Wednesday, July 24, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / RUSZ SIĘ! Tajski boks ze szkołą rodzenia

RUSZ SIĘ! Tajski boks ze szkołą rodzenia

Do szkół rodzenia, mieszczących się na ogół przy szpitalach, chodzimy z niechęcią. Kto z nas lubi musztardowe ściany, ochronne obuwie i szpitalne zapachy? A tu w Krakowie powstaje właśnie przyjazna szkoła rodzenia, która mieści się

Infinity, fot. materiały prasowe

Infinity, fot. materiały prasowe

Infinity, fot. materiały prasowe

Infinity, fot. materiały prasowe

Do szkół rodzenia, mieszczących się na ogół przy szpitalach, chodzimy z niechęcią. Kto z nas lubi musztardowe ściany, ochronne obuwie i szpitalne zapachy? A tu w Krakowie powstaje właśnie przyjazna szkoła rodzenia, która mieści się… w klubie fitness.
To nie żart – szkoły rodzenia naprawdę przenoszą się z sal szpitalnych do sal gimnastycznych. Tak jest w klubie Infinity, który oprócz tajskiego boksu czy spinningu włącza do swojej oferty zajęcia z położnymi. – Cykl zajęć będzie się składał z dwóch części: teoretycznej, w której uczestniczą pary, i praktycznej, wyłącznie dla pań – tłumaczy Urszula Ryba, która prowadzi ten nietypowy klub fitness. – Kobiety zamierzamy uczyć nie tylko prawidłowego oddychania, ale i zasad „ciążowego” odżywiania się. Czekają je spotkania nie tylko z położnymi, ale także z anestezjologiem czy dietetykiem – zapowiada. Skąd pomysł, żeby ofertę klubu fitness poszerzyć o zajęcia kojarzone ze szpitalem? – Ideą Infinity jest stworzenie rodzinnej społeczności, w której do każdej osoby podchodzi się indywidualnie. Przyszłych rodziców cechuje niepewność, obawy przed porodem i późniejszą opieką nad dzieckiem. Dzięki ciepłej atmosferze mamy większe szanse je rozwiać – tłumaczy Ryba. Oprócz szkoły rodzenia wprowadza zajęcia ruchowe dla ciężarnych. Dzieciom proponuje balet i zajęcia korygujące wady postawy, a dla nadpobudliwych – zajęcia taneczne.

Maria Mazurek

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ