Tuesday, June 18, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Te fryzury zmieniły świat!

Te fryzury zmieniły świat!

Te fryzury zmieniły świat! Wszystkie słynne kobiety: aktorki, celebrytki czy głowy państw znają moc fryzjerskich metamorfoz.

Włosy są symbolem piękna, seksu i władzy. Odmładzają, przyciągają uwagę. Oryginalne i odważne fryzury pomagają w karierze, tworzą legendę i zapewniają sławę. Wszystkie słynne kobiety: aktorki, celebrytki czy głowy państw znają moc fryzjerskich metamorfoz.

Fryzury, które zmieniły świat!

Zdjęcie 1 z 5

Eva Lavallièr Narodziny chłopczycy Paryż, 1909 r. Wielka francuska aktorka w 1909 r. była już po czterdziestce, a jej kariera przygasała. Szansą powrotu na szczyt okazała się propozycja zagrania 18-latki. Gwiazda wezwała na pomoc Antoine’a - odmłodził ją ścinając włosy na krótko. Ta pierwsza w historii fryzura „na chłopczycę” była przełomowym momentem w karierze obojga. Lavallièr w nowej roli i fryzurze odniosła oszałamiający sukces. A Cierplikowski nie mógł opędzić się od klientek, które chciały zyskać młodość i być na czasie za sprawą jego nożyczek. Fryzura à la garcon pozostaje przebojem do dziś./ fot. materiał prasowy

Marylin Monroe, Margaret Thatcher, Demi Moore czy Maria Peszek należą do kobiet, które z fryzur zrobiły swój znak rozpoznawczy. Umiejętnie wykorzystują włosy, by kreować siebie, demonstrować osobowość, siłę i seksapil. Zmienioną fryzurą oznajmiają światu, że pożegnały jakiś etap życia i rozpoczynają nowy.

Ich patronką, która ponad sto lat temu dzięki włosom zyskała nowe życie, jest Eva Lavallièr – słynna francuska aktorka i pierwsza kobieta, która nosiła fryzurę na „chłopczycę”.

[Not a valid template]

Rewolucyjne strzyżenie à la garcon zaproponował jej Antoine, stylista pochodzący z Sieradza. Na początku XX wieku przeprowadził na kobiecych głowach rewolucję. Ścinał pukle, farbował, budował rzeźby z włosów. Swój wizerunek i reputację powierzyły mu: Greta Garbo, Marlena Dietrich, Pola Negri, Brigitte Bardot, a nawet koronowane głowy. Polak pokazał światu, że kreując image trzeba ryzykować. Był prekursorem spektakularnych metamorfoz. Jego dokonania zainspirowały twórców Sieradz Open Hair Festival, którego 5. edycja odbędzie się w jego rodzinnym mieście – Sieradzu 19-21 lipca. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło „Magia fryzjerstwa” i celebracja głośnych fryzjerskich przemian.

Pokaz „Magia fryzjerstwa” prezentujący futurystyczne przemiany aktorek – Ady Fijał i Mai Bohosiewicz odbędzie się 21 lipca podczas Sieradz Opan Hair Festival. Więcej na www.openhair.pl.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ