Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Tampon – kobiecy niezbędnik w podróży

Tampon – kobiecy niezbędnik w podróży

Kobieca organizacja i przepastne torebki, eh!

Zdarza się, że kobiety nie zabierają w podróż tamponów lub chowają je głęboko do walizki / fot. Unsplash

Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że kobiety są szczególnie dobrze zorganizowane. O damskich torebkach krążą rozmaite anegdoty i dowcipy, z których wynika, że można tam znaleźć niemalże wszystko. W ostatnich latach ogromną popularność zdobyły nawet specjalne organizery wkładane do torebek, które pozwalają w metodyczny sposób zapakować wszystko, co może okazać się potrzebne. Nawet jeśli na co dzień jesteśmy przekonane, że pamiętamy o każdej ważnej rzeczy, decydując co zabrać w podróż, warto nie tylko zrobić listę rzeczy, ale również zaznaczyć, co gdzie spakujemy

Zdarza się, że kobiety nie zabierają w podróż tamponów lub chowają je głęboko do walizki / fot. Unsplash

Wyjazdowy niezbędnik intymny

W podróży akcesoria związane z higieną intymną pełnią szczególnie ważną rolę. Zapewniają komfort, poczucie bezpieczeństwa i pozwalają na uniknięcie przykrych niespodzianek. Wyjazdy to czas, kiedy dbałość o higienę intymną może okazać się kluczowa dla dobrego samopoczucia. Już sama podróż to często długie siedzenie w wymuszonej pozycji ciała, korzystanie z publicznych toalet a w trakcie upałów również problem wzmożonej potliwości. Podczas urlopów korzystamy często z basenów i jacuzzi, co naraża na kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Kobiecy niezbędnik intymny powinien zawierać: wkładki higieniczne, tampony we wszystkich używanych przez nas rozmiarach, delikatny żel do higieny intymnej o odpowiednim pH, nawilżane chusteczki oraz dobry probiotyk ginekologiczny.

Zawsze pod ręką

Chusteczki do higieny intymnej oraz tampony i wkładki warto mieć w bagażu podręcznym w zasięgu ręki podczas trwania całej podróży. W drogeriach i sprzedaży online spotkać można praktyczne i ładne opakowania na środki higieniczne. Etui na tampony mają ciekawy design i są dyskretne. Jednocześnie pozwalają na utrzymanie zawartości w czystości oraz gwarantują, że tampony nie rozsypią się w torebce ani kosmetyczce. Warto mieć również przy sobie jednorazowe woreczki, które pozwolą w higieniczny sposób wyrzucić zużyty tampon, a w przypadku braku kosza na śmieci w pobliżu, bezproblemowo przechować go w torebce.

Chusteczki do higieny intymnej oraz tampony i wkładki warto mieć w bagażu podręcznym / fot. materiały prasowe

Nie zawsze zgodnie z kalendarzem

Zdarza się, że kobiety nie zabierają w podróż tamponów lub chowają je głęboko do walizki, ponieważ w czasie wyjazdu nie spodziewają się okresu. Może się to okazać bardzo mylące. Wahania hormonalne, stres, zmiana klimatu – wszystko to spowodować może zarówno zatrzymanie miesiączki, jak i pojawienie się jej w terminie szybszym niż spodziewany. Dlatego tampony w torebce mogą okazać się potrzebne nawet wtedy, gdy zgodnie z kalendarzykiem miesiączkowym nie powinnyśmy ich w danym terminie potrzebować. Zapobiegliwość pozwoli nam czuć się bezpiecznie i cieszyć się podróżą, nawet jeśli okres nas zaskoczy. Tampon, który zapewnia łatwą i szybką aplikację – https://www.myob.pl/odkryj-tampony-obr, powinien być zawsze w zasięgu ręki.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ