Wednesday, June 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Terapia online. Jak to działa?

Terapia online. Jak to działa?

10 zasad działania terapii online

Sesja terapeutyczna online jest taką samą sesją terapeutyczną jak sesja w świecie offline / fot. materiały prasowe

Trzymsie.pl to miejsce, gdzie znajdziesz certyfikowanych psychoterapeutów CBT. Jesteśmy tu po to, aby pomagać i leczyć sprawdzonymi, wyspecjalizowanymi narzędziami nurtu poznawczo-behawioralnego

 

Poznaj 10 zasad działania terapii online z trzymsie.pl!

1 Terapeuta jest ekspertem od psychoterapii, Ty zaś ekspertem od własnego życia. Nawiązanie satysfakcjonującej oboje z Was relacji terapeutycznej pomoże doprowadzić do osiągnięcia zaplanowanego przez Ciebie i terapeutę celu terapii. Przygotuj się zatem na owocną współpracę!

2 Terapeuta, chociaż znasz go tylko ze świata online, też jest człowiekiem! W stu procentach nastawiony na to, aby Ci pomóc, czasami nie musi być osobą, z którą chciałbyś się regularnie spotykać. Pamiętaj, że możesz nam śmiało powiedzieć, jeśli dany terapeuta z jakiegoś względu nie odpowiada Twoim oczekiwaniom. Pomożemy wybrać innego, w pełni Ci odpowiadającego.

3 Postaraj się znaleźć spokojne miejsce, gdzie będziesz mógł bez przeszkód porozmawiać ze swoim terapeutą. Jeśli z różnych względów okaże się to niemożliwe, wykorzystaj inne możliwości. Rozmowa w aucie, słuchawki na uszach, a może komunikacja tekstowa? Razem damy radę!

4 Terapeuta może zaproponować kilka narzędzi do komunikacji internetowej. Zdecyduj się na jedno z nich i zapoznaj się z nim odpowiednio wcześnie, aby uniknąć problemów technicznych. Możesz także nawiązać kontakt z terapeutą wcześniej, aby nie robić tego w ostatniej chwili.

5 Na wypadek problemów technicznych możesz połączyć się z terapeutą telefonicznie. Terapeuta zawsze udostępnia swój numer telefonu komórkowego. Jesteśmy gotowi na wszystko!

6 Jeśli zdarzy się, że z jakichś względów nie chciałbyś już kontynuować terapii, mamy ogromną prośbę o poinformowanie o tym terapeuty. Być może dobrą opcją wtedy okaże się zmiana terapeuty lub planu płatności za sesje terapeutyczne? Ciężka sytuacja finansowa nigdy nie powinna przeszkadzać w odbyciu terapii.

7 Sesja terapeutyczna trwa 50 minut. Pozostałe 10 minut przeznaczone jest dla terapeuty, na krótki odpoczynek i przygotowanie się do następnej sesji. Dbaj o swojego terapeutę — nie jest niezniszczalny. / my też się zużywamy. 😉

8 Sesja terapeutyczna online jest taką samą sesją terapeutyczną jak sesja w świecie offline. Dowiedziono tego wielokrotnie poprzez badania i ankiety oraz opinie pacjentów i terapeutów. Ogromną zaletą takiej formy terapii są brak granic i stref czasowych, docieranie do wszystkich miejsc na ziemi, gdzie znajdują się ludzie potrzebujący wsparcia. Sprawdza się również w sytuacji, kiedy opuszczanie domu nie jest możliwe z różnych względów. Dobra, prawidłowa, satysfakcjonująca obu uczestników psychoterapii relacja terapeutyczna rekompensuje w pełni brak osobistego kontaktu z terapeutą.

9 Terapeuta podczas kilku pierwszych sesji będzie dążył do określenia Twojego problemu i celu terapii. Bądź przygotowany/przygotowana na wiele pytań od terapeuty, ponieważ do znalezienia istoty terapii potrzebna będzie ścisła współpraca z Tobą. 

10 Sesje terapeutyczne online, tak samo jak sesje terapeutyczne offline podlegają tym samym rygorom tajemnicy zawodowej, za złamanie której grożą psychoterapeucie konsekwencje prawne. Ponadto terapeuta kieruje się kodeksem etycznym i z pewnością własnym kodeksem moralnym. Terapeuci online pracują również we własnym gabinecie dbając o to, aby żadne informacje, które mu przekazujesz nie przedostały się do osób postronnych.

terapia online

Sesja terapeutyczna online / fot. materiały prasowe

Spróbujesz? 🙂

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • super smash flash 2 29 kwietnia, 2020

    Trzymsie.pl to miejsce, gdzie znajdziesz certyfikowanych psychoterapeutów CBT. Jesteśmy tu po to, aby pomagać i leczyć sprawdzonymi, wyspecjalizowanymi narzędziami nurtu poznawczo-behawioralnego

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ