Wednesday, May 29, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Świąteczne Targi Sztuki w Krakowie

Świąteczne Targi Sztuki w Krakowie

Młoda polska sztuka jest coraz popularniejsza nie tylko wśród początkujących kolekcjonerów. Jest świeża, zaskakująca, obiecująca, a przy tym niedroga. Warto obserwować wydarzenia promujące twórczość absolwentów uczelni artystycznych – jedną z takich imprez są Świąteczne Targi

Świąteczne Targi Sztuki

Świąteczne Targi Sztuki - II edycja, plakat/ fot. materiał prasowy

Młoda polska sztuka jest coraz popularniejsza nie tylko wśród początkujących kolekcjonerów. Jest świeża, zaskakująca, obiecująca, a przy tym niedroga. Warto obserwować wydarzenia promujące twórczość absolwentów uczelni artystycznych – jedną z takich imprez są Świąteczne Targi Sztuki, które już w tym tygodniu po raz drugi odbędą się równocześnie w centrum Krakowa i w internecie.

 

Świąteczne Targi Sztuki

Świąteczne Targi Sztuki – II edycja, plakat/ fot. materiał prasowy

Świąteczne Targi Sztuki to szansa dla absolwentów głównie krakowskiej ASP na zaprezentowanie się szerokiej publiczności. Targi odbywają się w Galerii Onamato w centrum Krakowa, gdzie krakowianie i przyjezdni mogą przyjść i „na żywo” obejrzeć wystawione dzieła, ale równocześnie te same prace są udostępnione do sprzedaży w internecie za pośrednictwem galerii internetowej Artpower.pl, co oznacza ogólnopolski zasięg wydarzenia.

Targi są okazją, by nie tylko zapoznać się z najmłodszą sztuką, ale również nabyć ją w przystępnej cenie – zakup dzieła można potraktować w kategoriach świątecznego prezentu.

ONAMATO – miejsce, które przed ponad rok swojej działalności wpisało się w kulturalne serce Krakowa. Odbywają się tutaj wystawy dzieł młodych twórców z krakowskiej ASP, warsztaty artystyczne, ale również koncerty i pokazy filmowe.

Artpower.pl – ma już wyrobioną markę i pozycję w obszarze handlu sztuką w internecie. To jedna z pierwszych i popularniejszych galerii tego typu, w swojej ofercie prezentuje ponad półtora tysiąca dzieł ok. 200 artystów.

Odmienne doświadczenia tych dwóch galerii, stały się podstawą do organizacji targów, które mają szansę na zaistnienie zarówno na lokalnym rynku, ale także wirtualnie – na ogólnopolskim. Ubiegłoroczna edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów – udało się sprzedać większość z wystawionych dzieł, które trafiły do miłośników sztuki z całej Polski. Organizatorzy liczą, że sukces zostanie powtórzony również i w tym roku.

Obserwując od lat rynek sztuki wiem, że młodym artystom trudno jest wystawić i sprzedać swoje prace. Świąteczne Targi Sztuki mają na celu promocję młodych, utalentowanych artystów, czasem jeszcze studentów ASP. Tworzą oni prace na bardzo wysokim poziomie, do których na co dzień ciężko dotrzeć. Podczas Targów młodzi twórcy będą mieli możliwość zaprezentowania i sprzedaży swoich dzieł. Nasze dwie Galerie: Onamato i Artpower.pl stworzyły tandem, dzięki któremu dostęp do nich będzie wyjątkowo prosty – mówi Aleksandra Dyras, właścicielka Galerii Onamato.

Prawie cztery lata działalności mojej galerii udowadniają, że na rynku jest zapotrzebowanie na młodą polską sztukę. Klienci interesują się nią nie tylko ze względu na cenę, ale przede wszystkim na potencjał, więc każda inicjatywa, która w prosty sposób przybliża ludziom twórczość artystów jest cenna i godna uwagi. Kooperacja galerii funkcjonującej w realu, czyli Onamato oraz galerii online, czyli Artpower.pl, to zwielokrotnione możliwości promocji młodych twórców – mówi Gabriela Gancarz-Stasiak, właścicielka galerii Artpower.pl.

Oferta Świątecznych Targów Sztuki będzie dostępna na żywo w galerii Onamato przy Brackiej 7 w Krakowie w dniach 13-23 grudnia 2012 r. (w godz. 12-19, z wyłączeniem poniedziałków), a przez cały miesiąc online w galerii Artpower.pl pod adresem www.artpower.pl/targi2012.

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ