Saturday, June 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Szyny sufitowe ‒ nowoczesna alternatywa dla karniszy

Szyny sufitowe ‒ nowoczesna alternatywa dla karniszy

Choć znane od dawna, ciągle w modzie

Szyny sufitowe

fot. Unsplash

Urządzasz nowoczesną przestrzeń i chcesz stworzyć prostą, minimalistyczną dekorację wokół okna? A może masz kilkumetrowe przeszklenia w salonie lub w sypialni i nie możesz znaleźć wystarczająco długiego karnisza? Idealną alternatywą dla tych elementów są szyny sufitowe! Można je zamontować dosłownie w każdym pomieszczeniu i w dowolnym miejscu w pokoju. Dowiedz się więcej!

 

Zalety szyny sufitowej ‒ dlaczego warto postawić na to nowoczesne rozwiązanie?

Szyny sufitowe charakteryzują się bardzo prostą konstrukcją. Składają się z prostokątnego, wąskiego panelu, który mocuje się bezpośrednio do sufitu za pomocą wkrętów. Można je także przytwierdzić do specjalnie przygotowanej konstrukcji i całkowicie okryć panel, tak aby wystawały wyłącznie żabki do zawieszania firan i zasłon. Dzięki temu listwa nie będzie w ogóle widoczna dla osób z zewnątrz i uzyskasz bardzo estetyczny efekt. Tekstylia będą ciągnąć się od samego sufitu aż po podłogę. Dzięki temu powstanie jednolita, gładka powierzchnia, która będzie się prezentować niezwykle elegancko. Łatwy sposób montażu i minimalistyczny design to nie jedyne zalety szyny sufitowej. Poza tym ten nowoczesny karnisz można zamontować w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Zatem jeśli masz np.:

 

• bardzo odstający kaloryfer czy parapet, możesz zamontować szynę tak, aby firana zakryła całość i gładko spływała aż do podłogi;
• przeszklenia na całą ścianę, możesz połączyć kilka szyn ze sobą i w ten sposób udekorować okna na całej długości, bez zbędnych przerw.

 

Szyny można także wykorzystać np. do oddzielenia przestrzeni dziennej od sypialnianej w małej kawalerce. Doskonale się sprawdzą także, jeśli marzysz o romantycznym baldachimie nad hamakiem czy nad łóżkiem. Wystarczy je zamontować wokół wybranego miejsca, aby uzyskać wyjątkową dekorację.

Szyna sufitowa ‒ do jakich wnętrz pasuje?

Szyna sufitowa jest bardzo uniwersalna. W ofercie karnisze.com znajdziesz białe modele, które można przemalować na dowolny kolor. Dzięki temu dopasujesz karnisz idealnie do sufitu i sprawisz, że będzie niemal niewidoczny. To dlatego ten model stanowi doskonały wybór do wnętrz w stylu minimalistycznym lub japandi, w których liczy się jednolita kolorystyka.

 

Szyny sufitowe doskonale się sprawdzą także w pomieszczeniach w stylu glamour. Do tych karniszy można zamontować specjalne maskownice, które ukrywają miejsce zawieszenia tekstyliów. Dzięki temu materiały wyglądają, jakby „wypływały” z sufitu, niczym wodospad. Jeśli dodatkowo za listwą przymocujesz panel LED, pięknie oświetlisz firany i zasłony oraz podkreślisz ich wyjątkową fakturę. Efekt z pewnością będzie bardzo elegancki!

 

Szyny sufitowe wyglądają dość surowo i minimalistycznie. Dlatego to też dobry wybór do „męskich” wnętrz. Ten karnisz nie będzie przyciągać uwagi, a jednocześnie spełni swoje zadanie. Po zawieszeniu firan czy zasłon na żabkach mieszkaniec pokoju będzie mógł sobie zapewnić nieco prywatności i osłonić się przed promieniami słońca.

Postaw na nowoczesne karnisze sufitowe i stwórz elegancką, prostą dekorację wokół okna! Z pewnością zrobi dobre wrażenie na każdym, kto odwiedzi Twój dom.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ