Thursday, June 13, 2024
Home / PARTNER MK  / SZLACHETNA KAWA? – bardzo proszę! Najnowsza akcja społeczna bp Polska

SZLACHETNA KAWA? – bardzo proszę! Najnowsza akcja społeczna bp Polska

Kup kawę, pomóż innym

dr Magdalena Kandefer-Kańtoch / fot. materiał Partnera

Pomaganie innym może być i proste i przyjemne. W tym roku jest jak ciepła kawa na trasie po drodze do domu

 

Społeczna odpowiedzialność firmy bp

Społeczna odpowiedzialność biznesu, inaczej CSR, to strategia zarządzania, która polega na uwzględnieniu kwestii społecznych w działaniach przedsiębiorstwa. Firma bp – jak mówi dr Magdalena Kandefer-Kańtoch, rzecznik prasowy bp Polska – pomaganie ma w DNA.

Realizujemy pomoc społeczną poprzez naszą Strategię Odpowiedzialności Biznesu (Corporate Social Responsibility – CSR), która jest obecna we wszystkich obszarach naszej działalności. CSR w bp bazuje m.in.na współpracy z zaufanymi partnerami społecznymi i w oparciu o długofalowe działania. Partnerstwo to kluczowa kwestia w efektywnym realizowaniu odpowiedzialności społecznej w naszej firmie.

Firma bp współpracuje z wieloma organizacjami, a jej klienci mogą je wspierać za pomocą programu lojalnościowego PAYBACK. Jak mówi dr Magdalena Kandefer-Kańtoch, we współpracy ważne jest wzajemne zaufanie.

Rozwijamy CSR z wybranymi wiele lat temu partnerami społecznymi. Zmienia się społeczeństwo i jego potrzeby, zmienia się więc i zakres pomocy oferowany przez naszych partnerów społecznych, a wraz z nim zmienia się zakres naszego wsparcia.

Niezmienna pozostają chęć tworzenia nowoczesnych narzędzi pomagania i wspólne społeczne cele. W dzisiejszych czasach cele, jakimi kieruję się firma są ważne zarówno dla pracownika jak i potencjalnego klienta.

Naszym celem jest przedefiniowanie sposobu postrzegania energii z korzyścią dla ludzi i naszej planety. Przyjęliśmy holistyczne podejście do postrzegania zrównoważonego rozwoju, uwzględniając, nie tylko zagadnienia dotyczące klimatu i środowiska naturalnego, ale również szereg kwestii, które mają wpływ na społeczeństwo. Na całym świecie inwestujemy w lokalne inicjatywy koncentrując się na rozwoju gospodarczym, edukacji i środowisku. Naszym priorytetem jest dostarczanie czystszej energii szerszej grupie odbiorców.

Więcej o zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności społecznej bp można dowiedzieć się na stronie www.bp.com

 

Firma bp angażuje się też w pomoc humanitarną, przeznaczając historycznie najwyższą w tym regionie kwotę na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. W Polsce bp rozszerzyła swoją współpracę z Polską Akcją Humanitarną oraz Stowarzyszeniem Wiosna o wsparcie humanitarne. W tym roku m.in. organizuje ze Szlachetną Paczką akcję „Szlachetna Kawa? – bardzo proszę!”, wspieraną m.in. przez Roberta Makłowicza.

bp dla Szlachetnej Paczki

BP

fot. materiał Partnera

Firma bp jest partnerem Stowarzyszenia Wiosna, które od wielu lat organizuje Szlachetną Paczkę, wspierającą rodziny w trudnej sytuacji materialnej .W tym roku włącza się w pomoc Rodzinom objętym pomocą Szlachetnej Paczki, w tym rodziny uchodźcze, organizując akcję, do której zaprasza swoich klientów. Od 8 listopada do 31 grudnia br roku trwa akcja „Szlachetna Kawa? – bardzo proszę!” Aby wziąć w niej udział – czyli włączyć się do łańcucha pomagania – wystarczy kupić kawę na stacji bp. Od każdej kawy bp przekazuje 1 zł na rzecz Szlachetnej Paczki. Pomóc można także kupując karty bp SuperCard w specjalnych opakowaniach prezentowych. Po doładowaniu karty za 50 zł – 5 zł zasili Szlachetną Paczkę. Ten prezent łączy przyjemność dla wielbicieli kawy z Wild Bean Cafe na stacjach bp z realnym wsparciem Szlachetnej Paczki.

 

W szczególnym świątecznym czasie firma zachęca do pomocy innym. Tym, dla których święta w tym roku będą wyglądać inaczej. Kupując kawę na stacjach bp pomyśl chociaż o jednej rodzinie, której pomagasz przygotować niezwykły świąteczny prezent. Mały gest, który sprawi radość wszystkim zaangażowanym stronom: pomoże Rodzinom, wesprze organizacje społeczną, biznesowi pokaże potencjał płynący z akcji społecznej połączonej z kampanią marketingową. A dla Ciebie to będzie wyjątkowa, aromatyczna kawa. Szlachetna w każdym łyku.

Anna Kimla 

TAGI

Dziennikarka z dużą wyobraźnią, pasją do ludzi i świata. Interesuje się psychologią, modą i literaturą.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ