Saturday, April 13, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Tablice manipulacyjne najlepszą zabawką dla najmłodszych!

Tablice manipulacyjne najlepszą zabawką dla najmłodszych!

Chcesz się dowiedzieć, co interesuje twoje dziecko? Kupuj mu właściwe zabawki

tablica manipulacyjna

Tablica manipulacyjna ‒ rozwój poprzez zabawę / fot. Freepik

Tablica manipulacyjna to jedna z najbardziej popularnych w ostatnim czasie opcji zabawkowych na rynku. Z tego typu rozwiązania chętnie korzystają zarówno dzieci, jaki i dorośli. Z pozoru to zwykła drewniana tablica, do której są przymocowane różne elementy codziennego użytku, lecz praktyka pokazuje, że tablice sensoryczne dostarczają sporo dobrej zabawy! Zabawie towarzyszy także rozwój na naszych najmłodszych. Tablice manipulacyjne dla dzieci wzbudzają ogromną ciekawość dziecka poprzez stymulujący wpływ na jego wyobraźnię

 

Czym są tablice edukacyjne i dlaczego są tak popularne?

Tego typu tablice to inaczej tablice Montessori. Wiele zabawek oraz narzędzi wykonanych zgodnie z tą regułą jest wykorzystywanych m.in. do zajęć terapeutycznych. Zabawki sensoryczne mają za zadanie stymulować rozwój dziecka, a jednocześnie zapewnić dobrą zabawę. Tablica manipulacyjna należy do zabawek edukacyjnych, które nie tylko są całkowicie bezpieczne, ale także poprawiają zdolności manualne u dzieci. Co więcej, dziecko odkrywa świat w sposób, w jaki chce i we własnym tempie.

Jak jest zbudowana tablica manipulacyjna?

W większości przypadków jest to kawałek tablicy drewnianej lub wykonanej z innego tworzywa. Do niej są doczepione różne elementy w zależności od tematyki danej tablicy manipulacyjnej. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących dodatków. Mogą to być guziki i inne elementy garderoby, klamki, włączniki, kontakty, czyli wszystkie elementy, które na co dzień budzą ciekawość u dzieci. Im dziecko jest starsze, tym dedykowana jest bardziej skomplikowana tablica manipulacyjna. Tablice manipulacyjne można zawiesić na ścianie, dzięki czemu nie będą zabierały miejsca nawet w najmniejszym dziecięcym pokoju.

wpływ na małą motorykę i koordynację ręka oko

fot. Freepik

W jaki sposób korzystać z tablicy manipulacyjnej?

Tablice manipulacyjne stojące będą częściej zachęcać dziecko do wyciągania rączek i spontanicznej gimnastyki. Będzie sięgało po klocki lub inne elementy, chcąc je poznać lub przestawić. Przede wszystkim możesz dokonać bardzo wielu obserwacji i dowiedzieć się, co najbardziej interesuje Twoje dziecko. Wystarczy, że położysz tablicę na podłogę i zobaczysz, do czego ciągnie malucha. Nie masz się także czego obawiać. Wszystkie elementy tablic manipulacyjnych są wykonane zgodnie z zaleceniami dla wieku. Sposobów na zabawę jest naprawdę sporo. Dziecko sprawdzi, co się stanie z danym elementem, kiedy go dotknie, naciśnie, otworzy lub spróbuje wyrwać. Nie ma tutaj żadnej narzuconej fabuły. Najważniejsze jest, aby dziecko rozwijało wszystkie swoje zmysły, dlatego tablice manipulacyjne są nazywane zabawkami sensorycznymi.

Czy zabawki edukacyjne to dobry pomysł na prezent?

Dzieci często dostają od rodziców lub rodziny prezenty, które są akurat reklamowane lub po prostu modne. Nie ma w tym nic dziwnego. Każde pokolenie pamięta jakąś swoją najpopularniejszą zabawkę. Decydując się na zakup tablicy manipulacyjnej masz duże szanse, że Twój prezent się nie powieli. Zabawki edukacyjne rzadko są dostępne w standardowych sklepach z zabawkami, dlatego dość rzadko pojawiają się w dziecięcych koszach na zabawki. Niektóre zabawki tego typu dostarczane są do przedszkoli, lecz wciąż zdarza się to zbyt rzadko. Decydując się na zakup maluchowi tablicy manipulacyjnej, musisz dostosować ją do jego wieku, aby nie była zbyt łatwa ani zbyt skomplikowana. Tablica musi nauczyć go odkrywania oraz spostrzegawczości. Maluch z pewnością zainteresuje się różnymi klockami lub zawieszkami. Jeśli rodzic będzie wiedział, jak korzystać z tablicy razem z dzieckiem, to taki prezent z pewnością okaże się trafiony. Ciekawą opcją jest także możliwość personalizacji, gdzie można wygrawerować lub wyrzeźbić w drewnie imię malucha.

Gdzie kupić tablice manipulacyjne?

Z pewnością nie można ich dostać w zwykłym sklepie z zabawkami. Gdzie ich w takim razie szukać? Sklep internetowy diverti.pl jest miejscem, które specjalizuje się w zabawkach sensorycznych oraz pomocach naukowych dla szkół i przedszkoli. Aby mieć pewność jakości oraz aby używanie tablicy przyniosło zamierzony skutek, warto zaopatrzyć się w nią w dedykowanym sklepie internetowym. Nawet najmniejsza zabawka jest weryfikowana pod wieloma względami, zanim trafi do sklepu. Budowanie satysfakcjonującej oferty dla dzieci jest absolutnym priorytetem, a postępy w rozwoju najlepszą nagrodą. W razie jakichkolwiek pytań wykwalifikowany personel służy pomocą. Odwiedź diverti.pl już dziś!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ