Monday, April 22, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Tak wyglądają kobiety plus size w Polsce

Tak wyglądają kobiety plus size w Polsce

Kobiety noszące duże rozmiary są leniwe i zaniedbane. Jest im wszystko jedno, jak wyglądają. Nie dbają o swoje zdrowie. Takie opinie krążą. Nic bardziej mylnego.

Plus Mag

fot. materiał prasowy

Kobiety noszące duże rozmiary są leniwe i zaniedbane. Jest im wszystko jedno, jak wyglądają. Nie dbają o swoje zdrowie.

Takie opinie często można usłyszeć, gdy mowa o kobietach plus size. Nikt jednak do tej pory nie zadał sobie trudu, żeby sprawdzić, jakie NAPRAWDĘ są kobiety w rozmiarze plus w Polsce – jak wyglądają, jak żyją, co je pasjonuje i co sprawia, że czują się piękne.

Plus Mag

fot. materiał prasowy

My to sprawdziliśmy

Niedawno odbyła się niezwykła sesja zdjęciowa. Przed obiektywem wystąpiły „zwyczajne” kobiety w rozmiarze plus bez doświadczenia w modelingu, a same zdjęcia nie zostały poddane retuszowi. Sesja pod hasłem „Jestem piękna bo jestem sobą” promuje powstanie pierwszego na polskim rynku portalu lifestylowego dla kobiet plus size www.plusmag.pl.

Plus Mag

fot. materiał prasowy

Na fanpage portalu ogłoszono konkurs, w którym poproszono czytelniczki o wysłanie swoich zdjęć wraz z odpowiedzią na pytanie: „Co czyni mnie piękną”. Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 70 dziewczyn i kobiet z całej Polski. Autorki trzech najciekawszych odpowiedzi wzięły udział w sesji zdjęciowej. Jej efektem są zdjęcia pokazujące, jak naprawdę wyglądają kobiety plus size w Polsce.

Jak mówi redaktor naczelna portalu, Katarzyna Cena-Pietrak: „Na zdjęciach widzicie „zwyczajne” kobiety. Nie mają doświadczenia w modelingu. Najważniejsze podczas sesji było to, żeby nasze czytelniczki czuły się swobodnie. Nie chciałyśmy ich przebierać, ani tym bardziej starać się za wszelką cenę wyszczuplić, wydłużyć i wygładzić. Chciałyśmy pokazać, jakie są naprawdę.”

„Ta sesja miała zadać kłam wszystkim stereotypom i niesprawiedliwym opiniom na temat dziewczyn i kobiet plus size w Polsce. I dzisiaj myślę, że nam się to udało. Nasze czytelniczki to odważne, pewne siebie, piękne i zadbane kobiety, które mają odwagę być sobą w świecie, który promuje nierealny i dla większości z nas zupełnie nieosiągalny wzorzec piękna. To kobiety, które są dumne z tego, co udało im się osiągnąć i które po prostu lubią siebie.”

Plus Mag

fot. materiał prasowy

Na polskim rynku nie było dotąd portalu lifestylowego dla kobiet plus size, w którym można znaleźć informacje o modzie, urodzie i zdrowym stylu życia w rozmiarze plus.

Portal istniej na rynku od trzech miesięcy a już zgromadził wokół siebie społeczność zaangażowanych czytelniczek.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ