Wednesday, July 24, 2024
Home / Miasto Podróży  / Tanie euro na wakacyjny wyjazd na południe Europy

Tanie euro na wakacyjny wyjazd na południe Europy

Dowiedz się, czy istnieje tani kurs euro

tanie euro

Pomimo tego, że zarówno Polska, jak i kraje południowe typu Włochy, Grecja, Hiszpania również należą do Unii Europejskiej, różni je obowiązująca waluta / fot. materiały prasowe

Lato to okres, kiedy często wyjeżdżamy na urlopy i wakacje. Popularne wśród ofert biur turystycznych, obok ofert wyjazdów w egzotyczne miejsca, są kurorty położone na południowym krańcu Europy

 

Pomimo tego, że zarówno Polska, jak i kraje południowe typu Włochy, Grecja, Hiszpania również należą do Unii Europejskiej, różni je obowiązująca waluta. We Włoszech, Grecji i Hiszpanii euro (EUR) jest od wielu lat prawnym środkiem płatniczym, dlatego też przed wyjazdem warto zatroszczyć się o finanse na podróż – porównać kursy wymiany EUR PLN i znaleźć tani kurs euro.
Wymianę waluty najlepiej zorganizować jeszcze przed wyjazdem. Najlepszym wyborem są internetowe kantory https://internetowykantor.pl/, gdzie szybko i sprawnie kupisz potrzebne euro. Również w tym serwisie sprawdzisz aktualne kursy euro, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać tani kurs euro.

Czy tanie euro istnieje?

Czy wiesz, w jaki sposób zatroszczyć się o to, aby skorzystać z korzystnych kursów wymiany EUR PLN i wypełnić swój portfel tanim euro? Warto zainteresować się działalnością kantorów internetowych, które działają na podobnej zasadzie jak te stacjonarne, z tym, że w kantorach online możesz liczyć na tanie kupno euro, ponieważ w porównaniu do kantorów stacjonarnych, mają dużo niższe spready.
W internetowykantor.pl opłata za kupno/sprzedaż waluty euro kształtuje się zazwyczaj na minimalnym poziomie. W przypadku kantorów internetowych w grę wchodzą tzw. spread’y – to różnica pomiędzy kupnem a sprzedażą waluty, lecz są one jedynie nieznacznie zauważalne, co czyni je tak korzystnymi dla klienta. Spread w internetowym kantorze ma kilka groszy, więc online mogą kupić euro po atrakcyjnym kursie, znacznie lepszym niż w kantorze stacjonarnym.

Płatności gotówkowe czy kartą?

Za pośrednictwem internetowykantor.pl możesz od razy przelać wymienione pieniądze np. rodzinie za granicą, lub zapłacić za zakupy w walucie. Nie istnieje możliwość bezpośredniej wypłaty gotówki, nie ma tam również własnych kart, pozwalających na wypłatę środków bezpośrednio w bankomacie. Możesz jednak zrobić to wcześniej, kupując tanie euro jeszcze przed wyjazdem i przelewając na kartę własnego banku. Wtedy z dużą łatwością wypłacisz gotówkę z bankomatu – nawet na miejscu, będąc już na wymarzonych wakacjach. Niezwykle szybko również dokonasz płatności kartą we wszystkich miejscach, które akceptują kartę Twojego banku.

W jaki sposób dokonać wymiany PLN EUR?

Aby otrzymać środki z kantoru online, kluczowym elementem transakcji jest rejestracja na platformie. W tym momencie wymagane jest podanie danych osobowych oraz wpłata kwoty, jaką chcesz wymienić. Po otrzymaniu przelewu w kantorze internetowym, użytkownik ma możliwość wyboru waluty, na jaką ma zostać wymieniona przesłana kwota.
Ogromną zaletą kantoru online jest fakt, że cała transakcja trwa tam z reguły jedynie kilkanaście minut. Dzięki czemu Klient oszczędza czas, zapewniając sobie jednocześnie pełne bezpieczeństwo realizowanych transakcji.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Agarka 23 września, 2019

    Sama lubię wymieniać euro jak kurs jest korzystny. Obecnie kurs nie jest zbyt korzystny tak wiec pewnie trochę poczekam zanim zdecyduję się je wymienić….

    Polecam nie oszczedzać również na ubezpieczeniu Wiele osób kupuje sobie drogie wakacje za granicą i zupełnie nie zastanawiają się nad kwestią ubezpieczenia. Potem coś się staje i okazuje się, ze opieka medyczna za granicą nie jest wcale taka dobra jak w Polsce i trzeba płacić. W skali problemu koszt ubezpieczenia nie jest duży.
    https://www.portalkonsumenta.pl/ubezpieczenie-turystyczne-samodzielnie-czy-z-biurem-podrozy/

    Najlepiej takie ubezpieczenie kupować samodzielnie bo to z biurem podrózy ma wiele ograniczeń.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ