Tuesday, June 25, 2024
Home / POLECAMY  / Tęczowy pocałunek (Rainbow Kiss) – co to jest? Definicja, znaczenie

Tęczowy pocałunek (Rainbow Kiss) – co to jest? Definicja, znaczenie

Jak zareagujesz, gdy poznasz, co to tęczowy pocałunek?

Tęczowy pocałunek – kontrowersyjny akt seksualny.

Sekretem rainbow kiss jest odpowiednie zgranie partnerów i komunikacja niewerbalna. / fot. Canva

Często dyskutuje się o satysfakcjonującym życiu seksualnym, w którym nie ma miejsca na nudę, a na różnorodne pozycje i urozmaicenia, podsycające emocje. Co to jest tęczowy pocałunek? Praktyka seksualna, która wywołuje skrajne reakcje. „To obrzydliwe, a już na pewno bardzo dziwne” — można przeczytać na niejednym forum. „Nic mnie tak nie podnieca, jak tęczowy pocałunek” — deklarują zwolennicy kontrowersyjnego i intymnego terminu. W świecie seksu wszystko jest możliwe. Odkrywamy kolejne erotyczne karty. Tęczowy pocałunek – co to?

 

Rainbow kiss (tęczowy pocałunek) – definicja

Ciężko doszukać się definicji tęczowego pocałunku w słownikach języka polskiego. To nowy termin, który pod kreatywnym połączeniem dwóch słów „tęczowy” i „pocałunek” kryje seksualne treści, odpowiednie nie dla każdego. Co to jest tęczowy pocałunek?

Rainbow kiss (ang. tęczowy pocałunek) to pocałunek w parach heteroseksualnych – między kobietą, która w tym czasie ma menstruację, a jej partnerem. Do rainbow kiss najczęściej dochodzi, kiedy para stosuje pozycję 69, czyli uprawia miłość oralną. W momencie, kiedy mężczyzna osiąga orgazm w ustach kobiety, para całuje się, mieszając krew menstruacyjną z nasieniem”

— oto rainbow kiss – definicja podawana w źródłach dla dorosłych.

 

 

O tęczowym pocałunku mówi się jako akcie, który wyewoluował z klasycznego seksu oralnego podczas miesiączki kobiety. Aktywność seksualna określana mianem tęczowego pocałunku, może być w porządku dla pary, ale tylko pod warunkiem obopólnej zgody do przetrzymywania w ustach porcji krwi i nasienia – niezbędnych składników tęczowego pocałunku.

„A słyszeliście określenie przejeżdżanie na czerwonym świetle – w kontekście seksu penetracyjnego lub oralnego wykonywanego podczas menstruacji partnera? Rainbow kiss to po prostu jeden stopień wyżej”

— tłumaczy Wendasha Jenkins Hall – edukatorka seksualna w „Cosmopolitan”.

 

Podczas tęczowego pocałunku liczy się  pełna zgoda, co do działań seksualnych  i świadomość potencjalnego ryzyka. Akt seksualny związany  z krwią oraz nasieniem rodzi niebezpieczeństwo związane z chorobami przenoszonymi drogą płciową np. kiła, HIV.

 

Może Cię zainteresuje:

Sexting – co to jest? Na czym polega seksting w internecie?

 

Para, która podjęła decyzję o spróbowaniu tęczowego pocałunku.

Do rainbow kiss najczęściej dochodzi, kiedy para stosuje pozycję tzw. 69, czyli uprawia miłość oralną. / fot. Canva

 

Jak wygląda tęczowy pocałunek?

Tęczowy pocałunek jak wygląda? Rainbow kiss to określenie używane w kontekście aktywności seksualnej, w której partnerzy wykonują jednocześnie dwa działania: podczas gdy kobieta ma krwawienie menstruacyjne (okres), mężczyzna ejakuluje w jej ustach, a jednocześnie zlizuje krew z macicy. Następnie, kobieta i mężczyzna wymieniają się płynami ustnymi w celu stworzenia efektu „tęczowego pocałunku” (mieszanka krwi menstruacyjnej i nasienia). Sekretem rainbow kiss jest odpowiednie zgranie partnerów i komunikacja niewerbalna. Konieczność zbyt długiego przetrzymywania w ustach krwi lub nasienia może obniżyć satysfakcję z aktu.

To praktyka, która wywołuje skrajne reakcje w społeczeństwie, a jej akceptacja czy odrzucenie jest kwestią osobistych przekonań i preferencji. Należy również zaznaczyć, że tęczowy pocałunek nie zawsze musi być celowy. Zdarza się, że kobieta dostaje miesiączkę podczas zbliżenia, a charakterystyczny pocałunek następuje przypadkowo.

 

Przeczytaj koniecznie:

„Moja żona się starzeje”. Kiedy kobieta przestaje być obiektem seksualnym?

 

Tęczowy pocałunek – trend na TikToku

Z czym kojarzy się rainbow kiss osobom, które nigdy nie słyszały o tęczowym pocałunku? Najczęściej właśnie z tęczą i seksualnością, czyli środowiskiem LGBT. To błąd. Nowy trend na TikToku polega na nagraniu reakcji przed i po zapoznaniu się z definicją rainbow kiss. Zobacz, jak reagują niektórzy użytkownicy platformy:

@angelrios777

Replying to @addy_m07 #reaction #google

♬ original sound – Angelrios777

@kirciaziomofc

Potrzebuje pomocy #dc

♬ original sound – AntiNightcore

 

@exxx.wxx

big fat wtf.. #fyp

♬ huh – cenatupdates

 

Większość osób po przeczytaniu definicji, wyróżnia zdezorientowana, zniesmaczona mina. Tęczowy pocałunek może szokować! Może również rodzić ciekawość, chociaż zdecydowanie mniej osób to potwierdzi. A Ty, jak zareagowałaś na pojęcie rainbow kiss?

 

Zobacz również:

Panseksualizm – co to znaczy

 

Czym jest tęczowy pocałunek? Dla niektórych to kolejna propozycja, aby spróbować czegoś nowego i jednocześnie znak bezgranicznej tolerancji oraz akceptacji. Inni odbierają rainbow kiss jako obrzydliwy i niezrozumiały fetysz, który na samą myśl wywołuje reakcje wymiotne. Każdy robi to, na co ma ochotę. Chcesz spróbować tęczowego pocałunku? Koniecznie porozmawiaj o tym z partnerem, bo podczas stosunku liczy się nie tylko emocjonalne uniesienie, ale i komfort oraz bezpieczeństwo.

SEO copywriterka, dla której pisanie to nie tylko sposób na życie, ale i największa pasja. Prywatnie pozytywnie zakręcona mama dwóch córeczek i owczarka niemieckiego. Kocha? Góry. Boi się? Gryzoni. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych i uparcie dąży do celów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ