Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Tak Brzmi Miasto 2015

Tak Brzmi Miasto 2015

Tęsknym folk-grungem, surowym rock’n’rollowym wyciem, zimną falą, oniryczną alternatywą, kosmiczną przestrzenią i pogańską elektroniką. Tak Brzmi Miasto.

Tęsknym folk-grungem, surowym rock’n’rollowym wyciem, zimną falą, oniryczną alternatywą, kosmiczną przestrzenią i pogańską elektroniką. Tak Brzmi Miasto.

Pod taką właśnie nazwą 13 czerwca, jednego wieczoru w klubie Fabryka, odbędzie się druga edycja festiwalu zamykającego w pigułce to, co najciekawsze na niezależnej scenie Krakowa.

Tak Brzmi Miasto to siedem zespołów, które zanim pochłonie wielki świat, powinieneś zobaczyć na własnym podwórku. Jeśli więc dotychczas rozmijałeś się z najbliższą Ci muzyką, przyjdź i przekonaj się, jak brzmi Twoje miasto.

Festiwal Tak Brzmi Miasto
13.06.2015
Klub Fabryka
Kraków, ul. Zabłocie 23
godz. 20:00
Bilety: 20/25 PLN
Więcej informacji na www.takbrzmimiasto.pl

Tak Brzmi Miasto – festiwal lokalnej społeczności muzycznej. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Teddy Jr.

Tak Brzmi Miasto 2015 - TEDDY JR
Folkowe brzmienia z energią Seattle autorstwa muzyka z Holandii, który dopiero w Krakowie odnalazł swoje bratnie dusze i zawiązał zespół z powodzeniem podbijający serca publiczności w całej Polsce. Za sobą mają dziesiątki koncertów, w tym support przed Peterem Gabrielem czy sylwestrowe granie na krakowskim rynku.

Straight Jack Cat

Tak Brzmi Miasto 2015 - STRAIGHT JACK CAT
Czwórka chodzących swoimi drogami muzyków, którzy na scenie zaskakująco dobrze odnajdują się w stadzie. Ich nieokiełznany, surowy rock’n’roll przegryzł się przez gusta jurorów w popularnym telewizyjnym talent show. Zaowocowało to m.in. trasą z Comą oraz niejednokrotną wizytą w radiowej Trójce.

Patrick The Pan

Tak Brzmi Miasto 2015 - PATRICK THE PAN
Złote dziecko lokalnej sceny pod postacią Piotra Madeja, czyli projekt, który powstał w głowie (i salonie) jednego muzyka, by wprost z niej trafić na największe polskie festiwale i do jednej z najbardziej prestiżowych polskich wytwórni. Na Tak Brzmi Miasto z premierowym materiałem z albumu “…niczym jak liśćmi”.

Bad Light District

Tak Brzmi Miasto 2015 r
To dojrzałe brzmienia nawiązujące silnie do psychodelii i nowofalowych korzeni grupy, która wyrosła na ruinach legendarnej krakowskiej formacji New York Crasnals. Ich pierwsza płyta wprost z tłoczni trafiła na Listę Przebojów Programu Trzeciego. Obecnie promują swój trzeci, najnowszy krążek “Science of Dreams”.

Zooid

Tak Brzmi Miasto 2015 - ZOOID
Nuta mrocznych historii rozbrzmiewających w klubach ponad dekadę temu. Weterani krakowskiej alternatywy powracają zza oceanów, by raz jeszcze spotkać się i zagrać w Krakowie.

Besides

Tak Brzmi Miasto 2015 - BESIDES
Muzyka, która nie potrzebuje słów. Za sprawą wygranej w popularnym telewizyjnym talent show Besides to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów postrockowych w Polsce. Na jesiennej trasie supportowali Tides From Nebula, dziś sami wypełniają sale.

Tak Brzmi Miasto 2015 - SNOWIDSnowid

Pogańskie disco w wykonaniu grzyba i człowieka lasu. Serio.

HISTORIA FESTIWALU TAK BRZMI MIASTO

Tak Brzmi Miasto 2015 to druga edycja festiwalu mającego swój początek w corocznym wydarzeniu organizowanym przez inicjatywę Krakowska Scena Muzyczna od 2011 roku. Już wtedy pierwszy koncert, jeszcze pod inną nazwą, wyznaczył ramy kolejnych edycji: był on “sceną w pigułce” – przeglądem najciekawszych lokalnych zespołów. Line-up nie ograniczał się do konkretnego gatunku i niejednokrotnie wybrzmiewał folkiem, metalem, popem, rockiem czy elektroniką. Kryterium była spójność i wysoki poziom wykonania, tak by zaprezentować to, co muzycznie w Krakowie najlepsze.

W 2013 część muzyczna festiwalu została uzupełniona o konferencję – panele dyskusyjne i spotkania.

W 2014, już pod nową nazwą – Tak Brzmi Miasto – miały miejsce również targ muzyczny, wykłady, warsztaty, kino, speed-dating, co pozwoliło zgromadzić łącznie około tysiąca osób.

Przez trzy lata na festiwalu zagrało 38 wykonawców, a wśród nich zespoły takie jak Clock Machine, Hatbreakers, Straight Jack Cat, Kaseciarz, Disperse, Cinemon, których kariery zahaczają o festiwale takie jak Off, Opener, Przystanek Woodstock, Sonisphere czy też o finały talent show oraz krajowe i zagraniczne trasy koncertowe.

W 2015, ze względu na skalę przedsięwzięcia, część koncertowa oraz konferencyjna zostaną rozdzielone. 13 czerwca wystąpi 7 zespołów, zaś 24-25 października odbędzie się ponad 30 paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów, targ muzyczny oraz wiele innych.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ