Festiwal Rok Kobiet 2018: Tatiana Mindewicz-Puacz
Głowa jest mistrzem manipulowania, który nie jest najlepszym doradcą
Głowa jest mistrzem manipulowania, który nie jest najlepszym doradcą. Aby dobrze działać należy wyciszyć umysł i wrócić do ciała, bo to dzięki niemu możemy się wyprostować i dumnie kroczyć przez świat. Tatiana Mindewicz-Puacz, specjalistka od komunikacji interpersonalnej i masowej, autorka dwóch książek, publicystka i mentorka, w swojej Mowie Mocy na Festiwalu Rok Kobiet 2018 wyjaśniła, jak ważna jest wiara we własne możliwości. Odczarowała negatywne myślenie i pokazała, jak odzyskać pewność siebie
Każdej z nas zdarza się wątpić we własne możliwości. Często nie umiemy przyjmować komplementów. Myślimy, że to co mamy do zaoferowania światu nie jest wystarczająco dobre, a nasze osiągnięcia to nic wielkiego. Nie doceniamy się i nie potrafimy zbudować w sobie zdrowej pewności siebie. Tymczasem każda z nas nosi w sobie piękno i magię, którą może dzielić się z innymi.
Sztuką jest opanowanie myśli i powrót do ciała, bo to od niego wszystko się zaczyna. Ciało nie nosi w sobie poczucia winy, krzywdy, nie kultywuje stereotypów. Jest naszym najlepszym doradcą. Nie musi być idealne, abyśmy mogły być w nim szczęśliwe. Postaraj się wyciszyć umysł i skupić się na tym, co jest tu i teraz. Nie rozmyślaj o przeszłości, nie bój się tego, co stanie się za chwilę. Bądź obecna w swoim ciele. Wyprostuj się i dumnie krocz przez świat. Uwierz w siebie i pozwól innym zrobić to samo.
Nie musisz spełniać żadnych oczekiwań. Oprócz dobrej żony, matki czy córki, którą z pewnością jesteś, możesz być również fascynującą, fajną, a przede wszystkim szczęśliwą kobietą. Zacznij się uśmiechać. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i przyjemności. Zarażaj innych swoją radością, a świat oszaleje na twoim punkcie.
Potrafisz rozpoznać i zauważyć w sobie to, co jest wyjątkowe i piękne? Jesteś na tyle odważna, aby docenić i pochwalić samą siebie? Załóż zeszyt, w którym będziesz opisywać to, co według samej siebie zrobiłaś dobrze. Ta codzienna praktyka pozwala zatrzymać się na chwilę, rozejrzeć dookoła i zobaczyć, jak wiele dobrego potrafimy ofiarować – nie tylko innym, ale też sobie.
Bądźmy dumne z tego kim jesteśmy, bo to właśnie to jest absolutnie wyjątkowe.
Zebrała: Martyna Buczko-Alvarado