Sunday, July 21, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Targi Mody Nocy Młodych Zdolnych 2012 – relacja (zdjęcia)

Targi Mody Nocy Młodych Zdolnych 2012 – relacja (zdjęcia)

W ubiegły weekend w Warszawie odbyła się kolejna edycja Targów Mody Nocy Młodych Zdolnych. Wydarzenie miało miejsce w nowym centrum kulturalnym Pragi - Wypiekach Kultury. Swoje kolekcje zaprezentowało 30 projektantów odzieży, biżuterii, torebek i akcesoriów.

W ubiegły weekend w Warszawie odbyła się kolejna edycja Targów Mody Nocy Młodych Zdolnych. Wydarzenie miało miejsce w nowym centrum kulturalnym Pragi – Wypiekach Kultury. Swoje kolekcje zaprezentowało 30 projektantów odzieży, biżuterii, torebek i akcesoriów.

Averly Atelier

Zdjęcie 1 z 10

fot. Adam Kruczek

 

Wśród wyselekcjonowanych marek znalazły się: Averly Atelier, MADOX Design, Wiola Wołczyńska, Morka+, Jakub Pieczarkowski, bola, ODIO Tees, Aleksandra Markowska, MoMi-Ko, Błotnicka+Gleguła, Clo Cloudine, Lana Nguyen, ohh Andy!, Kamil Nowak, Kowalski, Julia Kozłowska KNITWEAR, RISK made in Warsaw, Friends with Benefits, NU by Aga Tokarska, Dominika Gembiak, Co ja narobiłam?, Jagoda Siejak, KAMI glamour, Lukato, Dulcedo, UZEN: urbanzen, Biskup Handbags, Missingellement, nasza PRACOWNIA.

Zakupy u polskich projektantów upłynęły w fantastycznej atmosferze, która była kreowana dzięki niezwykłemu klimatowi tego miejsca. Stara zabytkowa piekarnia przekształcona w przestrzeń artystyczną sama w sobie może wzbudzić niemałą ciekawość. Był to najlepszy czas na jesienno-zimowe zakupy strojów i akcesoriów bezpośrednio od polskich projektantów. Okazja na rozmowy w kuluarach, spotkania z przyjaciółmi i designerami. Przestronne wnętrze dało możliwość komfortowego przymierzania kolejnych kolekcji i kontemplowania sztuki krawieckiej w przyjaznych warunkach. Zorganizowana została także strefa chilloutu, a atmosferę miejsca podkreśliła muzyka generowana przez kolektyw dj-ski We Have Cookies.

Podczas pierwszego dnia odbył się panel dyskusyjny z projektantami: Wiolą Wołczyńską, Olą Bajer – bola i Jakubem Pieczarkowskim. Rozmowę na temat początków w branży mody, pokazów podczas Fashion Week Poland, odbiorców i klientów oraz planach na przyszłość poprowadził Konrad Fado – stylista i kurator targów.

Nasi goście próbowali uświadomić klientom, że polska moda od projektanta wcale nie jest dużo droższa od tej z sieciówki. A jeżeli jest, to tylko dlatego, że są to pojedyncze egzemplarze lub krótkie serie produkowane w Polsce, a nie w Chinach. – mówi Konrad Fado.

Dużym zaskoczeniem dla odwiedzających była sesja fotograficzna nowej kolekcji marki KLU by Edyta Jermacz, która odbywała się na żywo w przestrzeni Wypieków Kultury. W ten sposób każdy mógł zaobserwować proces tworzenia sesji. Począwszy od przymiarek, pracy makijażystów i fryzjerów, aż po finalny efekt.

V Targi Mody Nocy Młodych Zdolnych cieszyły się dużym uznaniem klientów. Każdy mógł spędzić fantastyczny czas, obcować z modą, porozmawiać z projektantami, przymierzać ubrania i bardzo dokładnie przyjrzeć się każdej rzeczy.

Byłam, widziałam, podziwiałam i to z małym synkiem. Wnętrze bardzo ciekawe, biżuteria i ubrania na najwyższym poziomie. Bardzo klimatyczny event i czekam na kolejną edycję powiedziała nam klientka – Magdalena Milik.

Na kolejną edycję Targów Mody, organizatorzy zapraszają w marcu, bo własnie wtedy jest to idealny czas na wiosenne zakupy.

Partnerzy: Wypieki Kultury, ul. Stolarska 2/4, Warszawa, Qubik Event

Autor: Konrad Fado

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ