Tuesday, March 5, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Szukasz materaca w Toruniu? Sprawdź, jaki będzie najlepszy

Szukasz materaca w Toruniu? Sprawdź, jaki będzie najlepszy

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz

materac miasto kobiet

Dobrze dobrany materac to gwarancja zdrowego snu / fot. Adobe Stock

Poszukiwania dobrego materaca warto zacząć od zastanowienia się nad tym, jakie jego cechy są przez nas pożądane

Dobry materac to komfortowy sen

Często nie zwracamy wystarczającej uwagi na to, w jakich warunkach śpimy. Warto jednak wiedzieć, że na komfort naszego snu wpływa wiele czynników. Niezwykle istotne jest odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia, w którym śpimy oraz jego wygłuszenie. Nie bez znaczenia pozostaje także nasz stan fizyczny i psychiczny ‒ odpowiednia gospodarka hormonalna organizmu i opanowany poziom stresu mają wpływ na jakość snu. Co, jeśli wszystkie te warunki są spełnione, a jednak nie wysypiamy się należycie? Budzimy się zmęczeni, obolali, z dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Może to być spowodowane nieodpowiednio dopasowanym materacem.

 

Kupno odpowiedniego produktu ma niebagatelne znaczenie. Źle dopasowany materac może powodować migreny, bóle kręgosłupa, a na dłuższą metę nawet jego zwyrodnienia. Jeśli w wyszukiwarce wpiszemy na przykład hasło Materace Radom, znajdziemy różne produkty, między innymi najwyższej jakości, takie jak te marki Hilding. Zapewnią nam one zdrowy, spokojny sen.

Wybierając konkretny model, pamiętajmy o tym, że jest przynajmniej kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

materac Miasto Kobiet

fot. Adobe Stock

5 czynników, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem materaca

Jeżeli chcemy wybrać materac w Toruniu, wybierzmy się do renomowanego salonu, który w swojej ofercie ma dobre marki. Możemy też skorzystać z możliwości wygodnych zakupów online. Wpisując w wyszukiwarce hasło Materace Toruń, znajdziemy sklepy oferujące interesujące nas modele. Zakupy online są wygodniejszą opcją ‒ zaoszczędzimy sporo czasu i zamówimy materac z dostawą do domu.

Co powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na konkretny model?

Po pierwsze, weźmy pod uwagę, że dobry materac powinien mieć odpowiednie podparcie. Różne części naszego ciała, z uwagi na to, że wywierają inny nacisk, potrzebują innego podparcia. Materac powinien odpowiadać tym potrzebom i dopasowywać się w odpowiedni sposób do poszczególnych partii ciała. Model Hilding Rumba ma w swojej konstrukcji ukryte dwa rodzaje pianek ‒ Velvet Touch oraz Visco. Ta pierwsza należy do materiałów wysokoelastycznych ‒ dzięki niej użytkownik nie zapada się w materac. Tworzy ona w produkcie siedem stref twardości, które dopasowują się stopniem podparcia do różnych części ciała. Druga pianka, Visco, ma z kolei właściwości termoplastyczne. Dzięki temu idealnie odpowiada ona krzywiznom ciała.

 

Po drugie, powinniśmy sprawdzić stopień twardości materaca. Co do zasady, im wyższa jest waga użytkownika, tym twardsze powinno być podłoże, na którym śpi. Dużo też zależy od naszych preferencji. Jeśli decydujemy się na twardszy model, warto rozważyć materac lateksowy, taki jak Hilding Melody. Charakteryzuje się on jednocześnie podwyższonym stopniem twardości, jak również dużą sprężystością i elastycznością.

 

Kolejną kwestią jest rozmiar modelu. Przyjmuje się, że dla pojedynczego użytkownika odpowiednia szerokość materaca to 70 centymetrów, a dla pary ‒ 140. Im większy materac, tym większa możliwość przyjęcia wygodnej pozycji w czasie snu i wyższy komfort.

 

Warto też wiedzieć, że są na rynku modele redukujące drgania. Należą do nich materace oparte na technologii Multipocket. Świetnie sprawdzą się dla par, także tych o dużej różnicy wzrostu czy wagi. Mają one idealną elastyczność punktową ‒ drgania są zredukowane do minimum, dzięki czemu poruszający się partner nie będzie nas wybudzać ze snu.

 

Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, czy dany materac ma właściwości antyalergiczne. Ma to szczególne znaczenie dla astmatyków, alergików i osób ze skórą atopową. Weźmy pod uwagę w tym kontekście materac z lateksowym wkładem.

 

Wybór materaca to istotna kwestia, więc warto poświęcić jej chwilę uwagi.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Umowa franczyzy 22 marca, 2021

    Jestem szczęśliwym posiadaczem materaca lateksowego i nie zamienił bym się na inny. Jestem bardzo zadowolony i naprawdę namawiam bo od kiedy go zakupiłem to naprawdę się wysypiam.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ