Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Termoochrona włosów – dlaczego jest ważna?

Termoochrona włosów – dlaczego jest ważna?

Dlaczego warto chronić włosy podczas stylizacji?

Pielęgnacja włosów

Termoochrona twoich włosów/ fot. materiały prasowe

Szybki poranny prysznic i mycie włosów, a później suszenie włosów z użyciem najwyższego poziomu temperatury i stylizacja fryzury w pośpiechu. Brzmi znajomo? Tak pewnie wygląda rutyna wielu kobiet. Mamy nadzieję, że ten artykuł przekona Cię do tego, żeby oszczędzić włosom cierpień i zapewnić im termoochronę

 

 

 

Dlaczego warto chronić włosy podczas stylizacji?

Wysoka temperatura powoduje podgrzanie wody znajdującej się we włosach. Woda zaczyna parować i musi jak najszybciej wydostać się na zewnątrz. Niestety jednocześnie uszkadza łuski włosów. Po jakimś czasie uszkodzenia mogą stać się na tyle duże, że na włosach zaczynają być widoczne małe, białe kropki.

Jeśli chcesz sprawdzić jaka temperatura jest akceptowalna dla twoich włosów wykonaj szybki test. Ustaw suszarkę na zwykle stosowany poziom ciepła i skieruj strumień powietrza na dłoń. Jeśli jesteś w stanie wytrzymać tak przez około minutę oznacza to, że dla Twoich włosów ten poziom również jest akceptowalny. Przyjmuje się, że temperatura przyjazna dla włosów to max. 50-600C. Niestety lokówki i prostownice wydzielają na tyle wysoką temperaturę, że podczas ich używania termoochrona włosów to konieczność.

Rodzaje produktów termoochronnych

Produkty do termoochrony włosów najczęściej występują w postaci sprayu lub kremu. Jak wybrać najlepszy dla siebie? Przede wszystkim kosmetyk musi być dobry dla naszego rodzaju włosów. Kremowe kosmetyki do włosów są polecane raczej dla włosów grubych lub o średniej grubości. Kremy termoochronne są też dobrą propozycją dla włosów suchych, szorstkich i puszących się, ponieważ często zawierają składniki wygładzające. Takie właściwości ma np. nektar termiczny Kérastase Nutritive. Spraye mogą być stosowane do każdego typu włosów. Powinny je polubić szczególnie posiadaczki włosów cienkich i delikatnych, które łatwo obciążyć.

Ochronę termiczną mogą zapewnić także inne kosmetyki do włosów, które tworzą na nich warstwę ochronną. Taką funkcję spełnią np. pianki i olejki do włosów. Wystarczy nałożyć je wedle wskazówek producenta na wilgotne włosy przed suszeniem. Z olejków polecane są: olejek arganowy, awokado, macadamia, migdałowy. Do włosów zniszczonych szczególnie sprawdzi się regularne wykonywanie zabiegu olejowania włosów.

Składniki chroniące przed ciepłem

Jak działają kosmetyki chroniące przed wysoką temperaturą? Najczęściej zawierają ksylozę, czyli cukier, który pod wpływem ciepła rozpuszcza się i pokrywa włos warstwą ochronną. Równie częstym składnikiem tego typu produktów są silikony, dlatego przy ich stosowaniu należy regularnie oczyszczać włosy szamponem z SLS/SLES (Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate). Musimy pamiętać, że produkty termoochronne nie zapewnią nam całkowitej ochrony przed uszkodzeniami, ale znacznie zminimalizują ryzyko ich pojawienia się podczas stylizacji włosów.

Jak stosować kosmetyki do termoochrony włosów?

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, że te kosmetyki stosujemy przed rozpoczęciem stylizacji włosów. Kosmetyki termoochronne łatwiej nałożyć na mokre włosy, jednak najpierw należy odsączyć z nich wodę osuszając je ręcznikiem. W przeciwnym razie produkt spłynie z włosów. Po aplikacji produktu włosy należy rozczesać szczotką lub grzebieniem, aby rozprowadzić go na całej ich długości.

Na koniec suszenia zawsze warto zastosować chłodny nawiew suszarki, aby domknąć łuski włosów. Takie samo działanie z użyciem chłodnej wody zaleca się na zakończenie mycia włosów. Jeśli będziemy kręcić lub prostować włosy również musimy zastosować produkt do termoochrony dostępny na Trena.pl (chyba że zastosowaliśmy go przed suszeniem). Wtedy wygodniejszy będzie spray, który nie sklei włosów. Pamiętaj! Włosy muszą być całkowicie suche zanim przystąpisz do stylizacji prostownicą lub lokówką.

 

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Stazi 8 stycznia, 2020

    Polecam termoochronę głównie jeśli macie cienkie oraz suche włosy. Sama takie mam i często korzystam z termoloków oraz prostownicy tak aby poprawić ich objętość. Niestety ale ciepłe powietrze moze mieć zgubne działanie na włosy oraz potrafi je jeszcze bardziej osłabiać ( tak zwane błedne koło). Odpowienio dobrane kosmetyki potrafią zapobiec niszczeniu włosów.

    Kosmetyków warto szukać w sklepach z wyposazeniem fryzjerskim bo dzięki temu będziecie mogli kupić te o dobrym składzie https://trena.pl/175-pianki

    Zerknijcie sobie na przyklad do sklepu Trena.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ