Saturday, May 25, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Tani kurier – jak znaleźć najlepszego i najtańszego?

Tani kurier – jak znaleźć najlepszego i najtańszego?

Nie daj się uwieść dość powszechnej opinii, że tani kurier musi być niesolidny albo nieterminowy

tani-kurier-miasto-kobiet

fot. Pexels

Czasem musisz coś wysłać jednorazowo. Bywa też tak, że potrzebujemy kuriera częściej, niż raz na jakiś czas. Nic dziwnego, że szukamy najtańszych, ale zarazem najlepszych rozwiązań. Dobry i tani kurier to nie mit

 

Firmy kurierskie oferują różne ceny za rozmaite usługi. Jednocześnie niektóre firmy specjalizują się w zupełnie innych rodzajach przesyłek. Dlatego warto rozeznać się na rynku i adekwatnie do naszych oczekiwań wybrać właściwą, korzystną cenowo, firmę kurierską.

Wybór kuriera – nasze oczekiwania

Zanim zaczniemy wertować oferty firm kurierskich, musimy ustalić, co dla nas jest ważne przy wysyłce paczki. Czy zależy nam, aby był to tani kurier? A może firma, która specjalizuje się w delikatnych, wielkogabarytowych, lub nawet żywych przesyłkach? To bardzo ważne, ponieważ różne firmy oferują nieco odmienne usługi. Często cena jest niewiele wyższa, bo dopłacamy np. za szybki czas doręczenia, który może być czynnikiem kluczowym, ale nie musi. Dlatego ważne jest, aby się zastanowić, na czym nam, jako klientom, zależy najbardziej.

Szybki i tani kurier – czy jest to możliwe?

Jeżeli już wiemy, co będzie najlepsze dla naszej przesyłki, musimy zwrócić uwagę jeszcze na kilka czynników, na które należy zwracać uwagę przy wyborze firmy kurierskiej:

 

Jakość usług
Jakość oferowanych usług najlepiej sprawdzić, czytając opinie klientów. Oczywiście, zawsze trzeba wziąć poprawkę, że najbardziej rzucają się w oczy te agresywne i negatywne opinie, które wcale nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dlatego bardzo ważne, by przeczytać wszystkie i samemu wyrobić sobie zdanie. Jednocześnie warto podpytać znajomych.

 

Cena usług
Tani kurier nie musi wcale oznaczać niskiej jakości usług. Firmy kurierskie bowiem, jak każda firma, starają się, aby ich ceny były konkurencyjne na rynku i często obniżają je nieco, aby zachęcić klientów do skorzystania z ich usług. A nie oszukujmy się, w większości przypadków to czynnik ekonomiczny jest najbardziej decydujący. Zwłaszcza, jeżeli mamy do wyboru podobnej jakości firmy.

 

Wygoda i komfort
Wiele firm oferuje obsługę door to door. To dużo wygodniejsze, niż np. standardowa wysyłka na poczcie. Pakujesz przesyłkę w domu, przychodzi kurier, zabiera ją i dostarcza na umówiony adres, a ty nie musisz nigdzie wychodzić i oszczędzasz i czas i nerwy. W końcu nikt nie lubi kolejek na poczcie, prawda?

 

Szybki czas dostarczenia
Dzisiaj kurier odebrał paczkę rano, a adresat odebrał ją jeszcze tego samego dnia wieczorem, lub następnego dnia? To możliwe! Wiele firm kurierskich oferuje szybkie paczki. Wysyłka i dostarczenie następuje w średnio 24 godziny. Chociaż zdarzają się takie usługi, gdzie paczka zostaje dostarczona tego samego dnia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ