminę B6 i kwas cytrynowy, czyli prawdziwą bombę odżywczą. Czy moje cienkie włosy wytrzymają taką dawkę?

Kiedy wychodzę z salonu, już wiem, że tak. Jeszcze nigdy nie miałam tak prostych, gładkich i miękkich włosów jak teraz. I do tego mam spokój, bo przez całą zimę nie będą się elektryzowały. Czy można chcieć czegoś więcej? Oczywiście, np. przedłużyć efekt zabiegu dzięki zabranym do domu szamponowi i odżywce bez siarczanów, które mogą być stosowane przez całą rodzinę. Ponadto w salonie Gabriel można też przebadać skórę głowy, skorzystać z ledoterapii lub przetestować kosmetyki z kwasem hialuronowym. Ale to już zostawiam sobie na kolejną wizytę.

Joanna Fortuna

Zapraszamy! Salon Urody Gabriel – GABRIEL PROFESSIONAL, Kraków, ul. Zakopiańska 62/4 (Park Handlowy Zakopianka), 12 293 31 60.

Odwiedź również nasz fanpage facebook.com/Gabriel.Professional

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ