Thursday, June 13, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Tapety z motywem zwierzęcym w ofercie Bimago.pl

Tapety z motywem zwierzęcym w ofercie Bimago.pl

Tapety wracają do łask dekoratorów wnętrz, a te z motywami, nawiązującymi do natury, robią furorę, podobnie jak plakaty o tej tematyce

tapety-miasto-kobiet

Plakaty z fantazyjnymi motywami zwierzęcymi to niebanalny sposób na aranżację przestrzeni / fot. materiały prasowe

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o pływaniu z delfinami lub rekinami w ich naturalnym środowisku, lub fascynują was afrykańskie zebry, żyrafy, słonie i lwy, to dzięki nowoczesnym tapetom możecie być bliżej tych zjawiskowych zwierząt. Te inspirujące obrazy wprowadzają naturę w jej najbardziej efektownych formach do domu, biura lub innej osobistej przestrzeni

 

Niektóre zwierzęta bardzo trudno zobaczyć w ich naturalnym środowisku, ze zrozumiałych powodów. Bytują one w miejscach bardzo od nas odległych, niedostępnych dla człowieka. Poza tym dysponują cechami, które skutecznie odstraszają nas od bliższego kontaktu z nimi. Jeżeli chcemy jednak wprowadzić ożywioną przyrodę do swojego domu, tapety z motywami zwierzęcymi stanowią idealną metodę urzeczywistnienia tych zamysłów. Zwierzęta na plakatach w galerii www.bimago.pl to również ciekawy sposób na dekorację wnętrza ulubionym motywem.

Jak to się robi?

W jaki sposób wkomponować tapetę w swoją przestrzeń? Klasycznym sposobem aranżacji jest dobór dominującej barwy lub wzoru tapety do określonego wnętrza. Można tutaj zastosować monochromatyczną paletę barw. Głęboka zieleń idealnie zagra z bielą i jaśniejszymi odcieniami koloru zielonego. Jasny brąz lub beż na ścianach można urozmaicić tapetą w kolorach pustyni lub sawanny z fauną, która tam występuje. Żywsze lub intensywniejsze kolory niech pojawią się w formie wyposażenia i umeblowania. Tapety z motywami zwierzęcymi, zwłaszcza te niestandardowe, można stosować również jako przełamanie schematu w celu uzyskania cieszącego oko kontrastu. Jeżeli w pokoju dominuje czerń i biel, a inne kolory występują w ograniczonym zakresie, jeden element w postaci tapety z wizerunkiem barwnych zwierząt estetycznie dopełni całości.

Tapety ze zwierzętami i abstrakcja

Natura jest najbardziej estetycznym ze zjawisk, jakie nas otaczają. To na niej opieramy wszystko to, co o estetyce wiemy. Dlatego daje się ona również wkomponować w abstrakcję. Dzięki temu można doskonale zestawić wizerunki zwierząt lub tylko same ich kontury z niestandardowymi kolorami i figurami geometrycznymi. Takie tapety świetnie pasują do wnętrz nowoczesnych, futurystycznych i minimalistycznych. Będą również doskonale pasować w biurze, przestrzeni poindustrialnej, jaką jest loft, lub na przykład w pokoju dziecięcym. Nowoczesne trendy w sztuce wnętrzarskiej zachęcają do takich niestandardowych zabiegów.
Wybór tapet z motywami zwierzęcymi jest bardzo szeroki. Po okresie fascynacji projektantów wnętrz jednolitymi powierzchniami, tapeta znów staje się modnym elementem wystroju. Z pewnością znajdziecie wśród dostępnych wzorów coś, co będzie pasować nie tylko do waszych wnętrz, ale i do waszych osobowości.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anna 3 czerwca, 2020

    Powiesiłabym sobie w gabineciku. Przeuroczy lisek.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ