Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Sztukateria elewacyjna ‒ na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Sztukateria elewacyjna ‒ na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Współczesna architektura nie musi stronić od ozdobników

Sztukateria elewacyjna

fot. Freepik

Sztukateria elewacyjna to ciekawe rozwiązanie, które stanowi dekorację ścian zewnętrznych. Z takiego rodzaju zdobień fasady korzysta coraz więcej osób, dlatego producenci stale dbają o dostarczanie na rynek nowych rozwiązań. Na co zwrócić uwagę przy zakupie sztukaterii elewacyjnej? Podpowiadamy

 

Czym jest sztukateria elewacyjna?

 

Sztukateria elewacyjna (https://stdekor.pl/kategoria/sztukateria-elewacyjna/) to połączenie dekoracji oraz kunsztu, które może być eksponowane na zewnętrznych fasadach, jak i w wewnątrz budynku. Takie rozwiązanie występuje w wielu rodzajach. Zewnętrzna tworzona jest zazwyczaj z form styropianowych, które pokrywane są betonem, natomiast wewnętrzna to forma gipsowa. Najczęściej w ofercie do czynienia mamy z listwami elewacyjnymi, które są najchętniej wybieraną formą pozwalającą na stworzenie geometrycznych figur.
Sztukateria to przede wszystkim detale, które dodają uroku każdemu miejscu i tworzą nieodparte zainteresowanie. Różne konfiguracje i aranżacje pozwalają na stworzenie sztuki, która wpisze się w upodobania każdego z nas, niezależnie od preferowanego stylu oraz gustu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sztukaterii elewacyjnej?

Sztukateria elewacyjna to delikatny materiał, dlatego warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego producenta. W tym celu możemy poszukać opinii i rekomendacji innych klientów, bądź sprawdzić dotychczasowe realizacje firmy, którą chcemy zatrudnić do tego celu. Trwałość wszystkich elementów jest kwestią pierwszorzędną. Taka sama sytuacja dotyczy precyzji wykonania. Warto więc wybierać firmy, które oferują elementy wykonane na bazie żywic akrylowych i wyselekcjonowanych kruszyw, do których należą między innymi kwarce oraz włókna szklane.
W sztukaterii elewacyjnej zewnętrznej najważniejsze jest to, aby artykuły dekoracyjne były odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i ścieralność.

 

Chcąc zakupić sztukaterię elewacyjną, warto sprawdzić pełną ofertę firmy. Dobrze prosperujące przedsiębiorstwo powinno spełniać oczekiwania każdego z klientów oraz umieć prawidłowo doradzić i dobrać elementy, pasujące do charakteru wnętrza. Kupując sztukaterię, zwróćmy uwagę na zdobienia gzymsów, ich wzory i rozmiary. Na uwagę zasługują również bonie elewacyjne, które stosuje się do podkreślenia estetyki i dekorowania elewacji zewnętrznych.

Wybór sztukaterii elewacyjnej może okazać się wyzwaniem, dlatego warto w tym celu skorzystać z rad profesjonalistów, którzy działają w branży od lat i cechują się doświadczeniem.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ