Tuesday, March 5, 2024
Home / Kultura  / Tajemnica Oscara Pistoriusa

Tajemnica Oscara Pistoriusa

Co tak naprawdę wydarzyło się w domu Pistoriusa? Morderstwo z zimną krwią czy nieszczęśliwy wypadek? Odpowiedzi na te pytania polski czytelnik znajdzie w książce.

14 lutego 2013 światem wstrząsnęła wiadomość o tragicznym zdarzeniu, do jakiego doszło w luksusowej willi Oscara Pistoriusa. Niepełnosprawny lekkoatleta, który jako pierwszy w historii rywalizował ze zdrowymi zawodnikami podczas igrzysk olimpijskich, a którego wyczyny na bieżni za każdym razem śledziły miliony kibiców, tym razem znalazł się w centrum uwagi z zupełnie innego powodu. Czterokrotnie pociągając za spust, zastrzelił swoją dziewczynę, modelkę Reevę Steenkamp. Co tak naprawdę wydarzyło się w domu Pistoriusa? Morderstwo z zimną krwią czy nieszczęśliwy wypadek? Odpowiedzi na te pytania polski czytelnik znajdzie w książce.

Carlin_Tajemnica Oscara Pistoriusa (net)

Dlaczego Oscar Pistorius strzelił do swojej partnerki? Co spowodowało, że romans rozpoznawalnej na całym świecie najgorętszej pary RPA zakończył się w tak tragiczny sposób? / fot. materiał prasowy

Po ponad dwóch latach od wydarzenia, które na zawsze przekreśliło karierę południowoafrykańskiego biegacza, na polskim rynku ukazuje się „Tajemnica Oscara Pistoriusa” autorstwa Johna Carlina. Brytyjski dziennikarz, znany m.in. z książki o Nelsonie Mandeli i biografii tenisisty Rafaela Nadala, tym razem wnikliwie przeanalizował kulisy jednego z najgłośniejszych procesów ostatnich lat. Jednocześnie w intrygujący sposób przedstawił szerszy kontekst całej sprawy, opisując m.in. obraz realiów RPA, które miały wpływ na wydarzenia feralnej nocy.

Dlaczego Oscar Pistorius strzelił do swojej partnerki? Co spowodowało, że romans rozpoznawalnej na całym świecie najgorętszej pary RPA zakończył się w tak tragiczny sposób? Poszukując odpowiedzi na te pytania, autor prześledził życie i drogę do sukcesu słynnego biegacza, a uczestnicząc w rozprawach i rozmawiając z ludźmi blisko związanymi ze sportowcem, dotarł do nieznanych faktów rzucających nowe światło na sprawę tajemniczej śmierci Reevy Steenkamp.

„Tajemnica Oscara Pistoriusa” ukazała się w księgarniach nakładem wydawnictwa Znak Literanova 18 marca.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ