Wednesday, April 17, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / O tym musisz pamiętać, pożyczając pieniądze od rodziny

O tym musisz pamiętać, pożyczając pieniądze od rodziny

Pożyczki prywatne to dość popularne wyjście dla osób w trudnej sytuacji. Niestety nie jest pozbawione wad. Zobowiązania finansowe u osób prywatnych niosą często konsekwencje, z których nie zdają sobie sprawy zaciągający dług. Pożyczka u rodziny,

Nie ryzykuj! / fot. materiały prasowe

Pożyczki prywatne to dość popularne wyjście dla osób w trudnej sytuacji. Niestety nie jest pozbawione wad. Zobowiązania finansowe u osób prywatnych niosą często konsekwencje, z których nie zdają sobie sprawy zaciągający dług. Pożyczka u rodziny, znajomych, czy innych osób z kapitałem może być czasami obowiązkiem, który obciąży nas nie tylko finansowo

Nie ryzykuj! / fot. materiały prasowe

Nie ryzykuj! / fot. materiały prasowe

Czy warto pożyczać pieniądze od rodziny?

Wiele osób, żeby uniknąć odsetek, prowizji, chętnie prosi o pożyczkę swoich bliskich. Takie zobowiązanie jednak rodzi ryzyko, że stracimy dużo więcej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. O czym mowa?

Niezręczność

Kwestie finansowe wciąż mogą wywoływać jeszcze pewną niezręczność. Po pierwsze – rodzinie trudno jest odmówić, nawet jeśli pożyczkodawcy sami znajdują się w trudniejszej sytuacji. Bliscy zawsze obawiają się konfliktów, urażenia kogoś. Z drugiej strony, dla pożyczkobiorcy nieprzyjemna może być sytuacja, w której nie ma on aktualnie gotówki, żeby zwrócić pożyczkę, a zbliża się umówiony termin spłaty. Konieczność przepraszania, tłumaczenia się jest naprawdę mało komfortowa, poza tym, może być też tak, że pożyczkodawca w danym momencie bardzo potrzebuje zwrotu gotówki.

Czy nie będą się wtrącać?

Problem, z którym niestety spotykają się ludzie pożyczający pieniądze od rodziny, polega na tym, iż pożyczkodawcy dają sobie nieraz prawo do decydowania o tym, jak zagospodarowane mają zostać pieniądze. To rodzi niepotrzebne konflikty. Argument ,,nie w tym celu pożyczyliśmy Wam pieniądze” wydaje się niesprawiedliwy – a jednocześnie, nie do odparcia. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście nie wolimy skorzystać z usług profesjonalnych pożyczkodawców.

Jeśli nie rodzina, to kto?

Jeśli nie chcemy ryzykować utraty dobrych relacji z rodziną lub znajomymi, warto znaleźć wiarygodnego pożyczkodawcę. O tym jak to zrobić i dlaczego może to być lepszym pomysłem niż zobowiązanie z bliską osobą można przeczytać na www.vivus.pl/moje-finanse/pozyczka-prywatna/. Vivus to jedna z wielu firm udzielających szybkich pożyczek, także za darmo (jeśli jest to nasza pierwsza pożyczka i oddamy ją w terminie). Zaciągając zobowiązanie w tego typu instytucji, nie musimy przedstawiać w jakim celu potrzebujemy pieniędzy. Co więcej, jeśli po drodze napotkamy problemy ze spłatą, to jej termin możemy przedłużyć. No i przede wszystkim – nie musimy się obawiać, że nasze relacje z bliskimi zostaną nadszarpnięte z powodu finansów.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Bartosz 27 czerwca, 2018

    Szczegóły dotyczące warunków i wymagań znajdą Państwo na portalu „Faraon24”. Pożyczki Faraon są zweryfikowane i wszystkie pozytywnie potwierdzone. Weryfikują klienci i specjaliści z branży.

    Faraon24 to szybkie i sprawdzone pożyczki
    Zapraszam do kontaktu

    * Aby dowiedzieć się więcej o szczegółach udzielania pożyczek należy wejść w prospekt informacyjny wybranej firmy – tam są wszystkie najpotrzebniejsze informacje.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ