Thursday, July 18, 2024
Home / Moda  / Tatuaż z różą – znaczenie, pomysły, trendy

Tatuaż z różą – znaczenie, pomysły, trendy

W jakim miejscu wykonać tatuaż z różą? Poznaj nasze inspiracje

tatuaz z roza

Marzysz o tatuażu z różą? Czy wiesz, co symbolizuje? / fot. Linh Pham

Jednym z najbardziej lubianych motywów, tatuowanych zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, jest właśnie róża. Co oznacza tatuaż róża? Jaka jest jego symbolika i znaczenie? Róża to niezwykle popularny damski tatuaż, dlatego koniecznie sprawdź nasze inspiracje, zanim dokonasz wyboru.

 

Zastanawiasz się, co oznacza tatuaż róża? Każdy może interpretować go w inny sposób, jednak najczęściej jego symbolika kojarzona jest z romantyczną miłością lub kobiecością. Tatuaż róża – damski i męski, może występować w wielu różnych kombinacjach. Róża owinięta w ciernie może oznaczać nieszczęśliwą miłość, a także ostrzeżenie, iż nawet piękne uczucie może bardzo zranić. Róża bez kolców może symbolizować związek idealny – piękną miłość, w której nie czeka nas żadna przykra niespodzianka. Może to być także symbol miłości od pierwszego wejrzenia lub szczerego, czystego uczucia, do partnera czy dziecka.

 

Kwiaty te pojawiają się także w towarzystwie zegara, co może oznaczać wieczną miłość lub wskazywać na świadomość, iż wszystko kiedyś dobiegnie końca, dlatego warto doceniać każdą chwilę. Róże tatuowali sobie także marynarze, ku pamięci tego, iż w domu czeka na na ich tęskniąca ukochana. Tatuaż róża ma więc różne znaczenie – należy dobrze zaplanować, z czym chcemy go połączyć.

Motyw róży w tatuażu – z czym występuje? Popularne wzory

Róża tatuaż wzory

Osoby, które decydują się na tatuaż zawierający motyw róży mają przed sobą prawdziwe morze różnego rodzaju wzorów. Kwiaty pojawiają się w różnych kolorach, stylach, a także w otoczeniu różnych przedmiotów. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych trendów, spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiedni tatuaż z różą.

 

Tatuaż róża geometryczna

Róża geometryczna sprawdza się szczególnie, gdy lubujemy się w symetrii lub w prostych kształtach. Kwiat może być wkomponowany w figurę geometryczną lub sam składać się z prostych elementów. Zwykle dodanie do tatuażu geometrii dodaje mu prostoty, wprowadza do projektu porządek i harmonię. Możemy także nadać mu wtedy własne znaczenie – połowa róży czerwonej, a połowa surowej, zbudowanej z trójkątów, może oznaczać złożoną naturę miłości, trudny etap w naszym życiu lub to, co akurat dzieje się w naszym życiu.

 

 

Tatuaż mandala z różą

Słowo mandala oznacza krąg, a sam wzór w wielu religiach stanowi symbol wszechświata. Kształt mandali, który rozkwita, może przypominać rodzące się życie, a jej środek wiele osób uważa za wyraz człowieka postawionego w centrum wszechświata. Mandala może więc symbolizować nasze życie. Wzór składa się z kwadratów, kół i innych figur, jednak całość jej kształtu zależy jedynie od osoby projektującej. Mandala z różą może symbolizować kobiecość, narodzenie się nowej siły czy też miłość, jednak sami także mozemy nadać mu własne znaczenie.

 

 

Czarna róża tatuaż

Wykonując kolorowe tatuaże musimy pamiętać, że kolory z czasem blakną, dlatego musimy je odnawiać. Dużo prościej jest w przypadku tatuażu czarnego, który jest elegancki i nieco łatwiejszy w utrzymaniu. Wiele osób decyduje się na tatuowanie czarnej róży właśnie ze względów praktycznych. Wypełniona na czarno róża może jednak oznaczać także cierpienie lub koniec miłości czy uczucia.

 

 

 

Róża z kolcami tatuaż

Kolce w kulturze mogą symbolizować wiele rzeczy, jednak większość z nich związana jest z cierpieniem. Jeżeli w tatuażu z różą kolce lub ciernie wyraźnie się odznaczają, może to symbolizować trudne uczucie – na przykład zranioną miłość, lub po prostu naszą delikatną naturę, którą łatwo jest skrzywdzić.

 

 

Warto przeczytać: Pierwszy tatuaż – co powinnaś wiedzieć przed wizytą u tatuatora?

Jakie są najlepsze miejsca na kobiecy tatuaż z różą?

Kobiety jako miejsce na tatuaż najczęściej wybierają żebra, obojczyki, przedramiona, ramiona oraz miejsca wokół piersi. Nie ma jednak najlepszego miejsca na tatuaż – wybór jest jedynie zależny od naszych upodobań. Poniżej przedstawiamy, jak tatuaż z różą może wyglądać w poszczeólnych miejscach na ciele.

 

Tatuaż na obojczyku róża

Tatuaż na lewym obojczyku może podkreślić symbolikę róży – umiejscawiając ją blisko serca mozemy zaznaczyć, iż chcemy, by nasze uczucie było blisko nas.

 

d

Tatuaż na ramieniu róża

Ramię, niezaleznie czy jego przednia, czy tylna strona, jest miejscem dobrze wydocznym. W tej okolicy tatuaże pojawiają się dość szęsto, gdy mamy już z nimi doświadczenie. 

 

d

Tatuaż za uchem róża

Delikatny tatuaż za uchem będzi widoczny jedynie wtedy, gdy zepniesz włosy. To dobre miejsce, jeżeli nie chcesz, by róża była zbyt odsłonięta.

 

Tatuaż róża nadgarstek

To miejsce na nieduży tatuaż, które ma dla ciebie duże znaczenie i chcesz móc często na niego patrzeć. Jest też łatwo zauważalny dla innych, szczególnie latem.

 

d

Tatuaż między piersiami róża

Róża między piersiami jest niezwykle kobieca i zwykle bardzo przyciąga uwagę. Aby nie było jej widać, wystarczy założyć sweter lub koszulkę z dekoltem przy szyi, co jednak może okazać się trudne do wykonania latem.

 

 

Tatuaż róża na biodrze

Biodra kojarzą się głównie z intymnością. Wykonanie róży w tym miejscu może więc świadczyć o skrywaniu tego, co dla nas ważne – na przykład szczerych uczuć. Miejsce to moze też być oznaką chęci pozostawienia dla siebie tego, co najbardziej chcemy chronić.

 

 

Zobacz także: Jak dbać o tatuaż, żeby zachował swoje piękno?

 

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ