Friday, April 23, 2021
Home / Moda  / Design  / Tablet – zabawka czy przydatny gadżet?

Tablet – zabawka czy przydatny gadżet?

Tablety podbiły polski rynek, błyskawicznie z elitarnej zabawki dla bogatych stając się powszechnie dostępnym urządzeniem, które pozostaje w zasięgu finansowych możliwości zwykłego Kowalskiego.

Znajdziesz je w salonach operatorów komórkowych, elektromarketach, sklepach, dyskontach wielobranżowych, a nawet w bankach. Tablety podbiły polski rynek, błyskawicznie z elitarnej zabawki dla bogatych stając się powszechnie dostępnym urządzeniem, które pozostaje w zasięgu finansowych możliwości zwykłego Kowalskiego. Czy mamy do czynienia z krótkotrwałą modą, która wygaśnie w ciągu kilkunastu miesięcy? Być może. Nie zmienia to jednak faktu, że tablet internetowy może ułatwić życie. I to na więcej sposobów.

IPAD Z WYŚWIETLACZEM RETINA

Zdjęcie 1 z 7

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych tabletów na świecie w nowej odsłonie. Ten elegancki i smukły sprzęt oferuje nie tylko wydajne podzespoły, ale przede wszystkim wyśmienity ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości. W sklepach znajdziecie kilka różnych konfiguracji iPada – ceny najtańszych wariantów zaczynają się od 2 tys. zł.

 

Okno na świat

Sklepy on-line, Wikipedia, ulubione serwisy newsowe, poczta – nie potrzebujesz klasycznego peceta, aby mieć dostęp do globalnej infostrady. Równie dobrze możesz surfować po sieci, leżąc w łóżku lub siedząc wygodnie w fotelu. A jeśli zainwestujesz w model z wbudowanym modemem 3G, dostęp do internetu będziesz mieć nawet w środku lasu.

Biblioteka w kieszeni

Lubisz czytać, ale nie przepadasz za dźwiganiem książek? W pamięci tabletu możesz zapisać całą swoją bibliotekę i jeszcze zostanie miejsce na nowe pozycje. I co ważniejsze – twoja kolekcja będzie zawsze tam, gdzie ty.

[Not a valid template]

Zdjęcia z wakacji zawsze pod ręką

Tablet jest świetnym narzędziem do prezentacji zdjęć – nie tylko masz wszystkie cyfrowe fotografie w jednym ultramobilnym urządzeniu, ale do tego w łatwy sposób możesz je zademonstrować rodzinie i znajomym. A jeśli twój tablet ma port HDMI – zdjęcia możesz wyświetlać nawet na telewizorze.

Podręczna konsola do gier

Nowoczesne tablety internetowe to bardzo uniwersalne urządzenia, które nieźle sprawdzają się również w roli konsol. Bez względu na to, czy kupisz sprzęt pracujący pod kontrolą systemu Android czy iOS, w sklepie z aplikacjami znajdziesz setki gier – od najprostszych tytułów logicznych i karcianych, po zaawansowane shootery i gry zręcznościowe.

Osobisty asystent

Tablet to także idealny notatnik – tutaj zmieścisz wszystkie swoje przepisy, listy zakupów, złote myśli i spostrzeżenia. A jeżeli nie przemawia do ciebie stukanie po wirtualnej klawiaturze, za kilkadziesiąt złotych możesz dokupić specjalny rysik, który pozwoli potraktować ekran tabletu jak kartkę papieru.

Szymon Marcjanek

redaktor naczelny techManiaK.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach