Saturday, April 20, 2024
Home / Inne  / Mężczyznom wstęp wzbroniony

Mężczyznom wstęp wzbroniony

„Byłam w raju – w spa dla kobiet. Mogłabym długo pisać o zabiegach” - zresztą przeczytajcie sami co działo się w SPA Talaria.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Basen / fot. materiał prasowy

TESTUJEMY SPA

Byłam w raju – w spa dla kobiet. Mogłabym długo pisać o zabiegach. Masaż na piasku z podpalaniem (naprawdę był ogień!) rozgrzał mi mięśnie wzdłuż kręgosłupa tak, że przestałam odczuwać jakikolwiek ból pleców. Panie na Bani, czyli rytuał w bani – ruskiej saunie, był cudowną godziną wśród innych kobiet, ze śmiechem, piskami przy polewaniu zimną wodą, oklepywaniem brzozowymi witkami, masażem solą i miodem. Domek ziołowy – strefa relaksacyjna z zapachem siana i ziół z polskich łąk – śni mi się po nocach. Były jeszcze detoksykacja ciała na mokro (piling w hammamie), odlot kontrolowany w wodnym łóżku (soft pack), poranne ćwiczenia Pięciu Tybetańczyków i wieczorny koncert gongów. I mogłabym tak jeszcze długo, długo wymieniać. Ale to nie zestaw zabiegów był najważniejszy, chociaż już to wystarczyłoby, aby Talaria zasłużyła na rajski epitet; najważniejsza była atmosfera.

fot. materiał prasowy

Droga Zmysłów / fot. materiał prasowy

Nie wiem, czy kiedykolwiek widziałam tyle pięknych kobiet w jednym miejscu. Bez masek w postaci makijażu, bez zbroi w postaci ubrań i szpilek. Kobiet, które niczego nie udawały, nie odgrywały żadnych ról, po prostu były. Przyjaciółki, koleżanki z pracy, mamy z córkami. Na co dzień mieszkające w różnych miejscach, pełniące niejednokrotnie BardzoWażneFunkcje. Tu stawały się po prostu sobą. Mimo pałacowego entourage’u atmosfera była tak naturalna i bez zadęcia, że przyjście na śniadanie, obiad czy kolację w szlafroku było czymś zupełnie naturalnym.

fot. materiał prasowy

Gabinet kosmetyczny / fot. materiał prasowy

Nadrzędną przyczyną tego, co się działo w Talarii, był… brak mężczyzn. To był namacalny dowód, że kobiety bez mężczyzn zachowują się inaczej. Są też czasem organizowane weekendy rodzinne i wtedy płeć nie ma znaczenia. Będzie też niedługo bal sylwestrowy, dla wszystkich. Jednak o prawdziwej wyjątkowości Talarii świadczą te dni, w których kobiety biorą to miejsce w wyłączne posiadanie.

Aneta Pondo

Więcej informacji: www.talaria.pl

Strefa relaksu / fot. materiał prasowy

Strefa relaksu / fot. materiał prasowy

Sala chill out / fot. materiał prasowy

Sala chill out / fot. materiał prasowy

Masaże hammam / fot. materiał prasowy

Masaże hammam / fot. materiał prasowy

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
2 komentarze
 • write my paper for college 11 grudnia, 2015

  write my paper for college

  …Jan 23, 2011 Are you working on writing an essay for school, college, or university? Are you stuck in the middle of your writing or not sure where to start?…

 • Kaśka 4 stycznia, 2023

  Opinia że to miejsce tylko dla kobiet mam wrażenie ma uspokoić mężów
  Wystrój pomieszczeń do „masażu” w tym nagie torsy mężczyzn na plakatach romantyczna muzyczka oraz MĘŻCZYŹNI wykonujący te „zabiegi” pokazują że wygląda to dość dziwnie
  Nagie ciała pań mężatek są miziane przez młodych mężczyzn
  Również „ceremonia” w ruskiej bani gdzie również jednak PAN przebywa tam z kobietami może budzić zainteresowanie mężów tych pań
  Ale cicho…
  Także tytuł mataczy

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ