Saturday, June 22, 2024
Home / Moda  / Szpilki, które koniecznie powinnaś mieć!

Szpilki, które koniecznie powinnaś mieć!

Lubisz obcasy? Sprawdź, jakich szpilek nie powinno zabraknąć w twojej garderobie

szpilki

Lubisz obcasy? Sprawdź, jakich szpilek nie powinno zabraknąć w twojej garderobie / fot. materiały prasowe

Szpilek nigdy za wiele. Szpilki i poczucie własnej wartości muszą być wysokie! A więc nie odmawiajmy sobie tej przyjemności i kupujmy buty na wysokim obcasie, póki jeszcze możemy w nich chodzić. Jest kilka rodzajów obuwia, które oczywiście koniecznie muszą się znaleźć w naszej szafie. O ile jednak jedne kalosze czy jedne buty trekkingowe powinny wystarczyć, szpilek powinno być co najmniej kilka par. Jakich? Oto przykłady!

 

Szpilki lustrzane

Piękne, wysokie szpilki z lustrzaną powłoką to nie tylko świetny dodatek o imprezowego outfitu, ale również doskonały sposób na urozmaicenie bardzo nawet „grzecznego” stroju. Buty tego typu nie pozwalają przejść obojętnie obok ich właścicielki. W ostatnich sezonach znacznie poszerzyła się oferta takich lustrzanych szpilek. Już nie tylko złoto i srebro, ale także kolory opalizujące i mniej klasyczne budowy obcasa. 

Zamszowe, eleganckie szpilki 

Zamsz stosowany do produkcji obuwie nie jest materiałem specjalnie łatwym w utrzymaniu, jeśli jednak dbamy o buty i staramy się ich nadmiernie nie moczyć, będą nam służyć z powodzeniem przez kilka sezonów. Zamszowe szpilki świetnie sprawdzają się do stylizacji wizytowych. Świetnie pasują do garniturów oraz garsonek, nieco mniej do zwiewnych letnich sukienek. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że jest to naprawdę idealny rodzaj butów na wiosnę i jesień.

Rockowe szpilki z ćwiekami 

Ćwieki zarówno jako element dekoracyjny ubrania, jak i butów pozostają tym rodzajem dodatku, który dodaje stylizacjom pazura. Dlatego właśnie szpilki z ćwiekami to rozsądny konsensus pomiędzy kobiecą elegancją a młodzieżowymi stylizacjami. Ćwieki i skóra dawno przestały być zarezerwowane dla jednego gatunku muzycznego i najmłodszych kobiet.

Szpilki brokatowe nie tylko na karnawał 

Ze szpilkami brokatowymi jest podobnie jak z tymi o powierzchni lustrzanej. W zamyśle brokat na butach miał sprawiać, że tego typu szpilki zarezerwowane były na imprezy, jednak powszechne od pewnego czasu mieszanie się różnej stylistyki sprawiło, że brokatowe szpilki można z powodzeniem założyć nie tylko na karnawałową imprezę, ale także do prostej sukienki czy jeansów. 

Szpilki ze zwierzęcym wzorem 

Szpilki, na których powierzchni mamy wzór podobny do krokodylej skóry czy lamparcich cętek, to hity kilku poprzednich sezonów. Właściwie zwierzęce wzory nie wychodzą w ogóle ostatnio z mody. Warunkiem, jaki należy spełnić, aby stylizacja była udana, jest tylko nie przesadzanie z łączeniem poszczególnych wzorów. Najbezpieczniej trzymać się jednego zwierzęcego motywu – tak łatwiej dobrać dodatki.

Być może niektóre z opisanych typów szpilek znajdziesz w szafie, a te, których się nie uda, odnajdziesz na pewno w Casadi – sklepie internetowym, w którym poza najbardziej kobiecymi rodzajami obuwia, znajdziesz również szykowne kozaczki, klapki, obuwie sportowe i wizytowe. A wszystko w na tyle atrakcyjnych cenach, że będziesz mogła pozwolić sobie na zakup o jednej pary więcej!

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ