Monday, June 24, 2024
Home / Kultura  / Film  / Te filmy musisz obejrzeć, jeżeli marzysz o letniej miłosnej przygodzie!

Te filmy musisz obejrzeć, jeżeli marzysz o letniej miłosnej przygodzie!

Na deszczowe, wakacyjne wieczory, solo lub niekoniecznie

Film serce popcorn

Film wspólnie ze znajomymi to recepta na ciekawy wieczór / fot. Freepik

Letnie wieczory sprzyjają spotkaniom z przyjaciółmi. Jeżeli zastanawiacie się, jak wspólnie spędzić czas, świetnym pomysłem będzie wspólne obejrzenie filmów. Przygotuj pyszne przekąski. Obowiązkowo na stole powinien znaleźć się popcorn, chipsy i coś słodkiego. Dodaj coś zdrowego, jak hummus serwowany z surowymi warzywami, aby goście, którzy są na diecie, mogli skosztować zdrowych przekąsek

 

Wolisz oglądać filmy bez grona przyjaciół lub rodziny? Marzy Ci się miłość niczym z filmów? Lubisz tematykę, która zahacza o zakazaną miłość, pełną przeszkód i perturbacji? Świetnie, ponieważ specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy obiektywną listę filmów opowiadających o letnich historiach miłosnych. Przygotuj swoje ulubione filmowe przekąski, kieliszek wina i paczkę chusteczek! Kochasz kolekcjonować filmy? Do Empik kod rabatowy pozwoli Ci na zakup wybranych filmów w znacznie niższej cenie.

1. Pamiętnik

Świetna historia miłosna dwojga młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie bez pamięci podczas wakacji. Dwa różne światy. Ona – córka zamożnych ludzi, ze świetlaną przyszłością, on – pracownik fizyczny, bez większych perspektyw zawodowych. Spotkanie tych dwóch światów wywołuje prawdziwą mieszanką wybuchową. Chemia jaką widać między głównymi bohaterami ewoluuje w czasie filmu. Z każdą kolejną obejrzaną minutą widz przekonuje się, ze tych dwoje młodych ludzi nie powinno żyć osobno. Film wzrusza do łez obnażając różnice klasowe, które powodują zawód i złamane serca. Obraz jest piękną opowieścią o sile miłości i tego jak potężne uczucie potrafi pokonać wszelkie przeszkody.

2. Dirty Dancing

Kultowy już film z lat osiemdziesiątych znają chyba wszyscy, nie przeszkadza to jednak nikomu powracaniu do tego filmu co jakiś czas. Wszyscy Ci, którzy uwielbiają historie o prawdziwej, szczerej miłości, pełnej przeszkód, to obowiązkowa pozycja na liście filmów do obejrzenia! Także tutaj widzimy różnice społeczne, które stają na drodze dwojgu młodych ludzi. On jest tancerzem z barwną przeszłością, ona dziewczynką z dobrej rodziny, która na naszych oczach zmienia się w świadomą siebie i swoich uczuć kobietę. Płytę z filmem znajdziesz w sklepie Empik.

3. Listy do Julii

Ciekawy film romantyczny opowiadający o sile uczuć nie blednących z biegiem lat. W filmie poznajemy starszą już kobietę, która pragnie odszukać utraconą w młodości miłość z pomocą swojego wnuczka i nowo poznanej pisarki. Akcja filmu ma miejsce w słonecznej Italii pełnej dobrego jedzenia i wina oraz niesamowitych widoków Półwyspu Apenińskiego. Dla każdego kto kocha Włochy i historie o miłości, która trwa całe lata.

4. Pod słońcem Toskanii

Rozwiedziona amerykanka postanawia całkowicie odmienić swoje życie i kupuje zaniedbaną willę we Włoszech, w Toskanii. Kobieta poznaje sąsiadów, zaprzyjaźnia się robotnikami remontującymi jej dom i zaczyna flirtować z nowo poznanymi mężczyznami. Film nie wyciśnie z Ciebie morza łez, jest jednak ciekawą opcją na miłe spędzenie spokojnego wieczoru.

5. Grease

Kolejny klasyk, którego nie powinno zabraknąć na Twojej liście. Kultowy obraz historii miłosnej dwójki młodych ludzi. Różne wątki przeplatają się ze sobą, dzięki czemu mamy okazję dobrze poznać również pozostałych bohaterów. Kultową przemianę głównej bohaterki widział chyba każdy. Jeśli nie należysz do tej grupy, koniecznie musisz nadrobić zaległości! Świetna muzyka wprawi każdego widza w świetny humor!

6. Magia w blasku księżyca

Genialny film Woodiego Allena. Jesteśmy we Francji, lata 20. Stroje, atmosfera, muzyka, wystrój wnętrz wprowadzają nas w odpowiedni klimat. Miłosna historia z pozoru różniących się od siebie osób wprawia nas w przyjemny humor. Popołudnia spędzane na plaży lub podczas wycieczek po francuskich drogach z iście prowansalskimi widokami sprawiają, że film ogląda się bardzo przyjemnie. Typowy dla Allena obraz, zdecydowanie warty obejrzenia. Pełno w nim inteligentnych dialogów, pastelowych kolorów i złożoności postaci.

Źródło: materiał Partnera MK
 
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ