Monday, April 15, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Szukasz pomysłu na prezent? Kup zestaw do lasu w słoiku

Szukasz pomysłu na prezent? Kup zestaw do lasu w słoiku

To robi wrażenie

Las w słoiku

fot. Freepik

Kwiaty, zarówno te w doniczce jak i w bukietach, zawsze są dobrym pomysłem na prezent lub dodatkiem do niego. Jeżeli jednak chcielibyśmy podarować komuś coś bardziej oryginalnego, to idealnym rozwiązaniem okaże się las w słoiku. To niezwykle popularna ostatnimi czasy kompozycja w szkle, której hodowla nie jest wymagająca. Ponadto, stanowi doskonałą dekorację pomieszczenia

 

Czym jest las w słoiku?

Rośliny zamknięte w szkle, stanowią całkowicie samowystarczalny ekosystem. Ze względu na fakt, że woda krąży w jego wnętrzu, nie ma konieczności ich podlewania. Wynika to z faktu, iż korzenie roślin czerpią wodę z podłoża, a następnie, w wyniku parowania, jest ona uwalniana przez liście. Za sprawą kontaktu pary wodnej z chłodniejszymi ścianami szkła, dochodzi do jej skroplenia i ponownego trafienia do ziemi. Dzięki temu roślinność umieszczona w słoju może ponownie ją czerpać. Proces ten umożliwia funkcjonowanie roślinom w takich warunkach przez wiele lat. Jedyne, co trzeba im zapewnić, aby mogły się rozwijać, to dostateczna ilość światła.

Na jaką okazję warto wręczyć las w słoiku?

Las w szkle stanowi doskonały upominek na wiele różnych okazji. Można go podarować parze młodej z okazji ślubu, rodzicom z okazji rocznicy ich ślubu, czy przyjaciółce na urodziny. Ponadto, idealnie sprawdzi się w roli podarunku dla dzieci. W przypadku tych ostatnich, niewątpliwie największą atrakcją będzie wręczenie im zestawu do samodzielnego wykonania takiej kompozycji. Dzięki temu będą mogły stworzyć ją od podstaw i odpowiednio pielęgnować. Na rynku obecnie znajdziemy duży wybór zarówno gotowych lasów w słoiku, jak i akcesoriów do ich samodzielnego wykonania. To sprawia, że bez trudu kupimy wszystko to, czego potrzebujemy.

Las w szkle do samodzielnego wykonania – idealny pomysł na prezent

Wiele osób decyduje się kupić gotowy las w słoiku, co niewątpliwie stanowi duże ułatwienie. Można jednak pójść o krok dalej i pokusić się o jego samodzielne wykonanie. Nie jest to skomplikowane zadanie, a z całą pewnością informacja o tym, że sami przygotowaliśmy kompozycję, będzie dla obdarowanego miłym zaskoczeniem. Zestaw do samodzielnego wykonania lasu w szkle możemy również podarować w formie prezentu. Niewątpliwie taki upominek docenią osoby, które lubią roślinność i relaksuje je spędzanie czasu przy jej pielęgnacji. Ucieszą się z niego także miłośnicy rękodzieła, którzy lubią tworzyć rozmaite dekoracje.

Gdzie kupić zestaw do lasu słoiku?

Ze względu na fakt, że lasy w szkle są obecnie niezwykle popularne, zestawy do ich samodzielnego wykonania możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Polecanym miejscem, w którym dostaniemy wszystko, czego potrzebujemy do wykonania kompozycji w szkle, jest Growitbox.com. Szeroka oferta akcesoriów do ich samodzielnego wykonania sprawia, że każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie. W Growitbox.com możemy kupić także gotowe ekosystemy. Oferta sklepu dostępna jest pod adresem growitbox.com. Gorąco zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z nią.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ