Saturday, June 22, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Cios w oporne komórki tłuszczowe

Cios w oporne komórki tłuszczowe

Jeśli zależy nam na ładnej sylwetce musimy zadziałać kompleksowo, "zaatakować" komórki z kilku stron, dietą, ćwiczeniami oraz terapią energotonową.

Terapia energotonowa jest najnowszą formą elektroterapii stosującej fale o różnej częstotliwości i natężeniu, w zależności od celu zastosowania np. leczenia różnorodnych dolegliwości i chorób.

Terapia energotonowa jest najnowszą formą elektroterapii stosującej fale o różnej częstotliwości i natężeniu, w zależności od celu zastosowania np. leczenia różnorodnych dolegliwości i chorób / fot. materiał prasowy

Nasze komórki tłuszczowe są bardzo często oporne, co jest związane ze złym ich odżywianiem. Samymi ćwiczeniami nie zawsze zdrowo je pobudzimy, dlatego na oporne komórki tłuszczowe doskonale działa terapia energotonowa.

Terapia energotonowa jest najnowszą formą elektroterapii stosującej fale o różnej częstotliwości i natężeniu, w zależności od celu zastosowania np. leczenia różnorodnych dolegliwości i chorób.

Terapia energotonowa jest najnowszą formą elektroterapii stosującej fale o różnej częstotliwości i natężeniu, w zależności od celu zastosowania np. leczenia różnorodnych dolegliwości i chorób / fot. materiał prasowy

Terapia energotonowa jest najnowszą formą elektroterapii stosującej fale o różnej częstotliwości i natężeniu, w zależności od celu zastosowania np. leczenia różnorodnych dolegliwości i chorób. W procesach odchudzania. Terapia energotonowa dostarcza energię bezpośrednio do jądra komórki tłuszczowej pobudzając proces lipolizy (niezbędnego etapu eliminacji nadmiaru tłuszczu w procesie metabolizmu) i jest skuteczna szczególnie dla opornych komórkek tłuszczowych. Pomocna jest również dla zmęczonego i wycieńczonego przez liczne diety organizmu. Dzięki niej odchudzanie może stać się przyjemnością, a nasz organizm będzie silniejszy, żeby radzi sobie z utrzymywaniem odpowiedniej wagi.

Jak działa terapia energotonowa?

Jak wiemy przy odchudzaniu bardzo ważna jest aktywność fizyczna, która w naturalny sposób pobudza lipolizę. Także dla osób, które nie uprawiają aktywności fizycznej dla zdrowia, a jedynie dla rekreacji (np. spacery), lipoliza pobudzana energotowo może być świetnym rozwiązaniem. Stosowanie jej w odchudzaniu pozwala dobrać do każdego indywidualną dawkę bez nadmiernego obciążenia za dużym wysiłkiem, co pozwoli szybciej rozpocząć proces odchudzania.

Zarówno w przypadku takich osób, jak i w przypadku „odpornych komórek tłuszczowych” energia dostarczana do komórki poprzez terapię energotonową „daje sygnał” do komórki. Mówiąc bardzo obrazowo, to tak, jakby rozkazywała: „Rusz się! Jesteś za duża! Musisz się zmniejszyć!”.

Po takim sygnale organizm, a właściwie nasz mózg zaczyna się zastanawiać…. Dlatego właśnie często terapia energotonowa jest niezastąpiona – za jej pomocą możemy wprowadzić energię potrzebną do samoistnego zmniejszania się takiej komórki tłuszczowej w naturalny sposób. Wówczas nie wystarczy jeden zabieg, co jest kolejnym dowodem, że nasze dotychczasowe starania mogły skończyć się fiaskiem. Co ważne, ta terapia nie uszkadza komórek (w przeciwieństwie do innych zabiegów np. wysuszających komórki).

Dlaczego komórka nie może być uszkodzona?

Komórka tłuszczowa jest nam potrzebna (tak jak musimy jeść produkty zawierające tłuszcze) ale – ma być po prostu mniejsza. Terapia energotonowa pomaga w jej zmniejszaniu bez wyrządzania jej szkody. Uszkodzone komórki wpływają negatywnie na naszą odporność. Stąd już tylko krok do pogorszenia stanu zdrowia czy przyspieszenia procesów starzenia. Uszkodzona komórka tłuszczowa to także problemy z utrzymaniem wagi w przyszłości i konieczność bycia „ciągle na diecie”. Zmniejszanie ilości w nienaturalny sposób (np. zabiegami) obciąża nasz organizm, o który w sposób szczególny trzeba później zadbać. Nikt z nas nie chce mieć szarej i pozbawionej blasku skóry, nie mówiąc o kłopotach zdrowotnych, dlatego tak istotne jest, aby proces odchudzania nie uszkadzał komórek tłuszczowych, ani ich w nienaturalny sposób nie eliminował. Z tego względu terapia energotonowa jest taka przydatna i bezpieczna.

Niezbędna przy bardzo dużej otyłości

Terapia energotonowa jest też polecana dla osób, które posiadają bardzo dużą otyłość, co wiąże się z utrudnieniami w wykonywaniu aktywności fizycznej pomocnej w spalaniu i wydalaniu nadmiaru tłuszczu z organizmu. Gdy z przyczyn zdrowotnych aktywność fizyczna nie jest zalecana (co zdarza się rzadko, ale jednak), albo na skutek dużego otłuszczenia organizmu jest potrzeba jak najszybszego pozbycia się komórek tłuszczowych, możemy wspierać się odpowiednim programem terapii energotonowej umożliwiającym spalanie komórki. Wówczas łączymy kilka programów np. stosujemy lipolizę, czyli rozbijanie komórki tłuszczowej celem jej szybszego wydalania, plus samo spalanie (czyli samo zmniejszenie), a następnie program pobudzający, albo masujący, a nawet usprawniający nasze kanały limfatyczne. Jest to zwłaszcza preferowane wśród osób, które mają żylaki i muszą zredukować nadmiar tłuszczu, a nie mogą obciążać naczyń krwionośnych, czy też mają tzw. „pajączki” (pękają in naczynka krwionośne, bo są za słabe i niedożywione).

Przy odchudzaniu musimy pamiętać, że trzeba jeść (właściwie), trzeba się ruszać (odpowiednio), jednakże nie wolno głodzić komórek. Skuteczne i trwałe odchudzanie zapewnia połączenie dwóch czynników: energia zewnętrzna dla opornych komórek i dobrze odżywiona komórka tłuszczowa. Dzięki temu zyskamy pożądany efekt bez efektu jojo i bez nieodpowiedniego wysiłku fizycznego, a z zachowaniem zdrowia.

Lidia Szeworska

Lidia SzeworskaLidia Szeworska -dietetyk psychodietetyk, psycholog zdrowia, udzielająca konsultacji w zakresie odżywiania, prowadzi autorskie programy odchudzające jest zdecydowaną przeciwniczką zbyt dużego wysiłku w procesach odchudzania, zaprasza do Metamorphosis Holistyczna Oaza, w Warszawie, przy Al. KEN 83, lok.U14.

Zapraszamy na stronę HolistycznaOaza.pl oraz profil na facebook.com/holistycznaoaza

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ