Thursday, February 29, 2024
Home / Kultura  / Książka  / Tania książka w Internecie – gdzie ją znaleźć?

Tania książka w Internecie – gdzie ją znaleźć?

Zdetronizowana przez smartfona i czytniki, ale ciągle potrzebna

Książka

Książka przydaje się wszędzie / fot. StockSnap, Pixabay

Rynek czytelniczy w Polsce jeszcze nie umarł. Statystyki wskazują nawet, że coraz więcej osób sięga po słowo pisane. Skompletowanie pokaźnej biblioteczki co do zasady trochę jednak kosztuje. Jak zatem znaleźć tanią książkę? Czy warto szukać jej w Internecie? Która księgarnia internetowa oferuje największy wybór? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule

 

Co czytają dzisiaj Polacy?

Na rynku działa niewiele księgarni tematycznych. Każdy sprzedawca książek chce bowiem zaoferować swoim klientom możliwie najszerszy wybór. Najczęściej zatem odwiedzając księgarnię internetową znajdziemy co najmniej kilkanaście proponowanych gatunków literatury – od astrologii, przez książki dla młodzieży, fantastykę, aż po literaturę piękną, kryminały i thrillery. No ale co cieszy się największym powodzeniem? Przede wszystkim królują książki dla dzieci i młodzieży. Rodzice wiedzą, jak ważny jest prawidłowy rozwój intelektualny ich pociech, dlatego nieustannie podsuwają im nowe pozycje książkowe. Każda księgarnia internetowa oferuje pozycje dla mniejszych dzieci, jak i tych starszych. Książeczki dla najmłodszych z reguły okraszone są atrakcyjnymi i oryginalnymi grafikami.

A jakie książki czytają dorośli czytelnicy?

Dorośli sięgają natomiast głównie po lektury lekkie i szybkie. Preferujemy pozycje, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, w których nie ma mowy o nudzie i znużeniu. Te potrzeby realizują przede wszystkim kryminały i thrillery. Na polskim rynku czytelniczym niekwestionowanym królem tego gatunku jest Remigiusz Mróz, a królową Katarzyna Bonda. Drugim wybieranym przez czytelników gatunkiem jest fantastyka. Po nią jednak sięgają przede wszystkim panowie oraz nastolatkowie. Trzecie miejsce na podium popularności zajmuje natomiast literatura faktu, w tym reportaże oraz książki podróżnicze. Ale która księgarnia internetowa oferuje te pozycje w najlepszych cenach?

Książka przez Internet tanio i wygodnie

Zakup książek przez Internet jest nie tylko tani, ale i wygodny. Poszczególne pozycje można przeglądać z pozycji domowej kanapy. Możliwe jest przeczytanie ich dokładnego opisu, a niekiedy nawet krótkiego fragmentu. Każda księgarnia internetowa posiada nadto praktyczną wyszukiwarkę, która umożliwia znalezienie idealnej książki, spełniającej wszystkie kryteria danego czytelnika. Wyszukiwarki te wyposażone są w specjalne filtry, które zawężają obszar poszukiwań chociażby do książek najnowszych na rynku. Najczęściej też księgarnie internetowe oferują najtańsze książki na rynku. Ich ceny okazują się zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla czytelników, niż te w sklepach stacjonarnych. Polecamy w tym zakresie chociażby księgarnię internetową Matfel.pl.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ