Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Tapety z motywem roślinnym – gdzie je wykorzystać?

Tapety z motywem roślinnym – gdzie je wykorzystać?

Zielono mi

tapety roślinne

fot. Pixabay

Tapety ścienne znów bywają wykorzystywane jako modne wykończenie domowych ścian. Atrakcyjne wzory oraz wysoka jakość wykonania tworzą z nich idealne dopełnienie każdej aranżacji, zwłaszcza gdy wybierze się któryś z popularnych wzorów. Jednym z najpopularniejszych motywów zdobniczych pozostają wzory roślinne. W jakich przestrzeniach warto wykorzystać tapety roślinne? Do jakich pomieszczeń i w jakich stylach aranżacyjnych sprawdzają się one najlepiej? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części tekstu

 

Tapety roślinne – różne oblicza natury

Motywy roślinne stosuje się w dekoracji wnętrz od dawna. To jedno z najstarszych rozwiązań zdobniczych, wykorzystywane tak naprawdę już od czasów starożytnych. Aktualnie ich popularność jest równie duża. Trudno się zatem dziwić, że niejednokrotnie printy roślinne trafiają na modne tapety do efektownych, domowych aranżacji.

 

Spektrum dostępnych rozwiązań jest naprawdę imponujące. Można zdecydować się na modele kwiatowe, do romantycznych pomieszczeń. By dodać wnętrzu nieco energii natury, warto postawić na produkty w intensywnie zielone liście, np. roślin egzotycznych. Czasami pojawiają się także produkty odwzorowujące drzewa lub całe fragmenty krajobrazu. Wśród takiego bogactwa, naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Spory wybór modeli oferuje choćby Wallart.

Printy roślinne na tapetach a różne style wnętrzarskie

Poszczególne motywy roślinne występują w rozmaitych stylizacjach i kolorach, co pozwala wprowadzić je do niemal każdej aranżacji.

Barwne kwiaty to znak rozpoznawczy aranżacji retro, w duchu angielskim. Jeśli jednak pojawiają się stylizowane liście akantu i złocenia, warto użyć tapety w przestrzeniach glamour. Egzotyczne liście kojarzą się przede wszystkim z niezmiernie modnym w tym sezonie stylem urban jungle, choć świetnie sprawdzą się także we wnętrzach boho. Drzewa i krzewy oraz stylowe pejzaże można natomiast użyć do ożywienia pomieszczeń klasycznych i skandynawskich.

 

Szczególną kategorię modnych tapet do domowych wnętrz stanowią rozwiązania artystyczne, odwzorowujące elementy z obrazów, na których również pojawiają się wzory roślinne. Takie unikatowe produkty to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników sztuki, ale też zwolenników personalizowanych i indywidualnie planowanych aranżacji.

Tapety w kwiaty lub liście a typy pomieszczeń

Tapety roślinne można wykorzystać w różnych częściach domu lub mieszkania. Wszystko zależy oczywiście od zastosowanego wzoru. Niezmiernie bogate i okazałe motywy w intensywnych kolorach to raczej domena pomieszczeń rekreacyjno-reprezentacyjnych. Stosuje się je chętnie w salonach i jadalniach. Można także znaleźć dla nich miejsce w zaciszu sypialni, w której chce się zbudować przytulną atmosferę. Warto pamiętać, że ciemne barwy oraz bardzo bogate wzory wymagają przestrzeni. Lepiej zatem nie stosować ich w małych wnętrzach.

Drobne i dyskretne wzory są bardziej uniwersalne. Mogą się przydać w zasadzie w każdym pomieszczeniu, w tym nawet w przedpokojach i kuchniach o nawet niewielkim metrażu.

 

Szczególną kategorię przestrzeni do udekorowania stanowi łazienka. Ciekawie prezentują się w niej duże i okazałe desenie, jeśli tylko pozwalają na to warunki oraz wybrany styl wnętrzarski. W kameralnych, niewielkich przestrzeniach można zastosować delikatniejsze produkty. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, by do łazienek trafiały wyłącznie najtrwalsze modele tapet, wykonane z laminowanego winylu, odpornego na wilgoć, zalanie wodą i przecieranie. Równie dobrze sprawdzają się rozwiązania z włókna szklanego. To gwarancja trwałości tapety na wiele lata.

Modne tapety roślinne a stylowe aranżacje domowych wnętrz

Tapety roślinne podbijają modne wnętrza mieszkalne. Pozwalają bowiem każdemu znaleźć coś dla siebie i urządzić przyjemne przestrzenie, które łączą wysoką funkcjonalność z ciekawym wzornictwem. A jeśli na dodatek postawi się na nowoczesne tapety z trwałych materiałów (np. ze wspomnianego winylu lub włókna szklanego), zyskuje się efektowną dekorację wnętrz, która przetrwa w optymalnej kondycji naprawdę przez długi czas.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Marzena 11 stycznia, 2023

    Polecam fototapety, a jeśli ktoś nie jest przekonany ale chciałby coś zmienić w swoim salonie czy pokoju zawsze może wypróbować naklejki ścienne 🙂 https://coloray.pl/naklejki

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ