Friday, March 1, 2024
Home / Kultura  / Kolejna edycja konferencji TEDxKazimierz

Kolejna edycja konferencji TEDxKazimierz

Przyjdź i posłuchaj najbardziej inspirujących przemówień tej wiosny!

22 kwietnia 2017 roku w Teatrze Muzycznym Variété odbędzie się trzecia konferencja TEDxKazimierz. Motywem przewodnim będzie inspiracja

TED, TEDxKazimierz, konferencje, inspiracja

 

Czy wiesz, co to jest TED? Skrót dosłownie oznacza ,,technologia, rozrywka i design”, ale ludzie na całym świecie kojarzą go ze słynnymi konferencjami. Idea jest prosta: zaproszeni goście (najczęściej znane postaci świata technologii, nauki i kultury) wygłaszają kilkunastominutowe wystąpienia. Tematem może być wszystko: niezwykła matematyka, sztuka proszenia o pomoc, personalizacja internetu albo… romans z prezydentem USA.

Udział w takiej konferencji to niesamowite przeżycie, niestety mało osób może sobie na to pozwolić: wstęp kosztuje aż 6000 dolarów (do tego trzeba doliczyć jeszcze podróż do Kanady). Z tego powodu powstały konferencje TEDx – są niezależne, ale otrzymały od TED licencję i mają taki sam format. Odbywają się na całym świecie.

TEDxKazimierz zostało powołane do życia w maju 2015 roku przez Richarda Lucasa – brytyjskiego przedsiębiorcę i działacza społecznego, który mieszka w Krakowie od ponad 20 lat. Obecnie jest to stowarzyszenie prowadzone przez grupę miłośników Kazimierza, o różnej narodowości, którzy popularyzują ideę TED przy pomocy licznych wolontariuszy. Z sukcesem zorganizowaliśmy już dwie konferencje i z niecierpliwością czekamy na tegoroczną, która odbędzie się już 22 kwietnia 2017.

Motywem przewodnim w tym roku jest inspiracja: pod tym pojęciem kryje się esencjonalna mieszanka tematyczna z pogranicza sztuki, rozrywki, motywacji, nauki i technologii.

W niezwykle klimatycznych wnętrzach krakowskiego Teatru Muzycznego Variété uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat doświadczenia scenicznego, inspirujących postaci, odnoszących sukcesy w wielu różnych dziedzinach, którzy podczas swoich wykładów porwą publikę swoim entuzjazmem, charyzmą i masą interesujących historii.

Na uczestników konferencji czekają liczne występy artystyczne i warsztaty, a po konferencji zapraszamy na after party na Barce – najlepszej imprezowej łodzi w Krakowie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / TEDxKazimierz
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ