Wednesday, June 19, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Zobacz dzielnice warte uwagi

Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Zobacz dzielnice warte uwagi

Wrocław, Wrocek. A może by się tam przenieść

dzielnice-wroclawia-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Nie od dzisiaj wiadomo, że Wrocław jest miejscem przyciągającym ludzi z całej Polski. Stolica Dolnego Śląska wabi zarówno sporymi możliwościami na rynku pracy, jak i pięknym wyglądem oraz swoistym spokojem, który wyróżnia to miasto na tle innych wielkich miejscowości. Nie czekaj więc i sprawdź już teraz, które dzielnice Wrocławia będą dla Ciebie najlepsze!

 

  1. Stare Miasto.
  2. Śródmieście.
  3. Krzyki.
  4. Fabryczna.
  5. Psie Pole.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie dzielnice Wrocławia, jest sprawą przesądzoną, że każdy znajdzie miejsce idealnie skrojone dla siebie. Jest to o tyle istotne, że każdy z nas posiada swoje indywidualne potrzeby oraz wymagania. Czegoś innego oczekiwać będzie singielka ukierunkowana na karierę, a czegoś innego młode małżeństwo spodziewające się dziecka. Poniżej pokrótce zostały scharakteryzowane poszczególne dzielnice Wrocławia.

Stare Miasto

Stare Miasto jest bezsprzecznie jedną z najpopularniejszych dzielnic Wrocławia. To właśnie tutaj znajduje się większość atrakcji oraz zabytków, które są tak chętnie i licznie odwiedzane przez turystów przez cały rok. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w prosty sposób trafimy tu komunikacją miejską z każdego punktu w mieście. Wpływa to oczywiście na wzmożony ruch – zarówno uliczny, jak i pieszy. Ponadto Stare Miasto oferuje pokaźną liczbę kin, teatrów czy klubów, czyli miejsc, gdzie bardzo chętnie spędzimy popołudnia. Jednakże należy przyznać, że nie jest to w pełni dzielnica bezpieczna, choć ostatnie lata pozwalają coraz przychylniej na nią spoglądać.

Śródmieście

Śródmieście jest bardzo popularnym miejscem kupna mieszkań, biorąc pod uwagę wszystkie dzielnice Wrocławia. To właśnie tutaj kieruje się bardzo dużo młodych ludzi, wiedząc, że (podobnie jak w przypadku Starego Miasta) będą mieli spore możliwości pod kątem komunikacji miejskiej, jak i miejsc do odpoczynku i zabawy. Co więcej, Śródmieście także posiada wiele ciekawych miejsc i zabytków, jednak jest już trochę gorzej, jeśli chodzi o miejsca zielone. Wielbiciele przyrody będą musieli szukać odpoczynku w innych częściach miasta lub np. w Ogrodzie Japońskim.

Krzyki

Najczęściej wybieraną dzielnicą Wrocławia do życia są Krzyki. Oferują one duże przestrzenie zielone (a także aquapark) do odpoczynku i niedzielnych spacerów. Dzielnica ta jest rozpoznawalna po najwyższym budynku w Polsce: Sky Tower. Krzyki należą do wrocławskiej czołówki, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców i dobrą atmosferę wśród nich.

Fabryczna

Dzielnica Fabryczna jest bardzo spokojna i otwarta dla osób, które preferują taki styl życia. Ma najwięcej obszarów zieleni ze wszystkich dzielnic Wrocławia, co preferują małżeństwa z dziećmi, ale również osoby starsze. Dzielnica ta posiada niezgorsze połączenie z centrum miasta. Dojazdy stąd nie zajmują wiele czasu (choć zależy to od miejsca, w którym się mieszka).

Psie Pole

Psie Pole jest dzielnicą najbardziej oddaloną od centrum Wrocławia. Niejednokrotnie dojazd może potrwać nawet do 40 minut. To sprawia, że miejsce to jest raczej omijane przez osoby pracujące w centrum. Jeszcze niespełna 100 lat temu była to oddzielna miejscowość. Dzięki temu panuje tam swojego rodzaju swojskość i niezależność. Na pewno jest to idealne miejsce, jeśli szukamy spokoju, a także pracujemy w niedalekiej okolicy. Biorąc pod uwagę wszystkie dzielnice Wrocławia, Psie Pole zajmuje szeroki obszar, gdzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ