Tuesday, March 5, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Testujemy – bieżnie, rowery i rollery

Testujemy – bieżnie, rowery i rollery

Od pewnego czasu mocno postawiłam na aktywność fizyczną. Możliwość przetestowania nowych przyrządów do ćwiczeń „spadło” mi jak z nieba. Spodziewałam się wszystkiego, ale na pewno nie tego, że na jednej z bieżni będę mogła chodzić

Testujemy - bieżnie, rowery i rollery / fotolia

Od pewnego czasu mocno postawiłam na aktywność fizyczną. Możliwość przetestowania nowych przyrządów do ćwiczeń „spadło” mi jak z nieba. Spodziewałam się wszystkiego, ale na pewno nie tego, że na jednej z bieżni będę mogła chodzić w spódniczce.

Testujemy - bieżnie, rowery i rollery / fotolia

Testujemy – bieżnie, rowery i rollery / fotolia

Podczas pierwszej wizyty z oferty Trainperfect wybrała rowerek Vacu Activ Infra Shape, na dokładkę rollmasaż Roll Shape Touch IR.

Vacu Activ Infra Shape to rowerek treningowy, ale od tradycyjnego rowerka treningowego różni go niemal wszystko. Futurystyczny wygląd, promieniowanie podczerwone, które ma za zadanie wspomagać ćwiczenia fizyczne, przyspieszać redukować tkankę tłuszczową oraz oczyszczać organizm. Specjalnie wyprofilowane krzesełko pozwala utrzymywać prawidłową postawę. Ustawiamy odpowiedni program, zakładamy specjalne okulary i jedziemy. Cały proces „pedałowania”, prędkość, ilość spalanych kalorii możemy śledzić za pomocą dotykowego ekranu (oczywiście przed wcześniejszym zdjęciem okularów ochronnych). Bardzo dobrze, że podczas ćwiczenia możemy kontrolować swój puls. Po 25-minutowym treningu zauważyłam widoczną poprawę napięcia mojej skóry na udach i poprawę ich jędrności.

Do treningu dołączyłam rollmasaż Roll Shape Touch IR to z pozoru niewinnie wyglądające urządzenie pozwala wymasować praktycznie każdą partię ciała m.in. łydki, uda, pośladki, brzuch czy ręce. W sumie 14 różnych kombinacji. Na każdą partię ciała przeznaczone po 4 minuty, cały masaż to 60 minut. Najbardziej byłam zachwycona gdy „maszyna” masowała mi plecy. Po tym urządzeniu byłam zrelaksowana i czułam, że napięcie z poszczególnych partii zniknęło. Warto wiedzieć, że rollmasaż Roll Shape Touch IR ma odprowadzać limfę w odpowiednim kierunku, dlatego podczas masażu roller zmieniał kierunek.

Podczas kolejnej wizyty zdecydowałam się na bieżnię Vacu Activ Body Shape. To bieżnia z podczerwienią IR, podciśnieniem , aromaterapią oraz… spódniczką. Musiałam założyć specjalną spódniczkę, wejść do „kapsuły”, zamknąć drzwiczki i podciągnąć w górę spódniczkę, żeby szczelnie zakrywała mnie od pasa w dół (ze względu na podciśnienie, które się wytwarza). Ustawiamy program i idziemy. Mamy pełną kontrolę nad prędkością, stopniem nachylenia bieżni oraz podciśnieniem. Podciśnienie ma na celu dociskać nas do bieżni, tak aby symulować, że idziemy z obciążeniem. Po 25 minutach szybkiego marszu „wychodząc” z bieżni czułam się lżejsza. Może to przez te 3000 kalorii, które spaliłam?

Zdumiał mnie wygląd tych urządzeń, ale chyba większe wrażenie wywarł na mnie efekt już po pierwszym treningu na maszynach. Ciekawe co by się działo przy regularnym korzystaniu?

Katarzyna Małodobry

Trainperfect, ul. Borkowska 72A, Kraków, www.trainperfect.pl

Ceny: Vacu Activ Body Shape i Vacu Activ Infra Shape – 30 zł za 30 minut, karnet 10 treningów 150zł; Roll Shape Touch IR – 19 zł za 30 minut, karnet 110 zł

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Olga 16 marca, 2018

    Ja kupiłam rollmasażer w tej firmie https://www.fotelespa.pl/ , jestem bardzo zadowolona z działania tego urządzenia, moje klientki również.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ